Різноманітна природа і маса цікавих місць!
Незважаючи на те, що Грузія займає відносно скромну територію (перебуває на 108 місці у світі за площею), вона є однією з найдавніших країн світу. Це унікальна країна, що має колосальний туристичний потенціал – протяжне чорноморське узбережжя, близько 300 гірських, приморських, бальнеологічних і грязьових курортів, понад 2000 мінеральних джерел, понад 10 тис. пам’яток археології, історії, архітектури та мистецтва, багато з яких не мають аналогів у світі. Різноманітність природи в Грузії просто дивовижна – на її території розташовані найвищі гори в Європі і субтропічне морське узбережжя. І все це зосереджено на невеликій території, населеній привітним і гостинним народом, настільки ж стародавнім, як і сама ця земля.
Танцюй до упаду! Танцюй, як грузини!
Щоб добре танцювати грузинські танці, потрібно неодмінно народитися грузином. І це найбільша істина, яка не потребує доказів. На жаль, у світі ці танці відомі не так широко, як хотілося б, але той, хто їх бачив, не забуде це приголомшливе видовище ніколи. А побачити справжні грузинські танці можна тільки в самій Грузії. Танцюристи своїми чудовими і відточеними рухами доставляють величезне задоволення глядачам. І не тільки глядачам. Здається, що під час виконання танцює не тільки тіло танцюристів, а й їх душа. Кожен грузинський танець відображає дух того регіону, в якому він зародився, і тому є унікальним і неповторним. Мабуть, найвідоміший танець Грузії – «Картулі». Це неймовірно красиве видовище, яке варто обов’язково побачити на власні очі. Танцюють цей танець двоє – чоловік і жінка. У цій чудовій виставі чоловік танцем висловлює всю свою любов і повагу до партнерші. Здається, що для нього в цьому світі більше не існує жодна жінка.
Грузинські страви – просто неможливо зупинитися!
Грузія відрізняється великим кулінарним розмаїттям і особливими технологіями приготування страв. У гостинних грузин завжди знайдеться, що смачного подати на стіл, чим пригостити гостей і відпочиваючих. Наприклад, бору, який готується з розтопленого в олії сиру, чірбулі – закуска, яку готують з яєць і горіхів, сінорі – сирну страву на бездріжджових коржиках. Звичайно, найулюбленішим шедевром грузинської кухні вважаються аджарські хачапурі, які відрізняються від звичайних своєю оригінальною формою – це човники з тіста, які заповнюються сирною начинкою і яйцем середнього ступеня приготування. А запити все це рекомендується мінеральною водою і вином.
Грузинське вино – найстаріше у світі
У Грузії вино – це не просто алкогольний напій, це частина історії і культури, тому і ставлення до нього найдбайливіше і найшанобливіше. Багато археологів та істориків сходяться на думці, що саме Грузія є країною, де вперше зародилося культурне виноробство. У місцевих музеях можна подивитися на амфори з-під вина, які були знайдені під час розкопок на території країни. Багато з них датуються V століттям до нашої ери. І логічно, що вино з такою давньою традицією обов’язково буде чудовим. Його смакові якості отримали визнання у всьому світі. Варто зазначити, що місцеве населення більшою мірою цінує біле і рожеве вино. Останнє тут іменується «червоним». Вино ж з насиченим рубіновим відтінком, яке в більшості країн називають червоним, грузини називають не інакше як «чорне» і не радять споживати його у великих кількостях.
Приїжджайте у Грузію та йдіть в баню
Будучи в Грузії, обов’язково відвідайте тбіліські сірчані лазні! Як сказав народний поет Грузії Йосип Грішашвілі: «Не побувати в сірчаних лазнях – все одно, що приїхати в Париж і не піднятися на Ейфелеву вежу». Тож вшануйте їх своєю увагою! У сучасному Тбілісі район сірчаних лазень – одне з найдивовижніших місць старого міста. Знамениті тбіліські лазні розташовані на одній «банній» вулиці, на невеликій ділянці в районі площі Горгасалі.
Найстарша з них – Іраклієвська лазня, за володіння якою ще в XVI столітті сперечалися члени царської сім’ї, князі і церква. Інші – Бебутівська, Казенна і Сумбатівська – були побудовані на початку XVII ст. Найпомітніша – Орбеліанівська (Блакитна) лазня з мінаретами з боків і стрілчастим фасадом, покритим строкатими кахлями, була споруджена 1840 року.
Що варто привезти з Грузії?
По-перше, горілку. Чача продається тут в пляшках в супермаркетах і на смак дуже навіть непогана. Чача – це самогон, зроблений з вичавок винограду, які залишилися після приготування вина. Тому домашня чача може бути міцністю від 40% і до 70% – дуже пекучий напій! Варто запастися і грузинськими солодощами – чурчхелою, сушеною хурмою, пастилою, баклавою, гозінаками. Це рай для ласунів! Звичайно ж – приправи. Приправи краще так само купувати на базарі, де їх сила-силенна, всі вони дуже смачні і є чудовим доповненням до різних страв. Найяскравіші за смаковими якостями, на наш погляд, сванська сіль і мінгрельський перець. Уже один аромат цих приправ викликає звірячий апетит! Є ще дуже гарні екземпляри цієї сувенірної зброї. Проте зауважимо, що такий сувенір підлягає обов’язковому декларуванню.
Кобулеті – курортне місто (з 1944) в Аджарії, Грузія, за 21 км на північ від Батумі. Розташоване на березі Чорного моря в зоні субтропічного клімату. Центр Кобулетського району. Населення – 70 тис. осіб (на 2009 рік). Таку ж назву має і залізнична станція цього міста.
Клімат
Клімат субтропічний, природні умови в Кобулеті можна назвати ідеальними. Взимку рідко буває нижче +5 °С, а влітку температура повітря коливається від +25 °С до +28 °С. Снігу майже не буває, так само як і виснажливої спеки, в цілому клімат м’який.
Усе це робить курорт прекрасним місцем для відпочинку та ідеальним для таласотерапії.
За бажанням відпочивальників проводяться захопливі екскурсії історичними місцями Грузії, а з огляду на близькість до Туреччини, можна відвідати і цікаві місця останньої, які недоступні туристом, що відпочивають на Середземному морі, де розташовані основні турецькі курорти.
Мінеральні джерела
За два кілометри від міста функціонують бювети мінеральних вод. За висновком Інституту курортології і фізіотерапії, мінеральна вода Кобулеті відноситься до групи середньомінералізованих хлоридно-натрієвих термальних вод. Вона застосовується як столова лікувально-мінеральна вода при хронічних захворюваннях органів травлення (гастрит, ентерит, коліт), порушеннях обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння, сечокислий діатез, подагра тощо), захворюваннях печінки, жовчного міхура, нирок та сечовивідних шляхів.
мандрівників: 13132
рейтинг:
Древний Тифлис на берегах Куры, Тбилиси — столица Грузии, её культурный, экономический и политический центр, а ещё безумно интересный и многоликий город. «Тёплый», по-грузински «тбили», Тбилиси был основан на горячих серных источниках. По легенде, которую так любят рассказывать всем приезжающим сюда местные жители, некогда царь Вахтанг Горгасали отправился на соколиную охоту, его птица бросилась за уткой, пытавшейся спастись в водоёме, и обе немедленно сварились в горячем источнике.
мандрівників: 73
рейтинг:
Уреки - уникальный климатическо-бальнеологический курорт на побережье Черного моря в Грузии в 50 км от Батуми, славящийся пляжами с черным магнитным песком, которому нет аналога в мире. Курорт у моря с песочными пляжами. Пляж в Уреки покрыт песком черного цвета, называемый магнитным.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності