WineLove: промотур до Батумі
Так-так, а ну скажіть нам, тільки щиро – яка перша асоціація у вас з Грузією? Тільки не розмірковуйте довго, а одразу назвіть три слова, що одразу спадають вам на думку.
Різноманітна природа і маса цікавих місць!
Незважаючи на те, що Грузія займає відносно скромну територію (перебуває на 108 місці у світі за площею), вона є однією з найдавніших країн світу. Це унікальна країна, що має колосальний туристичний потенціал – протяжне чорноморське узбережжя, близько 300 гірських, приморських, бальнеологічних і грязьових курортів, понад 2000 мінеральних джерел, понад 10 тис. пам’яток археології, історії, архітектури та мистецтва, багато з яких не мають аналогів у світі. Різноманітність природи в Грузії просто дивовижна – на її території розташовані найвищі гори в Європі і субтропічне морське узбережжя. І все це зосереджено на невеликій території, населеній привітним і гостинним народом, настільки ж стародавнім, як і сама ця земля.
Танцюй до упаду! Танцюй, як грузини!
Щоб добре танцювати грузинські танці, потрібно неодмінно народитися грузином. І це найбільша істина, яка не потребує доказів. На жаль, у світі ці танці відомі не так широко, як хотілося б, але той, хто їх бачив, не забуде це приголомшливе видовище ніколи. А побачити справжні грузинські танці можна тільки в самій Грузії. Танцюристи своїми чудовими і відточеними рухами доставляють величезне задоволення глядачам. І не тільки глядачам. Здається, що під час виконання танцює не тільки тіло танцюристів, а й їх душа. Кожен грузинський танець відображає дух того регіону, в якому він зародився, і тому є унікальним і неповторним. Мабуть, найвідоміший танець Грузії – «Картулі». Це неймовірно красиве видовище, яке варто обов’язково побачити на власні очі. Танцюють цей танець двоє – чоловік і жінка. У цій чудовій виставі чоловік танцем висловлює всю свою любов і повагу до партнерші. Здається, що для нього в цьому світі більше не існує жодна жінка.
Грузинські страви – просто неможливо зупинитися!
Грузія відрізняється великим кулінарним розмаїттям і особливими технологіями приготування страв. У гостинних грузин завжди знайдеться, що смачного подати на стіл, чим пригостити гостей і відпочиваючих. Наприклад, бору, який готується з розтопленого в олії сиру, чірбулі – закуска, яку готують з яєць і горіхів, сінорі – сирну страву на бездріжджових коржиках. Звичайно, найулюбленішим шедевром грузинської кухні вважаються аджарські хачапурі, які відрізняються від звичайних своєю оригінальною формою – це човники з тіста, які заповнюються сирною начинкою і яйцем середнього ступеня приготування. А запити все це рекомендується мінеральною водою і вином.
Грузинське вино – найстаріше у світі
У Грузії вино – це не просто алкогольний напій, це частина історії і культури, тому і ставлення до нього найдбайливіше і найшанобливіше. Багато археологів та істориків сходяться на думці, що саме Грузія є країною, де вперше зародилося культурне виноробство. У місцевих музеях можна подивитися на амфори з-під вина, які були знайдені під час розкопок на території країни. Багато з них датуються V століттям до нашої ери. І логічно, що вино з такою давньою традицією обов’язково буде чудовим. Його смакові якості отримали визнання у всьому світі. Варто зазначити, що місцеве населення більшою мірою цінує біле і рожеве вино. Останнє тут іменується «червоним». Вино ж з насиченим рубіновим відтінком, яке в більшості країн називають червоним, грузини називають не інакше як «чорне» і не радять споживати його у великих кількостях.
Приїжджайте у Грузію та йдіть в баню
Будучи в Грузії, обов’язково відвідайте тбіліські сірчані лазні! Як сказав народний поет Грузії Йосип Грішашвілі: «Не побувати в сірчаних лазнях – все одно, що приїхати в Париж і не піднятися на Ейфелеву вежу». Тож вшануйте їх своєю увагою! У сучасному Тбілісі район сірчаних лазень – одне з найдивовижніших місць старого міста. Знамениті тбіліські лазні розташовані на одній «банній» вулиці, на невеликій ділянці в районі площі Горгасалі.
Найстарша з них – Іраклієвська лазня, за володіння якою ще в XVI столітті сперечалися члени царської сім’ї, князі і церква. Інші – Бебутівська, Казенна і Сумбатівська – були побудовані на початку XVII ст. Найпомітніша – Орбеліанівська (Блакитна) лазня з мінаретами з боків і стрілчастим фасадом, покритим строкатими кахлями, була споруджена 1840 року.
Що варто привезти з Грузії?
По-перше, горілку. Чача продається тут в пляшках в супермаркетах і на смак дуже навіть непогана. Чача – це самогон, зроблений з вичавок винограду, які залишилися після приготування вина. Тому домашня чача може бути міцністю від 40% і до 70% – дуже пекучий напій! Варто запастися і грузинськими солодощами – чурчхелою, сушеною хурмою, пастилою, баклавою, гозінаками. Це рай для ласунів! Звичайно ж – приправи. Приправи краще так само купувати на базарі, де їх сила-силенна, всі вони дуже смачні і є чудовим доповненням до різних страв. Найяскравіші за смаковими якостями, на наш погляд, сванська сіль і мінгрельський перець. Уже один аромат цих приправ викликає звірячий апетит! Є ще дуже гарні екземпляри цієї сувенірної зброї. Проте зауважимо, що такий сувенір підлягає обов’язковому декларуванню.
Гостинна і неймовірно красива країна!
Грузія – та країна, де відчуваєш себе як вдома. Тут затишно, сонячно, радісно, легко, красиво і неймовірно душевно! Грузія – це країна з давньою історією і самобутньою унікальною культурою, добрими і чуйними людьми, країна квітів, пісень і танців, країна храмів, міфів, гір, теплого моря, ласкавого сонця та блакитного неба. Тут до вас будуть ставитися, як до старого доброго друга, тут ви будете насолоджуватися такими напрочуд смачними, зробленими з величезною любов’ю місцевими стравами.
Тільки в Грузії ви зустрінете таку кількість посмішок, смачне вино, тепле і приємне море. Чурчхела, сациві, хачапурі, боржомі, цинандалі, сацібелі – серце наповнюється радістю, коли ви чуєте ці слова? О, Грузіє! Ти така прекрасна.
Три столиці Грузії від Join UP!
Три казкових королівства!
Город вина и любви, как его называют в последние годы, привлекателен для тех, кто устал от шума и любит все симпатичное, красивое и маленькое. Гуляя по Сигнахи, вы вполне можете почувствовать себя в Италии – такая уж там архитектура. Романтичные мощеные улицы, резные балконы, регистрация брака 24/7.
Оздоровительный курорт Саирме расположен южнее города Кутаиси на высоте 950 м над уровнем. Это место отличается уникальным географическим положением, лечебными источниками, экологически чистой окружающей средой и красивейшей природой. Курорт находится в горной зоне субтропического пояса.
мандрівників: 2700
рейтинг:
Національний парк Казбегі розташований на північних схилах могутнього Кавказького хребта. Його територія охоплює в цілому більше 8700 гектарів. Гора Казбегі, заввишки 5047 метрів над рівнем моря, є третьою за висотою горою в Грузії, і до того ж про неї складено чимало легенд.
Телави является родиной нескольких из всемирно известных винных заводов региона, местом, где расположены художественные музеи, замки и театр. Телави расположен в центре региона и является идеальным местом, чтобы остановиться на обед, а также, превосходным местом для двух- или трехдневных экскурсий. .
Фортецю, побудовану на вершині, назвали Горі і згадували в грузинському літописі вже в VII столітті. Деякі історики вважають, що фортеця була споруджена візантійським полководцем Іраклієм у часи війни проти персів для зберігання боєприпасів. Однак, Горі став активним центром торгівлі тільки в XI столітті.
Кутаїсі – головне місто Імеретії, друге за величиною в Грузії (після Тбілісі). Елегантні вулиці старого міста, на яких стоять будинки XIX століття, тягнуться до берегів річки Ріоні. Недалеко від річки є кілька симпатичних парків, тож центр Кутаїсі – це прекрасне місце для прогулянок.
мандрівників: 651
рейтинг:
Парк мінеральних вод Боржомі привабливий для туристів цілий рік. Він займає 30 гектарів ущелини Боржомі-Харагаулі і є головним оздоровчим центром міста Боржомі. Найвідоміше і найнеймовірніше в Боржомі – його мінеральні води, що мають сильні цілющі властивості.
Центр Мцхеты входит в фонд всемирного наследия ЮНЕСКО. Первые поселенцы появились там около тысячи лет до н. э.
мандрівників: 8117
рейтинг:
Столиця Аджарії і головний чорноморський курорт країни, Батумі подібний до молодого вина: безтурботний, запашний, вільний і п'янкий. Це інтернаціональне місто-сонце немов пустотлива (і обожнювана) молодша дитина з добропорядної сім'ї – і пожурити б треба за витівки, тільки ну зовсім не виходить сердитися на чарівне личко. Батумі – уособлення сучасної Грузії.
мандрівників: 13132
рейтинг:
Древний Тифлис на берегах Куры, Тбилиси — столица Грузии, её культурный, экономический и политический центр, а ещё безумно интересный и многоликий город. «Тёплый», по-грузински «тбили», Тбилиси был основан на горячих серных источниках. По легенде, которую так любят рассказывать всем приезжающим сюда местные жители, некогда царь Вахтанг Горгасали отправился на соколиную охоту, его птица бросилась за уткой, пытавшейся спастись в водоёме, и обе немедленно сварились в горячем источнике.
мандрівників: 685
рейтинг:
Кобулеті – курортне місто (з 1944) в Аджарії, Грузія, за 21 км на північ від Батумі. Розташоване на березі Чорного моря в зоні субтропічного клімату. Центр Кобулетського району.
Анаклія – новий пляжний курорт на Чорноморському узбережжі Грузії.
мандрівників: 73
рейтинг:
Уреки - уникальный климатическо-бальнеологический курорт на побережье Черного моря в Грузии в 50 км от Батуми, славящийся пляжами с черным магнитным песком, которому нет аналога в мире. Курорт у моря с песочными пляжами. Пляж в Уреки покрыт песком черного цвета, называемый магнитным.
мандрівників: 64
рейтинг:
Кваріаті – найпрестижніше курортне селище на березі Чорного моря за 15 км від центру Батумі. Розташований практично на кордоні з Туреччиною, за 2-3 км від курорту Сарпі, завдяки прикордонному режиму, що існував тут раніше, цей куточок Чорноморського узбережжя Грузії зміг зберегти в первозданному вигляді природу і чисте море. Кваріаті розкинувся в унікальному місці між горами і морем, завдяки чому кришталево чисте гірське повітря прекрасно поєднується тут з морським бризом.
мандрівників: 198
рейтинг:
Містечко Бакуріані є одним з найкращих грузинських курортів. Чому? По-перше, Бакуріані – це сонячний курорт, адже кількість сонячних днів тут становить понад 210 на рік. По-друге, в місці, де розташований курорт, за рік випадає менше 800 міліметрів опадів.
мандрівників: 1620
рейтинг:
Гудаурі – гірський курорт на південних схилах Великого Кавказького хребта в Грузії, що останнім часом дуже активно розвивається. Він приваблює гостей величезними можливостями для активного відпочинку в горах, дивовижними пейзажами і гостинною атмосферою. Курорт розташований неподалік від Хрестового перевалу (2379 м над рівнем моря) і за 43 км від другої за висотою вершини Грузії – гори Казбегі (5 033 м).
Цілком можливо, що Грузія – найдавніший виноробний регіон у світі. Початок розвитку культури виноградарства на території Грузії, судячи з археологічних і етнографічних даних, можна віднести до епохи енеоліту. Про це свідчать насіння культурного винограду, спеціальні ножі для обрізки, прикраси із зображенням виноградної лози, знайдені в древніх похованнях.
Про глибоке коріння виноробства Грузії також говорять і археологічні розкопки стародавніх поселень, вік яких, на думку археологів, складає 8 тисяч років. На знайденому посуді дуже часто присутнє зображення виноградної лози.
Так-так, а ну скажіть нам, тільки щиро – яка перша асоціація у вас з Грузією? Тільки не розмірковуйте довго, а одразу назвіть три слова, що одразу спадають вам на думку.
Грузія – це та країна, якою насолоджуєшся, немов келихом хорошого вина – довго і смакуючи. Ця країна – як розмова з дорогим другом, хочеться її продовжувати і продовжувати. Ця країна
«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Ми прямо дуже згодні з цією фразою. Ми навіть сказали б, що це наше кредо, адже ми робимо все для того, щоб
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності