Концерт DakhaBrakha у Закопане – чудовий подарунок на Різдво!
Не знаємо, як ви, а ми ретельно стежимо за анонсами виступів гурту DakhaBrakha і бігом купуємо квиточки. Хоча ні. Спочатку розповідаємо про їхні виступи вам, а потім ідемо за квитками.
Польща – є, що подивитися і чому здивуватися
Польща – одна з найбільших країн Європи. За розмірами вона може конкурувати з Іспанією та Німеччиною. Чисельність населення – 39 мільйонів осіб. Тут дійсно є що подивитися, адже багато місць і пам’яток Польщі оцінені як важлива світова спадщина і внесені в список «обов’язкових» до відвідування місць. Чого варті тільки Краків, Варшава, Татри? А скільки тут національних парків та історичних пам’яток! Ще Польща вважається однією з найбільш мононаціональних країн світу – за нещодавніми дослідженнями більше 98% жителів Польщі вважають себе поляками. Цікаво, що саме в цій країні є вулиця, названа на честь Вінні-Пуха – звичайнісінька варшавська вулиця. Впевнені, гуляти нею ви будете із задоволенням!
Зубрівка і медовий лікер «Голдвассер» – найкращі подарунки
З Польщі можна привезти багато чого, що порадує вас, ваших близьких і друзів. Наприклад, обов’язково варто прихопити з собою пару пляшок смачної горілки «Зубрівка» і лікеру «Голдвассер». Як ви вже зрозуміли, зубрівка – це горілка, яка настоюється на однойменній траві, а ось Голдвассер відноситься до елітних алкогольних напоїв. Своїм ім’ям лікер зобов’язаний каталонському лікарю Арнальдо де Віланова, який в тринадцятому столітті вилікував Папу Римського від важкої хвороби еліксиром, що містить частинки золота.
На південному заході Польщі, в місті Болеславець, розташований центр з виробництва кераміки. Місцеві вироби не тільки прикрасять ваш будинок, а й стануть просто чудовим подарунком! Ну і, звичайно ж, бурштин, яким так славиться місцеве узбережжя Балтійського моря. Протягом декількох століть Гданськ є світовою бурштиновою столицею, і саме тут проходив бурштиновий шлях.
Худеньким тут не місце
Польська кухня дуже ситна та калорійна. Тому всім дівчатам, які вирішили відвідати Польщу, потрібно бути акуратними при замовленні їжі, адже зупинитися часом буває дуже складно! У польській кухні дуже багато м’ясних страв із різними методами приготування. Особливо радимо звернути увагу на такі страви, як бігос, свиняча відбивна, пироги (вареники) або голомбки (голубці). Також, безсумнівно, польська кухня славиться прекрасними хлібом і ковбасою. По суті, польська кухня – це такий собі мікс з кухонь сусідів і єврейських страв, які тут отримали нове звучання. До речі, улюблені продукти поляків – це квашена капуста, буряк, огірки (квашені і корнішони), сметана, кольрабі, гриби, різні сорти ковбас. А ось найулюбленіший десерт – це пироги і тістечка. Отака апетитна Польща чекає на вас в новому сезоні!
Польща – країна з казки про замки і костели
Велика кількість замків і костьолів в Польщі просто приголомшує. Для того щоб подивитися всі – однієї поїздки не вистачить. У Кракові наполегливо радимо відвідати головну пам’ятку міста – Королівський замок Вавель. Так, це той самий замок з казок – великий і величний, який височіє над містом і вражає своїм королівським виглядом. У самому замку можна побачити один з найбільших тронних залів і збройових льохів, які дійсно варто подивитися. А якщо пройтися уздовж річки Вісла, то можна спуститися в старий єврейський район Казімєж. Тут ви не знайдете натовпів туристів і зможете розглянути все в деталях – велику кількість синагог, маленьких магазинчиків, блошиний ринок. До речі, саме в цьому місці Стівен Спілберг знімав знаменитий фільм «Список Шиндлера».
Закопане – місто натхнення!
Закопане справедливо називають зимовою столицею Польщі. Адже саме тут життя вирує взимку так насичено і яскраво, що всі польські знаменитості, як і гості з усього світу, вважають своїм обов’язком хоч на пару днів відвідати це містечко. У цьому затишному і чарівному місті жили такі цікаві люди, як художник Влодзімеж Блоцький, письменник і поет Корнелій Макушинський, стрибун на лижах з трампліну Каміль Стох, гірськолижник Анджей Бахледа-Цурусь і багато-багато інших.
Та й як можливо не надихнутися дивовижними горами альпійського типу в місті, яке по праву вважається найвищим в Польщі? Крім того, Закопане вирізняється м’яким і теплим кліматом. Свіже гірське повітря, захопливі краєвиди, яскраве сонце, неповторний стиль гуральского фольклору – в таких умовах сам станеш писати або малювати.
Відомі і великі поляки
Вихідці з цієї чарівної і цікавої країни підкорили багато висот в різних сферах. Напевно, найвідоміший поляк – це Папа Римський Іван Павло II, справжнє ім’я якого Юзеф Кароль Войтила. Також всі знають електрика з великими вусами, який став президентом – Леха Валенсу. Хто не знає великого польського поета Адама Міцкевича? Це як Тарас Шевченко, тільки польський. Або Чеслава Мілоша – поета, письменника, перекладача, літературного критика, який 1980 року був нагороджений Нобелівською премією в галузі літератури? А Річард Капустинський? Прекрасний письменник і журналіст, який написав величезну кількість репортажів зі своїх численних закордонних подорожей, де він відобразив історію країн Латинської Америки, Азії та Африки.
Вітаючись, відразу прощаються
У Польщі є багато цікавих речей, які нам не властиві. Наприклад, є таке миле польське слово «чещч», яке означає одночасно «поки» і «привіт». Тому будьте готові, коли з вами почнуть «прощатися», хоча ви тільки-тільки прийшли. А ще не дивуйтеся, якщо в трамваї замість оголошення зупинок, вам розкажуть про різдвяні традиції країни – одночасно їдете і дізнаєтеся багато нового. Є й інші «нестикування», наприклад – танець «полька», який все зараховують до польської культури, насправді, є чеським. Тому будьте уважними, розмовляючи на цю тему з місцевими жителями. Та й в цілому, в Польщі вам доведеться дивуватися постійно, смішні і дивні історії – коник цієї країни. Пам’ятайте дивну історію про одну польську бігунку Станіславу Валасевич, яка в 1932 році встановила світовий рекорд з бігу на короткі дистанції, а після її смерті з’ясувалося, що вона була чоловіком. Ось така цікава і незвичайна Польща чекає вас в поїздці c Join UP!
Середньовічна архітектура Польщі
Польщею дійсно можна ходити з відкритим ротом і постійно фотографувати дивовижні споруди, які весь час зустрічаються на шляху, адже Польща славиться своєю архітектурою. Середньовічна архітектура в цих краях відрізняється своїм стилем і особливостями. Зокрема, брак каменю приводив до стриманості і лаконічності форм кам’яних будівель. Період до середини XII століття був часом розквіту польської романської архітектури. У ці часи були споруджені найбільш значні будівлі з дуже високою якістю обробки окремих елементів і деталей, наприклад, рельєфи костелів в Тумі і Червінську. Розквіт готичної архітектури співпав у часі з новим розквітом польської державності. Розвитку архітектури сприяли стрімке зростання міст, інтенсивна торгівля і розвиток ремесел, підйом культури країни, що ознаменувалося організацією великих бібліотек, шкіл і, нарешті, відкриттям 1364 року Краківського університету.
Польща – така знайома і така незвідана
Здається, що Польща – це десь зовсім близько, і що життя там за своїм складом чимось нагадує наше. Проте, думка ця, схоже, помилкова, і щоб в цьому переконатися, потрібно терміново їхати в Польщу! У Польщі ви здивуєтеся зовсім іншій архітектурі, дійсно європейському способу життя, своєрідним традиціям і кухні. Усе перераховане вище вас приємно здивує і змусить повертатися в цю країну знову і знову. Курортні регіони країни діляться на дві частини: на півночі – пляжі і море, на півдні – лікувально-мінеральні джерела та гірськолижні спуски. Десь посередині розташовані пам’ятки Варшави, тевтонські замки, стародавні Краків, Познань і Лодзь, Мазурські озера. Усі ці місця можна вивчати нескінченно. Готові?
Польща I love I know
Зимові канікули
Торунь - город на севере Польши, расположенный на берегу реки Висла, где издавна пересекаются многие торговые пути. Родина Коперника, и крупный торговый центр в средние века, Торунь, кроме того, входит в список мирового наследия Юнеско и привлекает туристов со всего мира. В Торуне находится лучший архитектурный готический комплекс в северной Европе, с множеством многоквартирных домов, которым вернули их оригинальный внешний вид, церкви 13 и 14 веков, ратуша (сейчас музей), датируемая 13 веком, в которой позднее собирался польский сейм или парламент.
Сопот - пожалуй, самый известный польский морской курорт. Он стоит на берегу Балтийского моря, окруженный сосновыми лесами и песчаными дюнами. Свежий морской воздух и прекрасные чистые песчаные пляжи привлекают туристов со всей Европы.
мандрівників: 379
рейтинг:
Лодзь – одне з найбільших міст Польщі, що розташоване в центрі країни, за 120 кілометрів на північний захід від Варшави. Своєрідною візитівкою міста є вулиця Петрковська, довжина якої – 5 км. Це цікаве і живе місто, повне туристів, які відвідують палаци колишніх фабрикантів, церкви і кам'яні будівлі в стилі модерн.
Кудова-Здруй – оздоровчий курорт, розташований на самому півдні Польщі, в Судетах, на кордоні з Чехією. Кудова-Здруй – великий центр санаторного лікування, відпочинку і туризму. 1963 року курорт став міжнародним.
Гдиня – це дуже молоде місто. Воно виникло після закінчення Першої світової війни на місці рибальського села. Після 1918 року Польща отримує доступ до моря і береться за будівництво нового порту.
Унікальна Величка – невелике місто, розташоване за 10 км від Кракова і 330 км від Варшави, стало відомим завдяки соляній шахті, яка увійшла до переліку пам'яток Світової спадщини ЮНЕСКО. Копальня солі у Величці наразі є і музеєм, і пам’яткою неповторної підземної архітектури та скульптурного мистецтва, і медичним закладом з унікальним мікрокліматом. .
Бохня – лікувальний курорт. Соляні шахти в Бохні – найстаріші в Польщі – були перетворені на лікувальний заклад та унікальний музей шахтарської справи і солі. Курорт розташований за 35 км від Кракова і за 315 км від Варшави.
Колобжег – сучасний курорт, один з найбільших на узбережжі польської Балтики, а також відомий туристичний центр. Море і широкий дванадцятикілометровий піщаний пляж створюють ідеальні умови для лікування і відпочинку в численних санаторіях і пансіонатах, що розкидані по всьому місту. .
Невелике місто Леба здавна вважається одним з найзатишніших курортів на березі польської Балтики. Він настільки популярний серед відпочиваючих, що в центрі міста навіть був поставлений пам'ятник туристу. Втім, цей факт не повинен викликати подиву - в літній сезон в Лебе туристичне життя буквально б'є ключем, а багатюща готельно-розважальна інфраструктура може задовольнити смаки найвибагливішого гостя.
мандрівників: 863
рейтинг:
Так уж сложилось, что этот очаровательный городок с богатыми культурными традициями и множеством архитектурных памятников туристы обходят стороной. И это совершенно несправедливо. Живописно расположенный на пологих холмах, утопающий в зелени, место принятия важных политических решений, один из крупнейших научных центров Польши - все это в полной мере относится к Люблину.
Криниця-Здруй – лікувальний курорт, один з найвідоміших курортів Польщі. Її ще називають перлиною польських курортів. Курорт прославився різноманіттям мінеральних вод, найвідоміша з яких – «Ян».
Місто під опікою Нептуна – Гданськ. Півмільйонне місто з тисячолітньою історією, морська столиця Польщі, де багато цікавих місць і є справді європейський стиль – саме так можна описати Гданськ – центр балтійської агломерації Труймясто. Десять століть бурхливої історії – і зараз Гданськ вважається другою після Кракова польською скарбницею культури.
Вроцлав – історична столиця регіону Сілезія, місто з надзвичайно багатою історією. Уперше Вроцлав згадується в літописі X ст. , своїм багатством і значенням він зобов'язаний перш за все вдалому розташуванню і ролі посередника в торгових відносинах між трьома державами: Чехією, Польщею та Німеччиною.
мандрівників: 8040
рейтинг:
Столиця Польщі є одним з найбільш охоче відвідуваних міст в Європі. Знайомство з багатою та цікавою історією Варшави та польською культурою – це захоплива подорож в минуле для кожного туриста. Тут варто оглянути найважливіші пам'ятки старовини, скуштувати страви відомої на весь світ традиційної польської кухні та провести вечір у театрі, філармонії або клубі з живою музикою.
мандрівників: 6779
рейтинг:
На півдні Польщі, у підніжжя єдиних в країні гір альпійського стилю лежить Закопане – «зимова столиця» Польщі. Це найбільш високогірне місто в Польщі (750-1100 м над рівнем моря) розташоване у вузькій котловині між Татрами і гірським ланцюгом Губалувка. У Закопане приваблюють туристів не тільки лижні траси і пішохідні маршрути, а й своєрідний гуральський фольклор, мальовнича дерев'яна архітектура, яка має такий чудовий вигляд на фоні гори Гевонт, що височіє над містом.
мандрівників: 19354
рейтинг:
Краків – місто величне і прекрасне, з величезною кількістю архітектурних пам’яток, мешканців, базарів, парків і садів. Краків – королівське місто, що й донині продовжує зачаровувати своїх гостей, що приїздять сюди з усього світу. Завдяки милостивій до Кракова історії ми можемо і сьогодні захоплюватися унікальною структурою міста та його неперевершеними будівлями.
Познань это современная метрополия, один из "студенческих" городов Польши. Здесь проходят крупные культурные фестивали и международные выставки. Несмотря на царящую в Познани деловую атмосферу (наследие торгового прошлого!), город может похвастаться многочисленными, ценными и зачастую необычными памятниками архитектуры и искусства.
Польща етнічно і релігійно дуже монолітна країна: більше 90% населення – поляки, католики, які говорять польською. Але ця статистична одноманітність зникає, коли ви по-справжньому знайомитеся з цією країною та бачите всю її різноманітність – географічну, історичну, архітектурну та кулінарну.
Знавці знайдуть в польській кухні сліди впливу сусідніх народів: литовців, угорців, українців, німців, білорусів, росіян, турків і навіть італійців.
Не знаємо, як ви, а ми ретельно стежимо за анонсами виступів гурту DakhaBrakha і бігом купуємо квиточки. Хоча ні. Спочатку розповідаємо про їхні виступи вам, а потім ідемо за квитками.
В новогоднюю ночь многие из нас «начинают новую жизнь». Обещают себе больше заниматься спортом, меньше тратить время впустую, есть здоровую пищу, больше путешествовать и отдыхать… Мы в Join UP! уверены,
Зиму можно провести по-разному. Вариант первый – ежиться от холода, бежать как можно скорее домой, чтобы укутаться в два одеяла, и, считая дни до весны и сетуя на мороз, пересматривать
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності