Це чарівна, чудова країна тепла і доброти, в будь-якому куточку якої ви зможете познайомитися зі справжньою Азією і стати її часткою. Соціально-політична і економічна стабільність забезпечили Малайзії стійкий рівень розвитку.
Близько половини населення країни – за походженням малайці, 33% населення – китайці, 9% – емігранти з Південної Азії і корінне населення малайзійських островів.
У Малайзії офіційна релігія – іслам сунітської гілки. З інших конфесій поширені даосизм, буддизм, індуїзм, конфуціанство і християнство.
Офіційна мова – малайська. Частина населення володіє англійською, тайською, пенджабською, китайською та іншими мовами. Аборигени спілкуються мовами австронезійської групи.
Клімат в Малайзії – тропічний. Середньорічна температура повітря + 27 °С, при цьому мінімальна середньодобова температура + 22 °С, а максимальна + 32 °С. Середня вологість повітря – 77%.
На західному узбережжі справжнього сезону дощів не буває, проте дощ може початися будь-якої хвилини, але, на щастя, ці дощі нетривалі і ніколи не бувають сильними. Опадки в цій частині країни найчастіше випадають в червні і серпні.
Зовсім інша ситуація на східному узбережжі, де дуже сильні дощі йдуть з жовтня по лютий. Найкраще туди приїжджати в період з березня по жовтень.
Національна грошова одиниця Малайзії – рінггіт. Один рінггіт складається зі 100 сенів.
У Малайзії час випереджає київський влітку на 4 години, взимку – на 5 годин.
Особисті речі не обкладаються митом. Якщо у туриста з собою більше 1000 малайзійських рінггітів, то при в’їзді в країну, а також і при виїзді з неї доведеться заповнити митну декларацію.
У Малайзію заборонено ввозити наркотики. На вивезення дорогих антикварних предметів необхідно мати спеціальний дозвіл. Заборонено вивозити деякі види тварин і рослин.
У Малайзії використовуються розетки з 3-ма отворами, тому доведеться придбати адаптер. Напруга – 220 В/50 Гц.
Хочеться зазначити, що для туризму Малайзія – країна дуже безпечна. Однак є деякі особливості поведінки, яких треба дотримуватись при відвідуванні цієї азіатської держави. Жінки повинні бути готові до того, що їм доведеться носити більш скромний одяг, ніж вони звикли. Особливо цього правила необхідно дотримуватися при виїзді з туристичних зон.
Під час спілкування з місцевим населенням туристам потрібно проявляти скромність і терпіння, для того щоб своїми діями не шокувати їх, адже їхній менталітет абсолютно відрізняється від слов’янського.
Ніколи не вступайте з малайцями в суперечки з приводу релігії. Вони не вас відпустять, поки ви не визнаєте, що мусульманство в усьому перевершує християнство.
Більшість правил пов’язана з мусульманськими традиціями.
Поведінка в громадських місцях
Жести і міміка
Поведінка в храмах
Теми розмови
Відвідуючи мусульманську країну, слід з повагою ставитися до традицій її мешканців, зокрема і в одязі. Жінкам рекомендується носити одяг, що прикриває коліна, плечі, зап’ястя і голову. Підійдуть легкі речі з натуральних тканин. На пляжі не варто засмагати топлес, приватних пляжів в країні немає.
Національні свята Малайзії
Малайзія є багатонаціональною країною, тому традиційних свят тут багато: мусульманські, буддійські, індійські і християнські.
1 січня – Новий рік;
Кінець грудня – початок лютого (2 дні) – Харі Раю Курбан, Харі Раю Хаджі (мусульманське свято);
Жовтень – лютий – Аваль Мухаррам (Маале Хіджра), новий рік за місячним календарем хиджре;
22 січня – День народження короля;
1 лютого – День федеральних територій;
Рухома дата з 21 січня по 21 лютого (2 дні) – Тахунья Бару Чину (Китайський Новий рік);
Лютий – Тайпусам;
Дата навесні або влітку – Маулід ур-Расул, день народження пророка Мухаммеда;
Квітень-червень – Весак, День Будди Гаутами;
1 травня – День праці;
31 серпня – День незалежності;
Жовтень – початок листопада – Харі-Рая-Пуссена (ураза-байрам), кінець місяця Рамадан, ісламське свято розговіння;
Жовтень-листопад (5 днів) – Дипавали, свято вогнів, перемоги світла над темрявою;
25 грудня – Різдво.
Кухня Малайзії – це особлива частина культури держави, яку безсумнівно оцінять любителі поїсти. Національні страви Малайзії вражають уяву своєю незвичністю, чудовим смаком і різноманітністю. І, звичайно ж, тутешня кухня – одна з найсмачніших в світі! Крім того, що страви Малайзії мають свій неповторний і вишуканий смак, вони ще й відрізняються оригінальним оформленням. Кухарі Малайзії дуже добре готують, а що стосується туристів, то для них вони особливо стараються і завжди раді пригостити іноземців своїми фірмовими стравами національної кухні.
Різноманітні страви східної кухні для гурманів – гострої малайської, екзотичної китайської, індійської – співіснують з європейськими стравами для консервативних туристів. Їжа відрізняється свіжістю і якістю приготування, великою кількістю соусів і гарнірів. Місцеві кафе і ресторани – рай для любителів свіжих морських делікатесів.
Малайзійська кухня надзвичайно різноманітна і здивує навіть бувалого мандрівника, адже багато національностей внесли свій вклад в примноження місцевої унікальної гастрономічної спадщини.
На культуру держав, що виникли в першому столітті н. е. на півночі півострова Малакка, до речі, близьку культурі Індонезії, дуже сильно вплинула культура Індії (звідки сюди проникли індуїзм і буддизм).
Під цим впливом у 8-13 століттях склалася своєрідна культура Малайзії. Для буддійських скульптурних зображень цього часу характерне поєднання елементів індійської іконографії та місцевих етнічних особливостей, для виробів декоративно-прикладного мистецтва (кераміка, тканини, зброя, ювелірні вироби) – поєднання місцевих орнаментів (у вигляді трикутника, леза пилки) та індійських образотворчих мотивів (лотос, змія Нага).
Вторгнення колонізаторів, що почалося в 16 столітті призвело до занепаду малайської культури, в цей період в творах мистецтва почали з’являтися європейські художні форми.
У сучасній Малайзії поширені живопис тушшю (традиційного китайського типу), аквареллю і пастеллю (традиційного індійського типу), а також олійними фарбами (європейського типу). З художніх ремесел збереглися: гончарство, ткацтво, плетіння з очерету. Майже зникли карбування по металу і ювелірне ремесло.
Багато яскравої своєрідності можна знайти в звичаях, обрядах, святах, танцювальному мистецтві та театралізованих виставах малайців.
Широко поширені національні форми лялькового театру – ваянг (де використовуються плоскі пергаментні ляльки), що має безумовно яванське коріння. Розповсюджені й різні види класичної драми, які відтворюють різні сюжети народного епосу, де грають актори чоловіки. Персонажі цих драм – напівбоги-напівлюди, які здійснюють доблесні подвиги.
На танцювальне і театральне мистецтво північних районів Західної Малайзії певний вплив мало мистецтво сусіднього Таїланду. Тут танцівники виступають в старовинних, розшитих золотом сукнях та гострих, схожих на тайські пагоди головних уборах.
Зазвичай малайці носять вузькі брюки, сорочку з широкими рукавами – баджо і короткий саронг – шматок картатої, смугастої або орнаментованої тканини, обгорнутий навколо стегон. На голові – чорна оксамитова шапочка сонгкок. У наш час саронг і куртка-баджо поступово витісняються європейським одягом: перш за все – в містах.
В урочистих випадках чоловіки носять за поясом старовинний малайський кинджал – крис.
Жінки-малайки вдягають довгий саронг і поверх нього кофту вільного крою, що спускається до колін – кеба. Рідше – блузу або жакет із застібками тільки до талії.
Прекрасним доповненням до відпочинку в Малайзії стане шопінг. Зробити покупки можна у величезних торгових центрах, на базарах, у лоточників, на нічних базарах, в магазинах при готелях і магазинах безмитної торгівлі.
Якщо ви хочете привезти сувеніри, то туристам зазвичай пропонують: паперових змій, батик, парчу – золоту і срібну, дерев’яні вироби, олов’яний посуд, витончені вироби з міді – затискачі для серветок, столові прилади, вази, блюда тощо.
Вироби з олова з вмістом металу – 97% ви можете купити як на ринку або в магазинчику, так і на фабриках «Пенанг Пьютер», «Тумасек Пьютер» і «Селангор Пьютер» – одних з найкращих виробників олов’яного посуду. Там вам запропонують чайні та кавові сервізи, чашки, столові прилади, вази і пивні кухлі – вибрати є з чого.
Популярні якісні вироби з малайського золота, що мають цікавий дизайнМожна придбати прикраси і в традиційному стилі, і сучасні. Звісно, радимо купувати їх в магазинах, де дають чек, в якому зазначають вагу і пробу виробу. Не проходьте повз вироби зі срібла – в передмісті Кота-Бару, Кампонг-Сіренге можна подивитися, як працюють майстри, купити готові прикраси або замовити щось індивідуально. Вибір багатий – вази, каблучки, сережки, браслети, намиста продаються тут дешевше, за ціною виробника.
На фабриці Andycraft Complex Jalan Conlay можна купити батик – шарфи, блузи, сукні, картини – і побачити процес виготовлення тканини – багаторазове нанесення малюнка воском вручну і фарбування.
За дерев’яними меблями і антикваріатом потрібно їхати в Малакку. За керамікою, виробами з лози і виробами ремісників краще вирушити в Джохор, в торгові центри Bazaars, Kotaraya Plaza, Tun Abdul Razak Complex.
Недорогу електроніку виробництва Малайзії ви не знайдете, вона вся йде на експорт, проте тут багато японських і китайських товарів.
Малайзія є багатонаціональною країною, в якій пліч-о-пліч проживають малайці, китайці, індійці. Найбільша частина населення – малайці, які є мусульманами і розмовляють індонезійською мовою бахаса. Малайці – також найбільш політично активні мешканці країни.
Це держава з величезними можливостями, які дозволяють зберігати її унікальну національну природну культуру, незважаючи на вплив процесу глобалізації, тому вона дуже швидко прогресує. Багатства країни відкриваються туристам вже з моменту прильоту на її землю в ультрасучасному міжнародному аеропорту Куала-Лумпура.
Тут розташовані: найвища будівля у світі Петронас Тауерс, третя за висотою телевежа у світі, найбільша мечеть в Азії, третій за довжиною міст у світі, найбагатший за представленими екземплярами акваріум «Підводний світ» і багато іншого.
мандрівників: 7206
рейтинг:
Куала-Лумпур – це сучасне розвинене місто, що водночас зберегло самобутність етнічних громад. Найсучасніша архітектура Куала-Лумпура відома широкому загалу колись найвищими у світі вежами-близнюками Петронас, але далеко не вичерпується ними. У місті можна познайомитися з великою кількістю історичних та культурних пам'яток, цікаво відпочити в сучасних розважальних комплексах і зайнятися шопінгом в численних торгових центрах.
Остров у западного побережья Малайзии, находящийся примерно в 200 километрах к северу от Куала-Лумпура и примерно посередине пути между столицей и островом Пенанг, омываемый водами Индийского океана (Малаккский пролив). Пангкор принадлежит штату Перак. Остров отстоит всего в 2-х километрах от материка и соединяется к ним скоростным паромом.
мандрівників: 4005
рейтинг:
Остров Лангкави – это самый крупный из 99 островов одноименного архипелага в Андаманском море на севере Малайзии. И остров и архипелаг находятся на границе Малайзии и Тайланда. Остров Лангкави является частью штата Kedah, и расположен на расстоянии 30 километров от материка.
Борнео - это третий по величине остров в мире, расположен в восточной части Малайзии, это остров величественных рек, могучих гор, загадочных пещер, с которыми связаны многочисленные легенды о пиратах и охотниках за черепами. Малайская часть Борнео омывается Южно-Китайским морем, морями Сулу и Сулавеси (Целебесским морем). На территории острова великолепные песчаные пляжи, богатая природа, здесь проживают интересные самобытные этнические племена со своими вековыми традициями и культурой.
Селангор расположен на западном берегу полуострова Малакка, на восточном побережье Малаккского пролива. Рельеф штата в основном равнинный, горы на востоке страны — хребет Титивангса. Быстрым экономическим развитием Селангор во многом обязан своему местонахождению в центре полуострова Малакка, благодаря чему штат превратился в важный транспортный и промышленный узел.
Малайзійські кокоси – величезного розміру, набагато більші, ніж тайські.
Малайзійські кокоси більше нагадують філіппінські. Тут вирощують як зелені, так і золотисті кокоси. Але все-таки, в Малайзії більше поширені золотисті.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності