Країна чотирьох морів
Ми дійсно любимо Туреччину за неперевершений колорит, розписні тарілки і пахлаву, аромат сосен і чисте гірське повітря, тепле бірюзове море, за те, що в цій країні також люблять футбол і також щиро вболівають за «наших». Згадайте, де ви вперше спробували східні солодощі і яблучний чай, дізналися про таке задоволення, як хаммам, звідки ви привезли свої перші магнітики і традиційні обереги, і нарешті, штамп якої країни вперше прикрасив ваш паспорт? Звичайно, ж все це про Туреччину. У кожному нашому готелі на вас чекає дійсно теплий прийом, гостинність, ненав’язливі турбота і увага, а також обслуговування на високому рівні! Колорит і менталітет Туреччини, який чомусь близький нам по духу, дарує відчуття дому і розуміння того, що ви тут завжди дорогі і бажані гості. А ще, усвідомлення того, що цю країну оточує відразу 4 моря, дарує непередаване відчуття!
Кальян – як засіб спілкування
Навіть якщо ви не палите, вам точно варто спробувати п’янкий кальян. У Туреччині цей ритуал має особливе значення – це не просто спосіб весело провести час і спробувати щось нове, кальян тут має важливу соціальну функцію. Сидячи за кальяном і випускаючи вгору клуби диму, люди стають близькими знайомими, з легкістю вирішують багато ділових проблем і навіть укладають угоди. Сама історія виникнення кальяну теж дуже цікава. Придумали його в Індії, де він особливо не прижився, а ось мусульманський світ підхопив цей винахід та із задоволенням привніс його в своє життя. Також кальян з Туреччини за багато років вже став майже обов’язковим сувеніром, який везуть як собі додому, так і як подарунок близьким. За кальяном краще піти на місцевий ринок – тут продукція якісніша, а ще саме тут можна знайти кальяни химерних і вигадливих форм. Хоча біля кожного готелю вам теж запропонують широкий асортимент східних сувенірів.
Турецькі орнаменти – це не просто красиво!
Щоб пам’ятати про Туреччину цілий рік, потрібно привезти з поїздки щось дійсно особливе. Зверніть увагу на місцеві орнаменти, які в цій країні мають особливе значення і несуть у собі сильну енергетику. Наприклад, такий відомий і популярний орнамент пейслі або бута, який ми звикли називати «турецьким огірком» – красивий символ, який має глибоке значення. Одні джерела кажуть, що це рослинний орнамент, який зображає колючку, шишку, квітку, що символізує родючість і багатство. У сучасному Ірані подарунок з таким орнаментом вважається побажанням благополуччя дому. За іншими джерелами – це один із символів зороастризму, який зображає язики полум’я і символізує мужність, хоробрість. До речі, слово «бута» на санскриті означає «вогонь». Купіть собі і близьким посуд ручної роботи або неймовірні квітчасті наряди, прикрашені цим орнаментом – всі будуть у захваті від такого подарунка!
Памуккале
Упевнені, ви знаєте про турецький природний феномен, який можна побачити в Памуккале. «Бавовняний замок» – так з турецької перекладається назва міста, яке славиться гарячими мінеральними джерелами і молочно-білими водоймами-терасами. Багато хто хоче побачити неймовірно красиве явище: в теплу пору року травертин укриває територію своїм білосніжним покривалом. Кожен мріє пройтися поверхнею цієї «лілейної» гори, скупатися у бірюзових басейнах і зробити на пам’ять багато-багато красивих фото. Також туристи, особливо дівчата, дуже люблять купатися у всесвітньо відомому басейні Клеопатри. Мінеральні води, що наповнюють його, дають можливість розслабитися і отримати незабутнє задоволення. Температура води тут навіть взимку не опускається нижче 35 градусів, а при зануренні все тіло покривають мільйони бульбашок. Любителям історії радимо відвідати античне місто Ієраполіс. На його території можна побачити руїни храмів і древніх бань, античний театр, візантійські ворота та інші пам’ятки історії.
Не пропустіть можливість під час відпочинку в Туреччині отримати потрійне задоволення від однієї екскурсії.
Церква святого Миколая Чудотворця – Кекова
Туреччина знаменита не тільки хорошими готелями, all inclusive і смачними солодощами, а й старовинною архітектурою і пам’ятками історії. Церква Святого Миколи Чудотворця – прекрасне тому підтвердження. Всередині неї розташований мармуровий саркофаг, в якому був похований святий Миколай. Атмосфера церкви дасть вам можливість повністю перейнятися духом історії. Також радимо подивитися на затоплене місто Кекова. Залишки стін, напівзруйновані арки, фундаменти, сходи та інші руїни стародавнього міста ви побачите в глибинах прозорого блакитного моря, крізь кришталево чисту воду їх добре видно. Обіцяємо: від цієї екскурсії ви отримаєте незабутні враження.
Каппадокія
Ви напевно чули про унікальну турецьку долину – Каппадокію. Чудові краєвиди, кам’яні гриби, печерні поселення і храми – тут усе це ви зможете побачити на власні очі. Створюється враження, що ви перебуваєте на якийсь іншій планеті! А якщо хочете побачити щось не менш незвичайне і ще загадковіше, то відвідайте Невшехір – тут у печерному місті можна знайти дивовижні будівлі, в яких досі живуть люди, і нехай вони виглядають сучасніше, ніж пару століть тому, байдужими вони вас не залишать!
Озеро Ван
Ще не бували на озері Ван? Час виправити цей недогляд! Ван – найбільше содове озеро у світі, а вода в ньому по-справжньому унікальна. Вона змінюється від майже прісної до дуже солоної в різних частинах озера. Побувавши тут, ви зможете побачити особливу породу кішок, які люблять купатися. А пейзажі навколо озера Ван настільки дивні, що ми радимо взяти з собою фотоапарат і звільнити пам’ять в телефоні.
Гора Арарат
Це найвищий вулканічний масив Вірменського нагір’я на сході Туреччини. Вважається, що саме до цієї гори пристав ковчег Ноя після всесвітнього потопу. Уперше вершину Арарату підкорили 1829 року, відтоді безліч сміливців ставила собі за мету піднятися на неї. А ви б ризикнули піднятися на висоту 5165 метрів над рівнем моря?
Олюденіз
Олюденіз з турецької перекладається як «мертве море», однак така назва дуже оманлива – тутешні пейзажі вражають життєствердною красою. Олюденіз – це селище, що майже з усіх боків оточене горами. Саме тут розкинулася Блакитна лагуна – національний заповідник Туреччини, знаменитий незвичайним пляжем.
Лікійський шлях
Хочете пройтися одним з найдовших пішохідних маршрутів у світі? Тоді вам на Лікійский шлях, довжина якого – 540 км. Оскільки стежка проходить через безліч приголомшливо красивих місць, рекомендуємо вам самим скласти план походу і вибрати саме ті пейзажі, які надихнуть вас більше за все: гірські ділянки, бухти, ущелини – обирайте!
Пляж Капуташ
Цей пляж вважається одним з найкрасивіших в Туреччині. Морська вода, яка переливається десятками неймовірних кольорів, м’який і ніжний пісок, по якому так приємно гуляти, і, звичайно, скелі, які закривають пляж від вітрів і дарують відчуття повного спокою і розслаблення.
Північно-Анатолійські гори
Величні гори, що тягнуться більш ніж на тисячу кілометрів, викликають справжнє захоплення! Засніжені вершини і зелені ліси, схожі на найкрасивіші килими. Протягом століть ці гори були затишним і надійним домом для різних народів. Також наполегливо радимо відвідати монастир Панагія Зуміла, побудований ще в 4 столітті на одній з крутих скель долини Алтиндере.
Справжні турецькі солодощі!
До Туреччини їдуть не тільки любителі моря і сонця. Для справжніх ласунів і любителів смачненького тут – просто рай! Туреччина славиться своїми східними солодощами, яких тут неймовірна кількість. Десерти в Туреччині діляться на борошняні і молочні, а також солодощі, приготовані з додаванням горіхів, фруктів, які називаються «татли». Впевнені, ви знаєте і любите турецькі ласощі: баклаву, кадаіф, кюнефе, лор татлісі, ханим гьобей і ще багато незрозумілих нам назв, які занурять вас у світ солодкої досконалості. Ви точно захочете дізнатися рецепти цієї смакоти і спробувати навчитися готувати ці шедеври власноруч, але головне пам’ятати, що це далеко не так просто, як здається! Турецькі майстри використовують давні рецепти, постійно вдосконалюючи своє мистецтво і передаючи з уст в уста секрети приготування найпопулярніших східних страв! І у вас є прекрасна можливість скуштувати будь-які з цих ласощів, адже у всіх турецьких готелях кожен сезон «течуть» найсправжнісінькі медові річки.
Турецькі сувеніри собі та своїм близьким
Купіть традиційні сувеніри собі та своїм близьким. Найпопулярніший подарунок, привезений з Туреччини – це так званий «назар бонджук» («око диявола»), плаский синій амулет, яким прикрашають брелоки, каблучки, браслети та іншу біжутерію. Окрім того, в цій східній країні можна придбати золоті прикраси, вироби зі шкіри, кераміку, чеканку, килими або предмети антикваріату. Великої популярності здобули турецькі солодощі. Також ви можете привезти апельсиновий, полуничний, яблучний або шоколадний рахат-лукум, а найнесподіванішим стане солодкий подарунок у вигляді варення з ароматом пелюсток троянд. Ну і звичайно ж, варто купити косметику, яка містить коричневу глину або оливкову олію. Завдяки цим компонентам, ваша шкіра отримає масу корисних елементів.
Найкласніші пляжі і багато-багато цікавого!
Анталійське узбережжя відоме традиційними пляжними курортами: Анталія, Кемер, Белек, Сіде, Аланія, кожен з яких по-своєму гарний і унікальний. Майже ста пляжам Туреччини вручені «Блакитні прапори», тому ви завжди зможете вибрати собі готелі до душі: в піщаних або кам’янистих бухтах. Окрім улюбленого пляжного відпочинку, Туреччина пропонує масу різноманітних екскурсій. Їхній вибір залежить від регіону країни і вашого бажання побачити пам’ятки старовини або природні пам’ятки. Проте експерти Join UP! дають універсальну пораду – заздалегідь поцікавтеся екскурсійною програмою того району, в який відправляєтеся, тоді і вибір зробити буде простіше. А подивитися в Туреччині є що: заповідні природні зони, унікальні пейзажі Каппадокії, гарячі джерела Памуккале, Стамбул, що вражає уяву імперською величчю, руїни античних міст, які чудово збереглися. Туреччину не даремно називають колискою великих цивілізацій. Допитливий мандрівник знайде тут римські амфітеатри, стародавні візантійські храми, сельджукські караван-сараї і, звичайно ж, мечеті часів Османської імперії.
Цілющі лазневі процедури – візитна картка країни
Навіть якщо ви жодного разу не бували в Туреччині, ви точно знаєте, що ця країна славиться своїми хамамами. Одразу в уяві постають великі лазні, де розпарені люди лежать в білих простирадлах і очищають своє тіло, одночасно стаючи здоровішими і красивішими. Назва «хамам» походить від арабського слова «хам» – «спекотно». Внутрішнє оздоблення турецьких лазень завжди було розкішним, ще пророк Мухаммед оголосив похід в лазню обов’язковим, стверджуючи, що «Чистота – половина віри». Згодом в Туреччині розвинулася особлива філософія банних прийомів, з нею були тісно пов’язані традиції та ритуали. Турецька лазня на Сході вважалася джерелом справжньої насолоди. Для місцевих жінок відвідування лазень було особливим ритуалом, саме тут можна обговорити справи, поділитися новинами, попліткувати і просто приємно провести час за чашкою ароматного трав’яного чаю. Тому кожен турок просто зобов’язаний відпустити свою дружину в лазню хоча б раз на тиждень. Жінки збиралися в хамам як на свято: вбиралися в гарний одяг, брали з собою солодощі, бо нерідко присвячували цьому ритуалу цілий день з ранку до вечора. Сучасні хамами є практично в кожному готелі узбережжя і пропонують весь спектр послуг від знаменитого пінного масажу до грязьового обгортання. Більшість Spa-центрів мають у своєму розпорядженні просторі хамами, що декоровані благородним каменем, мармуром, східною мозаїкою і красивими бронзовими чашами. Басейни з чистою проточною водою створюють прекрасний контраст і чудово бадьорять після жарких банних процедур. Традиція пити смачний чай з різними натуральними добавками збереглася до нашого часу і служить частиною детокс-дієти. Очищаючи свій організм від всього шкідливого і непотрібного, ви зробите перший крок до відновлення гармонії душі і тіла. Обов’язково відвідайте хамам під час своєї подорожі по Туреччині.
Після тривалих і пізнавальних прогулянок
Після тривалих і пізнавальних прогулянок, радимо вибрати найбільш затишне місце, щоб приємно провести вечір у колоритних ресторанах Анталійського узбережжя або в історичному центрі Стамбула в районі Султанахмет. Зазвичай традиційна турецька кухня і інтер’єри закладів витримані в національному стилі. У сучасних же районах зустрічається більш звична нам європейська кухня в ресторанах, які відкриті допізна. Не забудьте скуштувати найсмачніші традиційні страви, адже прогулянки пробуджують хороший апетит. Не опирайтесь, а просто насолоджуйтеся смакотою! Зі східних страв варто спробувати окіст молодого баранчика, приправлений часником, яловичину з шавлією, баранячий фарш з рисом, на який покладені шматочки дині. Гарна також підлива з червоного перцю, яка подається з хлібом і козячим сиром. У закусочних і маленьких ресторанчиках подають різні види закусок, кебабів і свіжої риби, які вдало доповнюються ракією – місцевою горілкою. Шведські столи ресторанів щедро накриті для туристів з усього світу: м’ясо та риба, приготовані на грилі, овочеві салати з додаванням морепродуктів, різні заправки на основі йогурту, томатного соусу і пряних трав, і звичайно ж, численні східні солодощі. Обов’язково спробуйте також традиційні коржі з різними начинками, які готуються в спеціальній печі. Подорож до Туреччини з Join UP! буде дуже пізнавальною і смачною.
Стамбул (Istanbul) – крупнейший город, важный морской порт, промышленно-торговый и культурный центр Турции. Расположен он в холмистой местности на обоих берегах пролива Босфор у Мраморного и Чёрного морей, являясь единственным городом в мире, лежащим сразу на двух континентах — Азии и Европе.
Бухта Золотой Рог условно делит европейскую половину города на две части. Эминёню (Старый город) расположен на полуострове к югу от бухты и в значительной мере сохранил средневековый облик. Бейоглу (Новый город) к северу от входа в Золотой Рог состоит из торгового портового района Каракёй (бывшая Галата) и делового и культурного центра Бейоглу (бывшая Пера).
Азиатская часть города Ускюдар — это виллы на побережье Мраморного моря в районе Мода и большие военные казармы. Части Стамбула связаны друг с другом паромами и мостами. В городе сохранилось множество интересных памятников архитектуры, созданных во времена Рима и Византии и в период османского владычества.
Состоит из двух терминалов — для международных (А) и для внутренних рейсов (В). На территории аэропорта есть гостиница, кроме того, в радиусе пары км находятся отели Radisson SAS, Marriott Renaissance, Holiday Inn Airport North, Four Points и Sheraton. Перекусить здесь можно в кофейнях Starbucks и Gloria Jean’s (две в зоне прибытия и две в зоне отправления), в кафе Burger King. Аптека, камеры хранения, рент-а-кар офисы и почта находятся в зоне прибытия.
Если планируется выполнять стыковочный рейс через аэропорт «Ататюрк», стоит помнить, что он просто огромный. Тридцати минут может не хватить, чтобы добежать от одного «гейта» к другому.
Некоторые чартеры прилетают в аэропорт Сабиха Гекчен (Sabiha Gokcen International Airport), который расположен за азиатской частью города (в 35 км), поэтому оттуда нужно долго и неудобно добираться до центра города.
Cреднемесячная температура, °C | ||||||||||||
янв | фев | мар | апр | май | июн | июл | авг | сен | окт | ноя | дек | |
днем | +7 | +8 | +10 | +15 | +20 | +25 | +27 | +27 | +24 | +19 | +13 | +10 |
ночью | +2 | +2 | +4 | +8 | +12 | +16 | +18 | +19 | +16 | +12 | +8 | +5 |
Климат в Стамбуле мягкий, но переменчивый. Небо часто бывает затянуто облаками. Лето жаркое, зимы прохладные и малоснежные или дождливые. Средняя температура января +3..+9°С, августа +20..+29°С.
Весна в Стамбуле короткая и немного прохладная (по средиземноморским меркам), зато потом воздух прогревается до +30 °C.
Самый распространённый, но и самый неудобный вид городского транспорта — автобусы. Обычно они переполнены, а в «час пик» езда с открытыми дверями и гроздьями людей на подножках — обычное дело. Чтобы понять, куда и как идёт автобус (об этом сообщают таблички на бортах), нужно достаточно хорошо знать город (объяснения, которые дают водители и неизменно общительные пассажиры, скорее лишь запутают).
Автобусы бывают двух видов: муниципальные — красного или (реже) зелёного цвета, и частные — голубые или (реже) оранжевые, более новые и комфортабельные. Стоят они одинаково, но платить надо по-разному. В муниципальных автобусах нужны билеты, которые продаются на конечных пунктах в киосках с надписью «Otobus bilet» или «Bilet giseci». Если киоска поблизости нет, билеты можно купить у уличных торговцев, дороже на 30 %. В частных автобусах билетов нет — все платят кондуктору. Чтобы автобус остановился, нужно махнуть водителю рукой.
Долмуши
Маршрутное такси (dolmus) удобнее, чем автобус, и дешевле, чем обычное такси. «Долмуши» бывают двух видов: желтые работают на коротких маршрутах, а на бежевых можно добраться в те районы старого города, куда не ходит трамвай. Оплата — в зависимости от расстояния (цены фиксированные, уточнить их можно у водителя). Ходят маршрутки с 6:00 до 23:00.
Метро
В Стамбуле есть три линии подземки, никак между собой не связанные. Линия Тюнель (Tunel) всего с двумя станциями связывает между собой набережную Золотого Рога и площадь Тюнель. Вторая линия, современный метрополитен (Metro), связывает площадь Таксим и новые деловые районы на севере города. Третья ветка, «лёгкое метро» (Hafif Metro), связывает площадь Аксарай и западные предместья. Часы работы: «Tünel» — 7:00-21:00, в воскресенье — 7:30-21:00; Hafif Metro и Metro — ежедневно с 6:30 до 24:00.
Такси
Такси — самый удобный, а по ночам вообще единственный вид транспорта, дешёвый по сравнению со многими странами. Такси можно заказать по телефону из отеля или ресторана, а также просто остановить на улице.
В каждом такси есть счётчик, и пассажиру обязательно нужно проследить, чтобы он был включён при посадке. Услышав, что счётчик «неисправен», следует сделать движение на выход — хитрый прибор тут же чудесным образом починится. Другой момент связан с тарифами: ночной дороже дневного на 50% и действует с 0:00 до 6:00; оба они обозначены на счётчике, и днём надо следить за тем, чтобы лампочка ночного тарифа не оказалось «случайно» включена. Мосты через Босфор — платные, и платит пассажир, а не водитель.
Аренда авто
Фирмы по прокату авто, местные и международные, есть повсюду. На «ресепшн» отеля можно узнать адреса ближайших. Аренда автомобиля «эконом-класса» обойдётся в 40-45 USD в день.
Дороги в Стамбуле весьма запутанные. Много улиц с односторонним движением, а указателей мало. Найти в Стамбуле свободное место для парковки, как и в любом крупном турецком городе — дело не из простых.
Будьте бдительны
Туристам в Стамбуле не стоит оставлять без внимания свои вещи, особенно в многолюдных местах. Мужчинам следует вести себя деликатно по отношению к местным женщинам, не пытаться заигрывать с ними, а также фотографировать без разрешения. Девушкам лучше не одеваться слишком откровенно. По внутренним улочкам Стамбула, особенно в районе старого города, гулять не стоит.
Купаться в черте города более чем не рекомендуется — несмотря на то, что пляжи там есть. Желающим поплавать лучше всего отправиться на Принцевы острова или в район Кумбургаз-Силиври (Мраморное море). Пляжи там песчаные.
Многие туристы, отправляющиеся посмотреть Стамбул, с опаской относятся к вариантам размещения в районе Лалели — главном торговом районе города, где останавливаются все «шопники». Однако до исторического центра (района Султанахмет) оттуда — всего около 15 минут пешком или три остановки на местном трамвайчике. Зато отели в Лалели гораздо дешевле, чем в Султанахмет.
При этом и в европейской, и в азиатской части Стамбула есть высокоуровневые отели сети Hilton, Radisson, Marriott или Holiday Inn. К лучшим гостиницам города относят Sultanahmet Sarayi, The Sofa HIP, Les Ottomans или Bosphorus Palace.
Стамбул считают неофициальной столицей шопинга. Его знаменитый «торговый центр» — район Лалели, сплошь состоящий из магазинов, предлагающих разнообразные товары, в основном текстиль и кожу. Цены там — более чем умеренные.
Крытый Рынок («Гранд базар») — своеобразный «город в городе», раскинувшийся на 50 улицах и включающий в себя 4 400 магазинов, 40 торговых дворов, мастерские и кофейни. «Гранд базар» — лучшее место для покупки сувениров, предметов старины и золота.
Египетский Базар «специализируется» на специях, кофе, сладостях, цветах. Режим его работы: понедельник-пятница 8:00-19:00, суббота 8:00-14:00.
Книжный базар («Сахафлар Чаршысы») — небольшой рынок подержанных и антикварных книг, где можно найти любые издания: от классики марксизма до турецких переводов Корана. Открыт с 8:00 до 19:00 каждый день, кроме воскресенья.
Идти за большими покупками на Kapali Carci не стоит, цены крайне завышены. Однако, само здание и атмосфера рынка смогут на некоторое время перенести Вас во времена Османов.
Кроме традиционных рынков и базаров, в Стамбуле есть множество современных торговых центров, где широко представлены ведущие мировые бренды, причём стоят они заметно меньше, чем в других мегаполисах.
Каждый турист, первый раз прибывший в Стамбул, сразу попадает на знаменитую площадь, где находятся два легендарных памятника истории и религии. Речь, разумеется идет о Голубой мечети и Соборе Святой Софии (Айя-София).
Софийский собор после захвата Константинополя турками-османами в 1453 году был превращен в мечеть. С тех пор в храме сохранились остатки минаретов, мозаика и панно с арабской вязью. В 1934 году Ататюрк призвал сохранить уникальный храм как музей, поэтому теперь это место может посетить каждый за небольшую плату. Адрес: станция «Султанахмет»; тел.: +90 (212) 513 36 60; режим работы: 09:30-16:30, пн выходной; вход 20 YTL.
Голубая мечеть (она же мечеть Султана Ахмета) находится напротив Айя-Софии и Ипподрома, считается важнейшей городской действующей мечетью. Адрес: Sultanahmet Camii; тел.: +90 (212) 458 07 76; режим работы: вт-вс 08:30-12:30, 13:45-15:45, 17:30-18:30.
Также стоит посетить дворец Топкапы, состоящий из нескольких зданий с четырьмя дворами, соединенных воротами. Здесь интересна церковь Святой Ирины и сохранившиеся с древних времен опочивальни и гарем султанов. Адрес: Topkapi Sarayi, остановка T1 «Султанахмет»; режим работы: 09:00-19:00 вт — выходной; вход 20 YTL; гарем — 15 YTL ( стоимость билетов может отличаться в зависимости от сезона ).
Производят впечатление и дворец Долмабахче, и Галатская башня, и Цистерна Базилика с ужасающей головой медузы Горгоны. Кроме того, можно прогуляться и вдоль древних городских стен, которые протянулись на 22 километра через районы города.
мандрівників: 2427
рейтинг:
Улудаг в переводе означает “Огромная гора”, но на самом деле, на курорте преобладают трассы простой и средней сложности, что делает его наиболее привлекательным для семейного отдыха и новичков. Курорт расположен на территории национального парка, в 170 км от Стамбула и в 34 км от Бурсы. Отсюда, из Национального парка Улудаг, наземным транспортом до Бурсы можно добраться за 40 минут, а до аэропорта за 60 минут.
мандрівників: 8532
рейтинг:
Стамбул (Istanbul) - крупнейший город, важный морской порт, промышленно-торговый и культурный центр Турции. Расположен он в холмистой местности на обоих берегах пролива Босфор у Мраморного и Чёрного морей, являясь единственным городом в мире, лежащим сразу на двух континентах — Азии и Европе. Бухта Золотой Рог условно делит европейскую половину города на две части.
мандрівників: 108076
рейтинг:
Сиде — город, расположенный на берегу Средиземного моря между Антальей и Манавгатом в Турции. Достопримечательности Город находился в постоянной опасности, и был окружен крепостными стенами как со стороны моря, так и суши. Несмотря на частые землетрясения, крепостные стены и башни, со стороны суши сохранены в хорошем состоянии.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності