Географія
Країна займає близько половини Південноамериканського континенту. На півночі межує з Венесуелою, Гайаною, Сурінамом і Французькою Гвіаною, на півдні – з Уругваєм, на заході – з Аргентиною, Парагваєм, Болівією і Перу, на північному заході – з Колумбією. На півночі і сході омивається водами Атлантичного океану.
Населення
Більшість населення країни – бразильці, одна з найчисленніших і найбільш змішаних груп у світі. Загальна чисельність – близько 187 млн жителів. Нація сформувалася в результаті змішання португальців та інших європейських переселенців з аборигенами-індіанцями і з вивезеними з Африки неграми-рабами. Етнічний склад: білі – 54,7%, негри – 5,89%, мулати – 38,45%. У країні більше 3 млн іммігрантів (японці, італійці, німці, араби, французи тощо).
Клімат
Клімат країни змінюється від екваторіального на північному заході до субтропічного на південному сході, середня температура січня – від 23 до 29°С, липня – від 16 до 24°С. В Ріо-де-Жанейро завжди волого, з листопада по березень – дуже жарко, найкращий час для відвідування – з травня по серпень. У цей час температура повітря тут коливається від 18 до 22 °С, а з океану дме легкий теплий бриз. У гірських районах взимку температура може опускатися до 0 °С. Найхолодніший і найбільш дощовий місяць – липень. В Амазонії сухий сезон триває з серпня до початку грудня, з грудня по квітень – дуже жарко, з травня по липень – ідуть рясні дощі.
.
Релігія
Найпоширеніший в Бразилії – католицизм; також частина населення сповідує буддизм, індуїзм, іудаїзм і спіритизм.
Що таке Бразилія і хто такі бразильці? Перше, що спадає на думку – це величезна континентальна країна з населенням 200 млн чоловік, що має надзвичайно багату, різноманітну і унікальну культуру.
Культура Бразилії являє собою унікальну суміш культурних традицій народів з усіх частин світу, оскільки Бразилія – величезна країна, що об’єднала на своїх просторах емігрантів з усього світу, більшість з яких складають португальці, італійці, японці, німці та араби. Головна характеристика народу Бразилії – його змішаність і культурна різнорідність. На відміну від інших найбільших за територією країн, де постійно виникають конфлікти на національному і культурному ґрунті, в Бразилії історично склалися дивовижний синтез і симбіоз всіх культур і традицій, які становлять сутність цієї країни. Яскравим прикладом змішаності культури Бразилії є те, що деякі бразильці сповідують дві або й більше релігій: вранці ходять в католицький храм, а ввечері – в террейро (місце проведення ритуалів) кандомбле (релігія африканського походження).
Культура Бразилії вважається сумішшю трьох основних культур: західної (принесеної європейськими колонізаторами – португальцями), африканської (принесеної неграми-рабами) і індіанської (існувала тут спочатку, до приходу колонізаторів).
Головною культурною спадщиною Португалії, залишеною в Бразилії, є португальська мова – одна з найбагатших і найкрасивіших мов світу, якою написані шедеври бразильської літератури. Друга культурна спадщина Заходу – католицька релігія (Бразилія – найбільша католицька країна світу за кількістю віруючих) і пов’язані з нею календарні свята і культурні традиції, такі як Різдво і Великдень. Бразильський карнавал і червневі свята (festas juninas) також мають португальське коріння. Крім цього, саме португальцями були привнесені в культуру Бразилії загальносвітові напрямки мистецтва, такі як, бароко, неокласицизм тощо.
Африканські негри-раби, яких португальці привозили для роботи на місцевих плантаціях, зробили величезний внесок в формування культури Бразилії в усіх її аспектах: танці (відома у всьому світі капоейра – бразильський танець-боротьба), музика (самба, босанова тощо), релігія (кандомбле, умбанда), кулінарія (поширені на північному сході Бразилії страви аракаже, ватапа та ін..), мова (нова лексика в португальській мові Бразилії).
Індіанці також мали сильний вплив на розвиток культури і традицій Бразилії: наприклад, спати в гамаках – винахід індіанців для захисту від укусів змій, павуків та інших тварин в екваторіальних лісах Амазонки. Індіанський фольклор є невід’ємною частиною бразильського (легенди про істоту з п’ятами попереду ступні – курупіре, про одноногого лиходія саси-перерву і т.д.). У бразильську кулінарію саме від індіанців прийшла традиція пити чай мате, їсти асаї і маніоку.
Танці Бразилії варіюються залежно від регіону країни. Основними танцями Бразилії є самба (розповсюджена по всій країні, але особливо в Ріо-де-Жанейро), капоейра (по всій країні, але особливо в штаті Баїя), фрево (штат Пернамбуку), фанк (Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу) і аше (штат Баїя).
Самба – запальний танець бразильського карнавалу. Самбу танцюють не лише під час карнавалу, а, можна сказати, цілий рік: це найпопулярніші ритми Бразилії. Самба як танець зародилася в 19 столітті, як результат змішання африканських ритмів і танцю негрів-рабів. З цієї причини, на початку 20 століття, самба, як і капоейра, була в Бразилії заборонена. Лише в 1940-і роки самба почала вважатися національним символом.
В Бразилії існує дуже цікавий звичай. Під час одруження наречений і наречена спочатку дають клятву в церкві, а потім чаклун починає відганяти від закоханих злих духів. А вже після цього влаштовується веселе гучне свято з бенкетом. Усі гості – напрочуд красиві й одягнені в яскравий одяг. Страви найсмачніші. Танці запальні. Якщо вам пощастить побувати на бразильському весіллі, особливо в маленькому містечку чи селі, то ви обов’язково зможете спостерігати за такими традиціями:
Найбільш популярний в цій країні, звичайно, футбол.
Історія бразильського футболу починається в 1872-1873 роках. У той час священики коледжу в Сао-Луїсі організовували перші футбольні змагання серед команд своїх учнів. Правила проведення змагань були запозичені в коледжі Ітон в Англії.
У наш час футбол в Бразилії – національний вид спорту. Його полюбляють близько 80% бразильців. Також крім звичного для нас футболу, величезну популярність в країні отримали: міні-футбол та пляжний футбол. Таке захоплення футболом не могло залишитися без наслідків: збірна Бразилії з футболу ставала чемпіон світу цілих п’ять разів – більше, ніж будь-яка інша команда планети.
Через жаркий клімат тут вельми популярні різноманітні літні види спорту: волейбол, зокрема і пляжний волейбол, серфінг і кайтсерфінг.
Варто також відзначити, що у бразильці люблять і автоспорт, наприклад гонки «Формула-1».
Бразильська кулінарія сформувалася під впливом африканських, португальських, індіанських традицій і являє собою пазл з регіональних кухонь. Варто відзначити, що найчастіше страви одного бразильського регіону разюче відрізняються від страв іншого. Так, наприклад, гаучо, які звикли до м’яса барбекю, мало чули про качку в соусі з кассави, якою насолоджуються в Амазонії. Тобто страви одного регіону часто здаються мешканцям іншого екзотичними та дивними. Коли перші колонізатори – португальці – прибули до Бразилії, вони, певна річ, принесли і свої кулінарні традиції, які прижилися в культурі бразильських аборигенів – південноамериканських індіанців. Незабаром колонізатори привезли рабів – африканців. І африканські кулінарні традиції теж стали невід’ємною частиною бразильської кухні. Саме тріо індіанської, португальської та африканської кухонь створює ядро так званої бразильської кухні. Але в той же час загальний портрет бразильської кухні, який можна було б приміряти до будь-якого регіону цієї країни, намалювати майже неможливо. Щоб осягнути суть кухні Бразилії, потрібно докладніше познайомитися з кожним її регіоном, штатом, яких в Бразилії двадцять шість, це крім столичного округу.
Найбільш шанованою і улюбленою стравою всієї нації вважається фейжоада – квасоля з різними видами м’яса, борошном маніоки і спеціями. Як гарнір до неї подають рис і апельсини.Унікальний смак страви був оспіваний відомим бразильським поетом і драматургом Вінісіусом де Морайсом.
Найхарактернішими для бразильської кухні продуктами є боби, рис, морепродукти, риба, всі види м’яса, кокосове молоко, фрукти. Не уявляють свого існування бразильці й без кави.
Сан-Конраду — один из престижных районов Рио-де-Жанейро, расположенный в Южной зоне города между районами Барра-да-Тижука к юго-западу и Леблон к северо-востоку, оба этих района также населены преимущественно представителями зажиточных слоёв горожан. Сан-Конраду пользуется популярностью у местных жителей и туристов как место для занятия дельтапланеризмом, также он известен своим «Fashion Mall» со 150 магазинами национальных и иностранных дизайнеров и полем для гольфа. Район застроен изысканными жилыми зданиями, ночными клубами и элегантными ресторанами. К району примыкает резко контрастирующая с ним по уровню жизни фавела Росинья, крупнейшая в Бразилии, цепляющаяся к склонам холма Морру-Доиш-Ирманш. Сан-Конраду также известен своими особняками у подножия горы Педра-да-Гавеа, покрытой дикими лесами и населённой дикими животными.
Несмотря на располагающуюся вблизи фавелу, Сан-Конраду отмечен высоким уровнем безопасности и по-прежнему является желательным местом для обитания богатых жителей Рио-де-Жанейро.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності