Сонячне спекотне літо і знамениті курорти
Болгарія відома своїм сонячним та жарким літом, знаменитими курортами, великою кількістю готелів різних категорій, чудовим морем з дивовижними піщаними пляжами, за чистоту яких їм з року в рік присуджується знаменитий «Блакитний прапор», шаленою різноманітністю вин, дуже смачними і дешевими фруктами, а також привітним ставленням місцевого населення до приїжджих.
А завдяки засніженим горам і безкрайнім хвойним лісам Болгарія стала популярною у туристів не лише як літній, а й як зимовий курорт, де сніговий покрив тримається до 120 днів на рік, а у високогірних районах – навіть до 7-8 місяців. Гірськолижні тури в Болгарію останнім часом мають все більший попит. А біля підніжжя мальовничих гір розташована безліч лікувальних і мінеральних джерел.
Болгарія має багату й різноманітну культурну спадщину
Завдяки сприятливому географічному розташуванню – на перехресті шляхів Західної та Центральної Європи, Близького і Середнього Сходу, тут природним чином поєдналися різні культури: фракійців, греків, римлян, турків, слов’ян. Вони суттєво вплинули на менталітет її мешканців, її свята, культуру і традиції. Але, звісно, крім стародавніх і надзвичайно цікавих місцевих свят, в Болгарії відзначають і сучасні міжнародні свята.
У Болгарії дбайливо зберігаються кращі зразки народної архітектури
Деякі міста оголошені державою містами-музеями. Це Велико-Тирново – колишня столиця середньовічного Болгарського царства; місто Копривштиця, кожен будинок якого свідчить про будівельний талант майстрів епохи болгарського відродження; Мелник – маленьке містечко, де на всіх будинках, що приліпилися до живописних пагорбів зі світло-жовтих пісковиків, прибиті таблички, які свідчать про те, що ці споруди мають культурну цінність і охороняються державою; старовинне містечко Несебр на мальовничому півострові. Під охорону взято і деякі старовинні села, наприклад, Жеравну і Широку Лику.
Цікаві особливості болгарської кухні
Вранці тут заведено пити молоко з хлібом або зі здобною булочкою: кисле (знаменитий йогурт) або свіже гаряче (холодного молока болгари не люблять), яке можна підсолити або підсолодити. Поспішаючи на роботу, дехто закушує на ходу і всухом’ятку купленим шматком листкового пирога з бринзою (баніци). На обід, який починається опівдні, готуються тушковані блюда: овочеві (квасоля серед них на першому місці) або м’ясні. Хліб важлива складова частина їжі, і болгари надають великого значення його свіжості, віддаючи перевагу теплому (в містах багато маленьких пекарень). Страви запивають різноманітними соками або прохолодними напоями. Вечеря у болгар ситна, схожа на обід. Для гостей заведено готувати м’ясо, підсмажене на решітці над вугіллям (на скарі) або в електричних жаровнях.
Курорти Чорного моря чудово підійдуть для відпочинку з дітьми
Тут піщані пляжі, тепле море з пологим берегом і чудовий клімат. Болгарія славиться мальовничими ландшафтами і місцевими пам’ятками – тож тут можливий не тільки пляжний, а й екскурсійний відпочинок.
Якщо вас запросили на обід, то подбайте про гостинці
В принципі це може бути все що завгодно, головне – щоб подарунок був підібраний з душею. Болгари дуже гостинний народ. Посадивши гостя за стіл, йому пропонують першим розпочати трапезу, проте краще ввічливо відмовитися від такої честі і надати це право найстаршій людині за столом. Не варто поводитися надто розкуто і починати їсти усіляку смакоту без відповідного на те запрошення господаря будинку. Запорукою приємно проведеного часу є невимушене спілкування і легка весела бесіда.
У Болгарії існує тисячолітня традиція бальнеологічного лікування
Ще стародавні римляни будували тут лазні і використовували численні гарячі і холодні мінеральні джерела. Болгарія багата унікальними гідротермальними ресурсами з різним хімічним складом. У країні зустрічаються всі види мінеральних вод, які існують в природі. А в 190 курортних містах і містечках Болгарії існує понад 530 мінеральних джерел, які вивергають 178 000 кубометрів води на добу. Бальнеологічні центри та готелі пропонують більш ніж 100 видів медичних послуг: ванни, масажі, грязьові ванни, інгаляції, голкотерапію та медичну косметику тощо для ефективного лікування широкого кола захворювань опорно-рухового апарату, нервової і серцево-судинної системи, хронічних неспецифічних захворювань органів дихання, захворювань шлунково-кишкового тракту, гінекологічних захворювань, псоріазу та нейродермітів, захворювань обміну речовин, мігрені.
Народна творчість й досі дуже популярна в Болгарії
Насамперед це стосується пісень і танців. Танцюють на вулицях міст і сіл під час свят, на весіллях і в ресторанах. Болгари дуже цінують почуття гумору і самокритично підходять до національних рис характеру, до особистих недоліків. Особливо, завдяки анекдотам, що здобули широку популярність, прославилися цим мешканці міста Габрово.
Головний місцевий сувенір, звичайно – болгарська горілка ракія
Коштує вона від 2 до 7 BGL, вибір надзвичайно широкий. Популярним і цікавим є й ще один алкогольний напій – мастика (настоянка на корені алтея).
З Болгарії також можна привезти одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини Троянд, вироби зі шкіри, міді, срібла ручної роботи, вироби із заліза.
Обзор – це болгарський курорт, який компактно розташувався між великими містами Варною і Бургасом. Обзор – це містечко, де дивним і чарівним чином об’єдналися ліс і море та просто одне з найкрасивіших місць у нашому світі! І це не перебільшення, це насправді так!
Курорт Обзор має одну з найдовших і найбільших берегових ліній не тільки в Болгарії, але й у всій Європі. Її довжина становить близько 7 кілометрів. Треба сказати, що в самий розпал сезону відпочинку ця смуга вщент заповнюється відпочивальниками. Адже курорт Обзор є одним з найпопулярніших курортів у місцевого населення, ну, а якщо іноземець вирішує їхати відпочивати в Болгарію, то він, дуже ймовірно, теж поїде саме сюди.
Колись місто, яке існувало в цих місцях, було важливим культурним центром Стародавньої Греції. Греки назвали його Геліополь (у перекладі з грецької мови «Сонячне Місто» або «Місто Сонця»). Пізніше Геліополь потрапив до складу Римської Імперії. Римляни добре його облаштували – тут було побудовано багато таких архітектурних споруд, як бібліотеки, школи, військові казарми і фортеці, різні храми тощо. У ті часи це було велике активне місто, іншими словами – мегаполіс.
Таке піклування з боку римлян обумовлювалося тим, що місто займало дуже важливу стратегічну позицію – воно стояло на важливому торговельному шляху, за допомогою якого здійснювалась торгівля між Римом на заході і Константинополем на сході. Ну, а потім утворилася Османська Імперія, і Болгарія була завойована цією державою. Після звільнення в середині XIX ст. християн Балкан від мусульманського ярма місто Обзор увійшло до складу Болгарської держави.
Курорт Обзор розташовується в дуже мальовничому місці. Не дарма сюди з’їжджалися і селилися тут численні грецькі і римські художники, письменники і поети. Сам курорт Обзор є частиною однойменного містечка. Його населення не перевищує і 2 тис. осіб, тож Обзор можна вважати невеликим курортним поселенням. Саме містечко компактно розташувалося між гирлом річки Двойніца на півдні, біля підніжжя Східних Балканських гір на сході і затокою Насебр на півночі.
Треба зауважжити, що Обзор побудований у передгір’ях на висоті приблизно 65 метрів над рівнем моря. Тут є і синє море, і золотий пісок, і зелений ліс, і коричневі гори. Усе це робить цей курорт просто ідеальним місцем для відпочинку! Обзор – це справжній рай на землі! Таких місць на нашій планеті не так вже й багато, тож там потрібно обов’язково побувати!
Крім закладів для відпочинку, таких як готелі, пансіонати, санаторії, ресторани, кафе, нічні клуби тощо, на цьому курорті ви знайдете багато різних історичних пам’яток, оскільки це селище, як ми вже казали, має бурхливу історію. Тут можна побачити залишки таких відомих історичних пам’яток, як: храм Юпітера, стародавнє болгарське село Бяла, римська військова фортеця Козьяк тощо.
Недалеко від Обзора розташоване село Емона, яке теж може зацікавити туристів.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності