Туніс – найменша зі східних країн Магрибу
На заході Туніс межує з Алжиром, на південному сході – з Лівією, з півночі і сходу його омиває Середземне море. Невід’ємна частина будь-якого туніського курорту – прекрасні пляжі з дивовижно білим і дрібним піском, разом простягнулися на 1200 км.
Про Туніс можна говорити нескінченно. Про його білі будиночки, дивовижні квіти, східні орнаменти і візерунки, про неймовірні пейзажі, про цікавих та доброзичливих людей, про загадкову Сахару… всього і не згадаєш! Іноді, перебуваючи в Тунісі, ми ловимо себе на думці, що хочемо залишитися тут назавжди!
Колоритні та яскраві люди живуть тут!
На півдні Тунісу, в затоці Габес, лежить невеликий острів Джерба. Саме на цій території солончаків, оазисів і піщаних дюн знайшли свій останній притулок бербери – корінні жителі Тунісу. У кожного племені берберів є своє татуювання, яке давало можливість визначити приналежність її власника до того чи іншого племені. В арабській мові всі звертаються один до одного на ти. На ви – це дуже офіційно, так звертаються лише до президента країни.
Найдивніше у світі кольорове скло!
Туніс широко відомий як виробник різноманітних шкіряних виробів і постачальник шкіри гарної вичинки до багатьох країн Європи.
Традиційний туніський сувенір – «піщана троянда», кристалічне скам’яніле утворення, що нагадує квітку.
Килими з Кайруана славляться по всьому Сходу, їх тут роблять вручну з шовку, кашеміру і шерсті.
Широко представлені сувеніри, що нагадують про карфагенський період, жіночі прикраси та біжутерія, африканські сувеніри – статуетки африканських тварин з дерева і каменю, фігурки верблюдів, африканські маски тощо.
На ринках також працюють майстри по золоту і сріблу, вироби яких захоплюють чудовою роботою, високою пробою металу і мають відповідне маркування.
Варто звернути увагу на кольорове скло. У Тунісі дуже дешево можна купити вази, келихи, глечики та вишукані флакони для ароматичних масел.
Головне – не наберіть зайвих кілограмів!
Туніська національна кухня є результатом змішання берберської, арабської, італійської, турецької та французької кухонь, тому дуже різноманітна. Самі жителі кажуть, що вона просякнута середземноморським сонцем. Тунісці вважають за краще готувати м’ясо і рибу на спеціальних жаровнях, рожнах або шампурах. Свинину тут не вживають з релігійних міркувань, а ось баранина, ягнятина, курка, телятина і козлятина подається на стіл майже щодня. І готують м’ясо без єдиної краплі олії. До основної страви заведено подавати гарніри з овочів, рису, бобових і фруктів в різних поєднаннях. Хлібом тунісцям служить лаваш або ж довгий батон. Молочні продукти тут не вживають, виняток становить тільки сир.
Солодощі і десерти
Усі пальми, що ростуть в країні – фінікові. Туніс є одним з найбільших експортерів фініків в Європу. Найкращі фініки – «пальці світла». Дивно, але спробувати їх в Тунісі практично нереально – усі вони йдуть на експорт і коштують, наприклад, у Франції більше 20 євро за кілограм! А ще на території Тунісу ростуть дуже старі оливкові дерева, вік яких може досягати двох тисяч років.
Тунісці просто обожнюють солодке. Тут варто спробувати зацукровані горішки, цукати, пахлаву з горіхами і медовим сиропом, торти і тістечка з ароматом квітів цитрусових рослин і знаменитий десерт «Асіда». Солодощі зазвичай подаються до м’ятного солодкого чаю.
Місцеві правила і особливості, про які варто знати
Близько 98% населення Тунісу сповідує іслам.
Тунісці не носять традиційний арабський одяг і бороди.
У країні дуже ліберально ставляться до вживання алкоголю.
Велика частина туніської молоді не дотримується релігійних традицій (наприклад, в Рамадан) і рідко буває в мечеті.
Туніс – це, мабуть, єдина країна в арабському світі, де жінки рівноправні з чоловіками. З кінця 1950 років жінки мають рівні з чоловіками виборчі, майнові права та право на освіту.
Чоловік не має права мати більше однієї дружини, жінкам заборонено носити паранджу.
Дорожня поліція не має права зупиняти за порушення автомобіль, яким керує жінка.
Вечірньої пори улюблене заняття чоловіків – це колективні «посиденьки» в кав’ярнях, але ви ніколи не побачите там туніських жінок.
Чоловікам заборонено носити бороду без вусів, у багатьох літніх дам обличчя і тіло прикрашені татуюваннями.
У молодих мешканок Тунісу на долонях часто можна побачити хитромудрі малюнки хною.
Не забудьте засоби для засмаги і сонцезахисні окуляри
На погодну в Тунісі впливають Середземне море, з одного боку, і пустеля Сахара – з іншого. Тут жарко і сухо влітку, а взимку волого і прохолодно, часто йдуть дощі, температура повітря на півночі опускається до + 10°С вдень і до + 7°С вночі. У південній частині країни взимку трохи тепліше: вдень повітря може прогріватися до + 20°С. Оптимальний час для подорожей до цієї північно-африканської країни – з травня по листопад, коли тут спостерігаються найвищі температури. Цей час ідеально підходить для пляжного відпочинку, а завдяки високій вологості туніська спека переноситься легко. У травні стовпчик термометра досягає + 28 °С, вода прогрівається до + 22 °С. У літні місяці, особливо в серпні, температура досягає свого максимуму, внаслідок чого цей час підходить тільки для пляжного відпочинку: в таку спеку краще проводити більше часу на пляжі, причому, в тіні.
Дивовижний підводний світ чекає на вас!
Пірнути в прохолодні води Середземного моря в безпосередній близькості від колись зруйнованого Карфагена, захопитися красою найбільшого в Північній Африці коралового рифу, проплисти по слідах Жака-Іва Кусто в пошуках навантажених артефактами римських суден, досліджувати підводні останки кораблів Другої світової – все це зможе випробувати на собі любитель підводної краси, який вирішив вирушити на дайвінг в Туніс.
Різноманітність морського дна, багата флора і фауна південного Середземномор’я в поєднанні з розвиненою готельною і пляжною інфраструктурою і прийнятними цінами на занурення – все це робить Туніс вельми привабливим місцем для підводного плавання.
Дайвінг-центри.
У Тунісі близько 20 дайвінг-центрів, сертифікованих Туніською федерацією підводної діяльності (FAST). Багато з них пропонують курси навчання за системою PADI або CMAS.
Точки занурення і дайвінг-центри розташовані в Тунісі уздовж всього узбережжя, що робить їх доступними, де б ви не відпочивали.
Найкраще місце для відпочинку душею і тілом!
Тим, хто хоче відпочити душею, відновити сили і оздоровити свій організм, Туніс пропонує таласотерапію, яка допоможе зняти стрес, нормалізувати всі процеси в організмі та омолодити тіло і душу.
Таласотерапія в Тунісі – це програма оздоровлення із використанням властивостей морської води, температури в + 33 ° С, морських грязей, водоростей, які використовують в обгортаннях і ваннах, і все це в поєднанні з морським повітрям в прекрасній атмосфері курортів Тунісу, що так допомагає розслабитись.
Приблизні схеми курсів масажу:
Класичний курс – 3 або 4 процедури на день.
Стандартні курси – 4, 6, 9 або 12 днів. Три процедури на день – це, зазвичай, гідропроцедури і різні обгортання з використанням морської грязі. Якщо курс передбачає 4 процедури на день додається загальний класичний масаж.
Спеціальний курс – 4 процедури на день – обов’язково має якусь специфіку.
Туніс – країна, де у вас не буде часу нудьгувати!
Фестивалі
Туніс славиться різноманітними щорічними фестивалями міжнародного та місцевого значення, кількість яких досягає 340. Ми познайомимо вас лише з деякими з них, зупинивши свій вибір на тих фестивалях, які традиційно викликають інтерес у туристів. Перед тим як вирушити на будь-яке свято, зверніть увагу на те, що більшість дат їхнього проведення щороку змінюється, тому не забудьте уточнити місце і час.
Клуби
Любителям нічних розваг Туніс дарує найкращі дискотеки на африканському узбережжі! Найпопулярнішим місцем є «Бора-Бора» – найбільший в Африці танцпол на відкритому повітрі, де просто зобов’язаний побувати кожен тусовщик.
Найдивовижніша пустеля в світі
Пустеля – місце єднання з самим собою. Саме тут можна зазирнути в себе і знайти відповіді на найважливіші питання. Наприклад, зрозуміти, що час, як пісок, і що ти – всього лише піщинка в цьому світі, і що всі наші проблеми – суща дрібниця. І ось за такими філософськими рішеннями і варто вирушати в Сахару! Дехто каже, що пустеля Сахара до першого льодовикового періоду була набагато більше, а деякі твердять, що пустеля Сахара з’явилася 4000 років тому. Наприклад, німецькі вчені, використовуючи методи комп’ютерного моделювання клімату Землі, встановили, що Сахара стала пустелею 4000 років тому. 10 тисяч років тому найбільша пустеля світу була вкрита травою і низьким чагарником, але потім влітку стало спекотніше, а дощі майже припинилися. Природно, зникли багато древніх цивілізацій, і все живе покинуло Сахару. І тепер час тут прямо зупиняється. Так що, будучи в Тунісі – обов’язково знайдіть час відвідати Сахару.
Энфида – город на северо-востоке Туниса с населением около 10 000 жителей. Расположен на железной дороге Тунис – Сус, примерно в 45 км. к северо-востоку от Суса и в 7 км. к западу от залива Хаммамет. Вблизи города расположен одноимённый аэропорт. Международный аэропорт «Энфида» открыт в 2009 году, и обслуживает чартерные рейсы из нескольких европейских стран, России и Украины. Также через город проходит путь туристических автобусов из Туниса в Кайруан. В последние годы в городе стали значительно развиваться легкая промышленность и туристическая индустрия.
В самом центре города на круглой площади Независимости располагается памятник борцам за независимость Туниса. К северу от Энфиды, в селении Хенчир Чигарня, находится античный музей «Энфида», включающий в себя развалины большой крепости «Уппенна» и церкви в которой имеются мозаичные эпитафии различных епископов и мучеников. С 1967 года музей также является резиденцией епископа Туниса.
Город Набёль по величине превосходит даже Хаммамет. Здесь находится огромное количество магазинов, баров и ресторанов. Но туристы еще не сильно облюбовали этот курорт, поэтому если туристам нужен регион, где редко встретишь нашего туриста – им нужно ехать в Набель.
Монастир можно разделить на две части: курорт и центр города. Расположение кукорта Монастир выгодное в том, что он находится ближе к Суссу чем к самому центру г. Монастир.
Махдия – самый спокойный, романтичный и уединенный уголок Туниса. Нет пляжей белоснежнее чем здесь. Сюда стоит ехать тем, кто желает побыть наедине с природой либо просто не любит выезжать за пределы гостиницы.
Сусс – третий по величине город после Туниса и Сфакса. Территориально Сусс расположен немного южнее от Хаммамета, в 80 км. Как курорт Сусс начал развиваться в 60-ых годах, и, как результат, его успела безумно полюбить молодежь, т.
Хаммамет – самый известный курорт восточного побережья Туниса. В 60ых годах ХХ столетия город стал превращаться в курорт, поэтому здесь хорошая развита городская инфраструктура. Здесь представлено самое большое количество отелей, большинство из них имеют на своей территории собственные центры талассотерапии.
Табарка – старинный финикийский порт, очаровательный уголок Туниса, завораживающий своими густыми лесами, зелеными холмами и коралловыми рифами. Табарка расположена на северном побережье Туниса, в 20 км от границы с Алжиром, у подножия горного массива Хрумирия. Примерно в полукилометре от берега находится небольшой остров (600 м в длину, 400 в ширину).
Энфида – город на северо-востоке Туниса с населением около 10 000 жителей. Расположен на железной дороге Тунис – Сус, примерно в 45 км. к северо-востоку от Суса и в 7 км.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності