Найбільш відвідувана країна Європи
Чехія вважається однією з найбільш відвідуваних країн Європи, до того ж потік туристів абсолютно не залежить від пори року, тому що Чехія не втрачає свого шарму і краси в будь-який період. І це не дивно, адже, наприклад Прага визнана одним з найкрасивіших і найбільш надихаючих міст світу. У Чехії розташована величезна кількість пам’яток зі списків Світової спадщини ЮНЕСКО, від вигляду яких прямо голова йде обертом – одних замків тут більше двох тисяч, а ще ж є й різноманітні палаци! Середньовічні будівлі і кам’яні мости Чехії залишаються такими ж, як і багато століть назад. Чеські ліси і національні парки, як і раніше густі і тінисті, а пивоварні продовжують виробляти сотні тисяч літрів пінного напою. Навіть вивіски на ресторанчиках не змінюються – тут цінують традиції і перевірені часом рецепти. Ось де зібралося все найкраще і раритетне, щоб завжди вас радувати!
Франц Кафка
Неможливо говорити про Чехію і не згадати про великого Франца Кафку, який народився в 1883 році в Празі, що на той момент входила до складу Австро-Угорщини. Хто з нас не читав його культові «Перетворення», «Замок», «Процес»? Хто не переживав за його дивовижних героїв, які не дивлячись на свою віддаленість від нас, так нам близькі? Саме атмосфера Чехії подарувала нам цього письменника. У Чехії є його будинок-музей, який вам точно буде цікаво відвідати. Це присадкуватий довгий будинок, який колись був цегляним заводиком, на низькому березі Влтави – практично під Карловим мостом. Перше, що ви побачите у дворі музею – величезна, схожа на книгу літера К, а поруч з нею дуже цікавий і неоднозначний фонтан у вигляді двох чоловіків, що пісяють на карту Чехії. А далі – сам музей. Ось тут починається найцікавіше, адже в своїх романах і розповідях Кафка, за рідкісними винятками, не називає місця, а лише описує їх, а відвідувач, залучаючись до цього процесу, починає вгадувати їх, користуючись путівниками та розповідями екскурсоводів.
Запечена свиняча рулька
Головне правило – поєднувати прийоми їжі і тривалі піші прогулянки. Інакше є небезпека набрати за відпустку пару кілограмів, адже їжа тут неймовірно смачна, а порції – величезні! Найбільш характерні для чеської кухні страви: запечена свиняча рулька, кнедлики, супи і утопенці (мариновані сосиски або шпекачки). Гарніри теж досить різноманітні – картопля (варена, смажена, фрі), тушкована капуста, каші. Справжнім делікатесом чехи вважають смаженого гусака з червоною капустою. Улюблені закуски до пива: гермелін, оломоуцькі сирки і смажений сир. До речі, однією з причин розвитку саме традиційної чеської кухні і наявності в ній величезної кількості різноманітних страв стало видання численних куховарських книг. Їхнім автором була Магдалена Добромілова-Реттігова. Тому, будучи в Чехії, не полінуйтеся знайти собі таку книгу і привезти додому – ваші кулінарні експерименти тепер дуже радуватимуть близьких і друзів.
Карлові Вари – вічне джерело натхнення
Не можна розповісти про Чехію і не згадати про Карлові Вари. Це затишне курортне містечко розташоване на заході історичної області Богемія в місці злиття річок Огрже, Ролава і Тепла. Тому краєвиди і пейзажі відкриваються просто приголомшливі! Тут ви зможете відпочивати вічно! В основному, завдяки тому, що саме в Карлових Варах є безліч гарячих джерел мінеральної води, що мають цілющі властивості. На поверхню виходять 12 цілющих джерел, що подібні за хімічним складом, але мають різний зміст вуглекислого газу і температуру (від 30 до 72 градусів Цельсія). Свого часу тут лікувалися Петро I, Бах, Паганіні, Бетховен, Маркс, Тургенєв та інші не менш відомі особи, тож не пропустіть можливість приєднатися до великих. Можливо, саме місцеві джерела і відкрили в них їхні таланти!
Романтика по-чеськи
Чехія не просто так вважається не тільки однією з найкрасивіших країн світу, але і однією з найромантичніших. У деяких аспектах вона може позмагатися навіть з самою Францією! Тут є багато повір’їв і цікавих традицій, які зроблять вашу пару щасливою на все життя! Наприклад, вам просто необхідно поцілуватися на Карловому мосту. Грандіозний Карлів міст 520 метрів завдовжки з’єднує береги річки Влтави аж з далекого 14 століття. Зазвичай там дуже багато людей, проте вже після 20:00 місцеві мешканці розходяться по домівках, і ваші шанси зануритися в історію і насолодитися потужною енергетикою цього архітектурного шедевра без метушні та практично на самоті зростають. В сутінках релігійні скульптурні композиції, що прикрашають його (а їх аж 30), виглядають ще більш значними і дарують незвичайні відчуття присутності і співучасті. Сміливо загадуйте найзаповітніші бажання, і не сумнівайтеся, що вони дивним чином будуть виконані – це частина зимових празьких чар, що місто щедро дарує в цей час.
Бехерівка і ще раз бехерівка
Будучи в Чехії, важко обійти увагою національне пиво і всесвітньовідому бехерівку. Цей лікер, настояний на травах, що родом з Карлових Вар, має міцність 38%. Саме її ми наполегливо радимо везти з собою з Чехії як подарунок для друзів і близьких. Бехерівка зобов’язана своєю назвою аптекарю Йозефу Вітусу Бехеру, який почав продавати цей напій 1807 року. 1841 року його син, Йоганн Бехер, відкрив виробництво напою на промисловій основі. До речі, вважається, що зараз на заводі, де виготовляється цей напій, його рецепт знає всього 2 людини! А ще радимо спробувати коктейль «Бетон», який ви легко можете зробити самі – необхідно всього лише змішати бехерівку і тонік. Пропорції залежать від ваших уподобань.
Бравий вояк Швейк
Майже в кожній країні є пам’ятник бравому вояку Швейку, якого придумав і розповів про його дивовижні пригоди чеський письменник Ярослав Гашек. До слова сказати, написав він цей твір все ж не в Чехії, а в Києві, перебуваючи під вартою за розгул. Але саме такий характерний і незабутній персонаж у нього вийшов завдяки його чеському корінню і спостереженням, що він їх зробив в рідній країні. На думку літературознавця С. В. Нікольського прототипами бравого солдата Швейка були дві людини, з якими був знайомий Гашек: єфрейтор Йозеф Швейк і Франтішек Страшліпка – денщик реального поручика Лукаша, ротного командира Гашека під час Першої світової війни. Тільки згадайте, скільки пива було випито на сторінках цієї великої книги, скільки курйозних і кумедних ситуацій показано, скільки нового і незвичайного ми дізналися про Чехію з цього твору, який за стільки років уже встиг стати класикою.
Все буде в шоколаді!
Як ми вже не раз вам казали – в Чехії є все! І навіть музей шоколаду! У цьому місці буде цікаво не тільки дітям, а й людям будь-якого віку, які мають теплі почуття до солодощів. На екскурсії відвідувачі із задоволенням вивчають процес виготовлення шоколаду, що виконується виключно за технологією кондитерів Бельгії, уважно слухають секрети рецептів, щоб потім похвалитися новими знаннями і спробувати приготувати щось самим. Наприклад, вам розкажуть рецепт шовковистого шоколаду, в виготовленні якого можна потренуватися вдома, купивши в музеї особливу помадку і какао-порошок. Заходячи в Музей шоколаду, відвідувачі занурюються в новий світ, в історію шоколаду, якій вже немало-небагато – більше 2 600 років, відчувають прекрасні аромати, куштуючи різні види цього казкового продукту. Складно відірватися. Ми, здається, прилипли!
Брно – місто в Моравії, біля злиття річок Світава і Свратка, на кордоні Південно-Моравської рівнини та Чесько-Моравської височини. Адміністративний центр Південно-Моравського краю та районів Брно-місто і Брно-передмістя; колишня столиця (1641-1928/49) Моравії. Місто з більш ніж тисячолітньою історією. Друге за величиною місто Чехії (після Праги) і найбільше місто Моравії. Формує третю в країні і другу в Моравії міську агломерацію (поступається столичній і Остравській).
У Брно розташовані центри науки і освіти – філія Чеської академії наук, Університет Масарика, Брненський технічний університет, Брненський ветеринарно-фармацевтичний університет, Яначкова академія музичних мистецтв. Туристів зацікавить ціла низка музеїв Брно – Міський музей, Моравська галерея, Художньо-промисловий музей, Національний технічний музей тощо.
Головні архітектурні пам’ятки Брно розташовані в історичній – центральній – частині міста. Це готичний собор свв. Петра і Павла (XIII-XX ст.), костел св. Якуба (XIII-XVI ст.) з кісткосховищем де, зокрема, є останки покровителів міста святих Костянтина і Прімітивуса , костели св. Томаша (XIV-XVII ст. ) та св. Яна (XIV-XVIII ст.) готична Стара (XIV-XVI ст.) і Нова (XVI-XVII ст.) ратуші. Предмети з двох головних брненських легенд можна побачити в арці Старої ратуші – це колесо від воза і Брненський дракон, обов’язки якого наразі виконує в крокодил. А також численні споруди в стилі ренесанс і бароко, серед яких театр, XV ст .; Капуцинський монастир, побудований в XVII столітті, з похованнями чеських аристократичних родів. Центральну частину (яка є пішохідною зоною) оперізує кільце бульварів, створене в 1860-х на місці знесених фортечних стін, далі – промислова і житлова забудова XIX і XX століть. На північному сході і південному сході міста розташовуються промислові райони. Генеральний план забудови міста затверджений 1945 року.
До надзвичайно цікавих архітектурних споруд XX ст. можна віднести оперний театр, приміщення Міжнародного промислового ярмарку, віллу Тугендгат (була побудована в 1929-1930 рр. архітектором Місом ван дер Рое, об’єкт охорони ЮНЕСКО).
В августинському монастирі Брно проводив свої досліди Грегор Мендель.
Поблизу Брно розташоване поселення Славков, де відбулася знаменита Аустерлицька битва.
Оломоуц — город в Чехии, центр Оломоуцкого края. Город Оломоуц находится в восточной части Чехии, в центре исторического региона Моравия на обоих берегах реки Моравы. В городе живёт около ста тысяч жителей, плотность населения составляет 993 жителя на км².
мандрівників: 135
рейтинг:
Курорт Яхимов – небольшой уютный городок - расположен на южном склоне Крушных (Рудных) гор, в 20 км от Карловых Вар и в 150 км от Праги, на высоте 560-750 метров над уровнем моря. Это место является уникальным благодаря не только большому количеству найденных здесь полезных ископаемых (около 230 разных видов), но главным образом - наличию мощных подземных термальных источников. В 1895 году, после открытия рентгеновских лучей, 1 тонна сырья с Яхимовских урановых рудников была отправлена.
Ческе-Будеёвице — город на юге Чехии, муниципалитет с расширенными полномочиями, административный центр Южночешского края и района Ческе-Будеёвице. Расположен у слияния рек Влтава и Малше. Население — 95 245 (2004).
мандрівників: 4521
рейтинг:
Самый молодой западно-чешский курортный город Марианские Лазни был основан в начале ХIХ века в долине, в которой на поверхность выходило много лечебных источников. Они лежат на юго-западном склоне Славковского леса на высоте 567–626 метров над уровнем моря. В окрестностях Марианских Лазней на поверхность выбивается более ста минеральных источников.
мандрівників: 257
рейтинг:
Старинный город Подебрады расположен в 45 км восточнее Праги, в плодородной Полабской низменности на берегу реки Лабе (Эльба), среди живописных лесов и парков, в окружении средневековых замков и храмов в готическом стиле. В городе имеется прекрасный пляж на озере, теннисные корты, площадка для игр в гольф, волейбольные и баскетбольные поля, детски площадки, манеж с возможностью аренды верховых лошадей. Кареты, запряженные лошадьми, помогут совершить увлекательную прогулку по парковым аллеям города.
мандрівників: 466
рейтинг:
Наименьший курортный город в историческом западно-чешском треугольнике – это Франтишковы Лазни, расположенные на высоте 445 метров над уровнем моря. Курорт Франтишковы Лазни неповторим благодаря своим минеральным источникам с высоким содержанием углекислого газа, сернисто-железистым грязям и естественно выделяющемуся углекислому газу. Во всем городе очень чистый воздух, парки и лесопарки полны свежей зелени.
мандрівників: 38386
рейтинг:
Прага — город и столица Чехии; административный центр Среднечешского края и двух его районов — Прага-Восток и Прага-Запад. Образует самостоятельную административную единицу страны. Население — 1,3 млн человек (2013 год), четырнадцатый по величине город в Евросоюзе.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності