Чорногорія – справжня перлина, створена морем в глибині Чорних гір
Піщані і галькові пляжі, чисте Адріатичне море, старі фортеці і середньовічні міста, монастирі і церкви, суворі гірські схили і унікальні природні заповідники – все це можна знайти в Чорногорії.
У цій країні багато дивовижних і цікавих свят!
2 січня – Куряче Різдво (День Святого Ігнатія богоносця). У цей день гість, що прийшов в дім першим, оголошується «курячим помазаником».
5 січня – Туціндан. Це православне свято з язичницькими елементами. У цей день категорично забороняється карати дітей, бо інакше весь рік вони будуть погано поводитися.
6 січня – Різдвяний святвечір (Бадняка, Баднідан).
7 січня – Різдво Христове.
13 січня – Старий Новий рік. Готують круглі пироги з кукурудзяного тіста з каймаком (сирні вершки).
Великдень традиційно вважається найважливішим святом. У цей день чорногорці вітають одне одного «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!».
1 травня – Свято весни і праці.
12 травня – День Василя Острозького.
21 травня – День незалежності Чорногорії.
13 липня – День державності Чорногорії.
28 серпня – День оголошення Монтенегро королівством.
Непередбачуване поєднання національних кулінарних страв
Кухня Чорногорії – це незвичайне поєднання кулінарних національних страв Італії, Греції, Туреччини. На території країни можна спробувати і місцеві національні страви, і всім відомі гамбургери.
Національні страви відрізняються великою кількістю різноманітних овочів, м’яса і спецій. Практично всі страви національної кухні Чорногорії готуються за старовинними рецептами, про тонкощі яких вам не розкаже ніхто, адже вони є своєрідним надбанням країни.
Для християн тут дуже багато значущих і цікавих місць
У Чорногорії безліч святих для православних місць. Особливо шанована святиня – правиця пророка Іоанна Хрестителя, який, за переказами, хрестив Спасителя. Ця реліквія зберігається в Цетінському монастирі разом з часткою Чесного і Животворящого Хреста Господнього.
Ще одне часто відвідуване прочанами місце – монастир Острог, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького. До мощей Св. Тихона можна прикластися в Которі, а в монастирі Савін зберігається чудотворна ікона Савинская. На шляху між Будвою і Баром розташований 21 монастир, більшість з яких – діючі.
Беріть багато крему для засмаги – він вам точно знадобиться на пляжі!
Море, сонце, пляж – саме такий набір приємних і корисних факторів згадає кожен, хто побував на відпочинку в Чорногорії. Бірюзові хвилі Адріатичного моря, яке омиває цю дивовижну країну, відрізняються небаченою чистотою і прозорістю, дно можна розгледіти на глибині до 55 метрів. Пляжі Чорногорії зазвичай вкриті не піском, а дрібною галькою.
Ідеальний вибір для відпочинку всією сім’єю!
Пляжний сезон в Чорногорії триває з травня до початку жовтня, проте навіть в самий розпал літа температура повітря рідко перевищує 30 градусів. Тому в Чорногорії часто можна зустріти відпочиваючих навіть з маленькими дітьми. Блакитні води Адріатичного моря в оточенні величних гір, найчистіші пляжі, більшість з яких відзначена «Блакитним прапором», що свідчить про дотримання усіх вимог щодо захисту навколишнього середовища і безпеки відвідувачів. Все це наповнює відпочинок в Чорногорії відчуттям комфорту і розслаблення.
Любителі риби напевно захочуть жити в цій країні.
Основним інгредієнтом багатьох чорногорських страв є риба. Її солять, маринують, в’ялять на сонці. Не менш популярні й салати з морепродуктів. Зазвичай до страви з риби подають варену картоплю, паленту (готується з кукурудзяного борошна) або блітву (шпинат).
У Чорногорії величезна кількість знакових місць, які варто подивитися.
До того ж, туристична сфера в Чорногорії розвивається дуже швидко, і відносно молоді курорти наразі надають величезний вибір варіантів для розміщення туристів з будь-яким рівнем достатку.
Основна риса чорногорців. Ви тут теж станете хоробрими!
Чорногорці дуже горді і незалежні, при цьому напрочуд миролюбні і терпимі до всіх проявів інших культур. Тут не побачиш міжнаціональної ворожнечі, нещодавні політичні кризи і війни абсолютно не торкнулися цієї благодатної землі, ніхто не обманює в магазині і не обраховує на ринку (хоча поторгуватися чорногорці люблять і вміють), явно простежується повага до будь-якої віри і переконань і зовсім немає тяги до «красивого життя».
Два найважливіших оплоти місцевої моралі – «cojstvo» і «junastvo», тобто «хоробрість» і «мужність». Чорногорці кажуть: «Хоробрість захищає тебе від інших, мужність же охороняє інших від тебе». Місцеві жителі дуже шанують свої традиції та історію, моральні цінності, звичаї і своє місце на планеті як нації. Вони дуже товариські і гостинні, вкрай терпимі, відкриті і доброзичливі, але абсолютно не лізуть в справи інших людей. У квітучій та сучасній Чорногорії дуже сильні сімейні традиції, поняття роду і клану, а також вражаюча взаємодопомога навіть серед абсолютно незнайомих між собою людей.
Ви тут не припинятимете дивуватися і надихатися!
Чорногорія є унікальною країною в тому плані, що вона, так би мовити, має величезну кількість пам’яток історії та культури на квадратний метр.
Раніше Бар називався Антибарієм (бо навпроти розташоване італійське місто Барі, куди зараз можна потрапити на поромі). Наразі міст з коренем «бар» стало аж три: одне – італійське Барі, чорногорське місто Старий Бар, де ви знайдете всі стародавні пам’ятки, і Новий Бар (або просто Бар) – популярний курорт на Адріатичному морі, куди приїжджають всі туристи.
Найвідоміший міський пляж розташований в центрі Бара: дрібногальковий, дуже мальовничий, він розтягнувся вздовж берега моря майже на кілометр. Своєрідним є Червоний пляж (Црвена плажа), який отримав свою назву через пісок червоного кольору. На високій кручі, яка нависає над пляжем, ночами збираються морські німфи, співають (місцеві жителі неодноразово чули їхній спів) і розчісують волосся кораловими гребінцями, тож любителям нічних купань треба бути вкрай обережними. Взагалі, ця ділянка узбережжя рясніє різноманітними бухтами, бухтами і лагунами, з яких можна завжди вибрати щось, що відповідатиме смаку і настрою.
У Барі працює найбільший ринок на Адріатичному узбережжі Чорногорії – Тополиця. Працює він щодня, купити тут можна все, що душа забажає – від продуктів до сувенірів. Треба сказати, що в Старому Барі теж є ринок, і він відкритий у вівторок та п’ятницю. Він дуже колоритний, нагадує про давно минулі дні, багато туристів приїжджає сюди спеціально, щоб купити місцевий козячий сир і в’яленого коропа.
Отже, як уже говорилося вище, місто ділиться на Старе і Нове, причому, Старе відстоїть від берегової лінії на 3,5 км. Воно обнесене потужним оборонним муром, всередині якого – лабіринт вузьких мальовничих вуличок. Оскільки заснований Старий Бар 2500 років тому, пережити йому довелося багато. Усі правителі і загарбники залишали свою печатку на обличчі міста, роблячи його ілюстрацією важкого прикордонного життя. Унаслідок цього в місті химерно переплелися риси романо-готичного поселення з архітектурою, що є типовою для ісламського поселення. Синтез вийшов напрочуд цікавим і для дослідників, і для туристів.
Дайвінг в околицях міста досить своєрідний. Звичайно, рибок, схожих на пташок, як в Червоному морі тут не зустріти, але волею долі неподалік від Бара затонуло кілька цікавих суден, і от вони і є метою дайверів на цій ділянці Адріатичного моря. Зокрема це затоплена яхта короля Ніколи, австро-угорський есмінець і німецький крейсер «Форвертц». Оскільки глибина тут невелика, ці об’єкти доступні і недосвідченим дайверам. Але це не означає, що огляд затонулих кораблів не вимагає ніякої підготовки: затонулий корабель завжди небезпечний тим, що його проржавілі частини можуть пошкодити спорядження, або стати причиною травми дайвера. Крім того, якщо за них зачепитися, то можна… «зависнути на паркані», що може мати досить сумні наслідки.
Ораховац – маленькое поселение Черногрии, которое расположено поблизости от Пераста и Котора, у Которского залива. Общая площадь составляет 401 квадратный километр. Население по данным переписи 2003 года составляет 36 человек.
Джурашевичи - удивительное место. По свидетельству исторических источников, первые славяне появились здесь в 6-м веке. Таким образом, Джурашевичи фактически является одним из первых мест поселений древних славян.
Прчань находится напротив Котора и Доброты. Это небольшой населенный пункт, население которого не превышает 3000 человек. Расположен он у самой кромки моря.
Милоцер - замечательный курортный городок в Черногории. Еще не так давно Милоцер служил бывшей королевской резиденцией, но сегодня это один из самых почитаемых курортов Черногории, на котором находится летняя резиденция президента Черногории, расположенная на известном пляже Королевы. Как известно, живописную красоту и великолепные пейзажи Милоцера связаны с тем, что он находится в парке сосновых деревьев.
Название Утеха довольно странно звучит для нашего уха. Интересно, что такое название поселку дало небольшое кафе, которое появилось в этой части побережья одним из первых, еще в 60-е годы прошлого века. Именно тогда этот участок морского берега начали активно застраивать и один из землевладельцев, проявив завидную дальновидность, открыл здесь кафе под названием «Утеха».
Чань (на черногорском — «Чањ/Čanj») — небольшой курортный поселок, расположенный в Барском муниципалитете Черногории (расстояние до Бара — примерно 15 километров). Поселение расположено в северной части Барской ривьеры на границе с муниципалитетом Будвы недалеко от курортных поселков Петровац и Сутоморе. Чань находится в стороне от главной автомобильной магистрали на огороженном участке морского побережья между двумя холмами — Островица и Велиград, поэтому здешний отдых отличается необыкновенным спокойствием и безопасностью.
Курорт Святой Стефан в Черногории - это уникальный остров-гостиница, расположенный в 9 км к юго-востоку от Будвы. Он связан с берегом узким перешейком. По легенде, крепость была построена на морской скале в XV веке местной народностью Пастровиче, на средства от похищенных у турков сокровища Крепость была призвана защищать местных жителей от нападения пиратов и получила название Святой Стефан.
Тиват — современный курортный город на берегу Бока-Которского залива, на полуострове Врмац, неподалеку от международного аэропорта. Мягкий климат, приятные пляжи и удобное расположение ежегодно привлекают сюда всё больше туристов. Пляжи Тивата На побережье вокруг Тивата находится 17 муниципальных и отельных пляжей, а также множество небольших живописных бухточек с ресторанами, гостиницами и барами.
Пржно является известным туристическим местом. В затоне, скрытом мысами, находится пляж Королевы, на который, как гласит предание, приходила королева Мария Карагеоргиевич, которая, отдыхая, любовалась уникальным пейзажем. Это один из красивейших пляжей Адриатического побережья.
Рафаиловичи окружен замечательной средиземноморской природой и известен во всем мире своим двухкилометровым, золотистым пляжем, начинающимся от курортного поселка Бечичи. Небольшой поселок, расположенный непосредственно на пляже Бечичи, в его восточной части. В 1935 г.
Петровац - прекрасный городок, расположенный в бухте вдоль пляжа, покрытого красной мелкой галькой. Красота "Кастел Ластви", - так раньше назывался Петровац, и в прошлом привлекала многих туристов. Расположенный в 17 км от Будвы окружают оливковые рощи и густые сосновые леса, поэтому микроклимат там очень мягкий.
Пляж Яз в Черногории считается одним из самых больших пляжей. При этом, рядом с ним нет никакого крупного населенного пункта. Ближайший город Будва находится в 3 километрах от пляжа.
Ульцынь - это один из самых древних городов этой прекрасной страны и самый южный. В истории этого города тесно переплетаются традиции Востока и Запада. Город этот был основан примерно в 5 веке до нашей эры греческими колонистами.
Рисан — миниатюрный курортный городок в Черногории, который находится на берегах Которского залива Адриатического моря. Расстояние до международного аэропорта Тиват — 25 км, до международного аэропорта Подгорица — 90 км. Рисан окружен кольцом гор, создающих здесь очень комфортный теплый микроклимат.
Пераст по праву считается одним из наиболее изысканных и красивых городков на побережье Бока-которского залива. Когда-то процветающий порт и надежный оплот морских пиратов, современный Пераст занимает узкую полосу у самой водяной кромки напротив пролива Вериге и двух крошечных островков — Святого Георгия и Госпа од Шкрпела — о которых складывают легенды. Дворцы и дома в стиле венецианского барокко напоминают о славном прошлом этого городка, в котором сейчас постоянно проживает всего около 200 местных жителей.
В первую очередь, Сутоморе славится своими песчаными пляжами, протяженность которых составляет, в общей сложности, около 2,5 км. Пляж ухожен и чист, здесь немало возможностей для занятий плаванием и дайвингом, а также традиционных пляжных развлечений вроде катамаранов, парашютов, «бананов». Широко известен небольшой (около 800 м) песчаный пляж в Сутоморе.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності