Агентам

Що вибрати: Бодрум чи Даламан — гід курортами Егейки від Join UP!™

Уже з 1 травня ми розпочинаємо польотну програму до Егейського узбережжя. А ви ж пам’ятаєте, як цей напрямок обожнюють європейські туристи і що вони люблять бронювати відпочинок дуже заздалегідь. Тож вважайте це нашим дружнім нагадуванням вам, що треба теж уже планувати і діяти.

Але Бодрум, Мармарис чи Олюденіз? Ось в чому питання. Давайте розбиратися, на який курорт за чим їхати.

КЛІМАТ ТА ПЛЯЖІ

Ідеальне бірюзове море на фоні гір та розмірений темп курортного життя (як у фільмі “Після сонця”4, бачили?) — те, за чим насамперед їдуть на Егейку. У цьому плані можете вибирати будь-який регіон і не прогадаєте.

Ось кілька фактів, які потрібно знати про місцеві пляжі, крім того, що вони дуже красиві, а морська вода така кришталево чиста, що дайвінг і снорклінг тут — у топі водних розваг.

  • Середня температура повітря влітку на Егейському узбережжі 28°C – 35°C, а море прогрівається до 24°C – 28°C у Бодрумі та 25°C – 28°C у Даламані.
  • Поряд із пляжами, що належать бічклабам та ресторанам, є і безліч громадських, якими можна насолоджуватися безкоштовно, і кожен з них має свої фішки: вихід до великого коралового рифу, апельсинові сади, види на розкішні марини, оази дикої природи, дитячі майданчики чи культові нічні клуби та бари.
  • Часто ресторани та бари пропонують безкоштовний вхід на територію своїх приватних пляжів за умови, що туристи замовлятимуть страви чи напої з їхнього меню.
  • Більшість місцевих пляжів — піщані з дрібною галькою та зручним заходом у воду. Туристи з дітьми, беріть на замітку.

А що по “Apres Sea”1? Ось тут і настав час пригадати, що пропонують найпопулярніші курорти Егейського узбережжя.

БОДРУМ

Бодрум — це ідеальне поєднання розслабленої атмосфери, вишуканого стилю та яскравого відпочинку. Тут можна сповна насолодитися безтурботним релаксом на березі Егейського моря, зануритися у вир нічного життя чи дослідити багату історичну спадщину. Тож, туристи будь-якого віку — welcome2!

Що робити в Бодрумі

  Вирушити в морську подорож уздовж узбережжя Бодрума, щоб насолодитися мальовничими бухтами та бірюзовими водами Егейського моря.
  Побачити скарби єгипетської цариці Нефертіті та залишки затонулого корабля античних часів у Музеї підводної археології у стінах середньовічного замку Святого Петра.
  Перенестися до античного Галікарнаса, прогулюючись серед залишків древнього міста Педас, слухаючи історії про мавзолей та подвиги Олександра Македонського біля відреставрованих воріт Міндоса чи споглядаючи монументальний амфітеатр тих часів. А, можливо, навіть пощастить побачити сучасне шоу на тисячолітній арені.
  Відчути колорит турецьких ринків та поторгуватися за килими чи спеції на Великому базарі Бодрума.
  Зустріти захід сонця над розкішними маринами Мілта чи Яликавак, а потім повечеряти в одному з місцевих ресторанів.
  Безтурботно блукати центральними вуличками між білосніжних будинків, прикрашених різнокольоровими квітами.
  Скуштувати турецькі мезе, кебаб та страви з місцевих морепродуктів, а ще, звісно, випити кави, приготованої у джезві, з пахлавою.

МАРМАРИС

Молодь вибирає цей курорт за його енергійну нічну сцену та безліч варіантів активного відпочинку, а туристи з дітьми та пари цінують затишну атмосферу, чисті пляжі, ліси (вони вкривають майже ⅔ території) та різноманітні розваги. А ще Мармарис — справжній рай для всіх “яхті” — так називають фанатів яхтингу. Тож, якщо релакс під вітрилами — ваша стихія, вам точно сюди!

Мармарис з трьох боків оточений пагорбами і горами, тому тут ніколи не буває холодного вітру з півночі. А острови захищають бухту з боку моря, тож навіть під час шторму тут немає високих хвиль.

Що робити в Мармарисі

  Провідати логгерхедів на Черепашому пляжі біля Дальяна, а потім прийняти поряд грязьові ванни.
  Дізнатися про історію міста і насолодитися його сучасними панорамами з оглядового майданчика в замку-музеї Мармариса 11 століття.
  Пошопитися на Великому базарі (Капали чарши) і підкріпитися локальним стритфудом просто тут же на ринку.
  Придбати вироби турецьких ремісників: вази, кальяни, біжутерію, картини на Мистецькій вулиці (Sanat sokağı).
  Влаштувати bar і club crawling3 на Барній вулиці. Завдяки їй Мармарис іноді називають “турецькою Ібіцею”. Адже тут всього за один вечір можна потрапити одразу в декілька культових клубів зі світовим ім’ям.
  Спробувати віндсерфінг, яхтинг, снорклінг чи дайвінг на пляжі Ічмелер. А ті, хто не фанатіє від адреналіну і водних видів спорту, можуть порелаксувати та оздоровитися тут на мінеральних джерелах.
  Влаштувати морську прогулянку на острів Клеопатри, щоб поніжитися на тому самому унікальному пісочку, що за легендою привезли сюди спеціально для правительки.
  Дослідити околиці Мармариса, мальовничі села, гірські стежки та водоспади під час джип-сафарі.
  Вийти в море під парусом білосніжної яхти, загоряти і милуватися краєвидами Егейки, а потім пришвартуватися на обід у спеціальному ресторані для яхтсменів, відпочити в сауні чи навіть почитати книгу в бібліотеці. Таке воно — життя справжніх “яхті”. І все це в марині Мармариса, яка вважається однією з найбільших в Середземномор’ї та має топову інфраструктуру.

Де зупинитися

Готелі Мармариса розташовані в межах 90 км від аеропорту Даламан (півтори години на авто або автобусі). А саме місто має розвинуте сполучення з прилеглими курортними селами, наприклад — Ічмелер чи Турунч.

Наша рекомендація:

ФЕТХІЄ/ОЛЮДЕНІЗ

Цей регіон ідеально підійде для романтиків, екстремалів та всіх туристів, які замість шумної вечірки виберуть вечерю в тихому автентичному ресторанчику на березі моря. Чому так? Фетхіє та Олюденіз — це насамперед про неймовірну природу: чисте бірюзове море, білосніжні пляжі, зелень хвойних та евкаліптових лісів і могутні гори. Кажуть навіть, що пляжі Олюденіза — одні з найкрасивіших у Туреччині. І це ж саме тут розкинулася знаменита Блакитна лагуна.

Ви не знайдете тут фешенебельних розважальних центрів, клубів та ресторанів, зате сповна зможете відчути турецьку гостинність у затишних закладах з морепродуктами та локальними стравами.

“А що ж тут робити екстремалам?” — запитаєте. Досліджувати міста-привиди та літати на парапланах! Так-так, адже місцева гора Бабадаг — серед топових точок для параглайдингу і стрибків з парашутом.

За чим ще їхати до цього регіону

  Дайвінг у підводних печерах бухти Клеопатри. Тут можна в деталях роздивитися яскраві корали та їхніх мешканців, а якщо пощастить, можливо, ще й знайти щось із скарбів античності.
  Прогулянка безлюдним містом Каякей, де раніше мешкали кілька тисяч греків. Уже майже століття воно пустує, і тільки стіни будинків бережуть спогади про попереднє життя. Хочете відчути себе героєм постапокаліптичного фільму? Вам сюди.
  День у Долині метеликів. Пейзажі цієї відокремленої лагуни нагадують узбережжя Пандори з “Аватара”: бурхливі водоспади, яскрава зелень лісів, смарагдове узбережжя, аромат квітів, диких трав та хвої і сотні метеликів серед цієї краси.
  Рафтинг річкою Єшен, що протікає в ущелині мальовничого каньйону Сакликент. Це другий за глибиною і протяжністю каньйон в Європі, між стінами якого заховані водоспади, печери, джерела і цілі каскади підвісних мостів.
  Трекінг Лікійською стежкою. Чудовий спосіб пізнати країну, спілкуючись з місцевими мешканцями в гірських поселеннях, досліджуючи різноманітні ландшафти та сліди стародавньої цивілізації, яка існувала на цих землях кілька тисяч років.

Де зупинитися

Від аеропорту Даламана до більшості курортів регіону можна доїхати на авто за 45–60 хвилин.

Наша рекомендація:

Що вигідніше

Курорти Егейського узбережжя традиційно орієнтуються на європейських туристів, як у стандартах сервісу, так і в цінах. Тож, щоб допомогти вам спланувати бюджет поїздки, запитали у партнерів, скільки і на що зазвичай тут витрачають мандрівники. Продукти та харчування в Бодрумі дорожчі, ніж у Даламані, але загалом можете орієнтуватися на такі ціни:

  • Шезлонг + парасолька на день — від 130 грн; у Фетхіє та Олюденізі дорожче — від 230 грн.
  • Громадський транспорт (долмуш, мікроавтобус за поїздку) — від 29 до 57 грн.
  • Таксі (стартовий тариф) — 115–175 грн, далі від 35 до 42 грн за км.
  • Пляшка води — від 12 грн, у магазині, від 40 грн в рестоанах та кафе.
  • Чашка кави — від 60 грн (у туристичних місцях може коштувати до 150 грн).
  • Свіжий сік — від 80 грн.
  • Обід у ресторані (за особу) – від 345 грн. Включає рибу чи м’ясо, салат та безалкогольний напій.
  • Вхід до клубу – 400 -850 грн (може включати 1 напій).
  • Найпоширеніші сувеніри: набір спецій – 215 – 430 грн; пахлава від 215 грн за коробку; пачка турецької кави – 130 – 215 грн.

* Ціни вказані у гривнях на момент публікації

Пропонуємо вильоти з Кишинева до:

  • Даламана — з 1.05 до 19.10.2025 щочетверга та щонеділі.
  • Бодрума — з 3.05 до 22.10.2025, щосереди та щосуботи.
  • .
  • .

То що більше у вашому стилі: келих коктейлю під діджей-сет на пляжній вечірці, трекінг гірськими маршрутами чи релакс на білосніжній яхті в затишній бухті? Вибирайте і бронюйте свою ідеальну подорож з Join UP!™.


1 за аналогією з “Apres Ski” — “після моря”
2 від англ. “Ласкаво просимо!”
3 від англ. “тур барами та клубами”
4 Фільм Шарлотти Веллс 2022 року, що знімався у Фетхіє