Як побудувати персональний бренд і заробляти в 13 разів більше
Ностальгійні мандрівки. Приміряємо тренд до улюблених літніх напрямків!

Глобально все більше людей вибирає для подорожі ті дестинації чи способи провести час, які приємно асоціюються у них із подіями минулого та важливими періодами життя. Globetrender1 називає цей тренд одним з топ-5 прийдешнього року. Як же спогади спонукають мандрувати?
- Мандрівники воліють бодай ненадовго опинитися у простішій епосі. У США 88% зізналися, що хотіли б втекти від сьогодення у зрозуміліші часи — причому зумери, міленіали, іксери, бумери були майже одноголосні — нечувана ситуація!2 А 72% уточнили, що це впливатиме на їхній вибір подорожей у 20252.
- Іншим надпотужним емоційним драйвером виступає rosy retrospection* — спогади в рожевих окулярах, схильність із більшою теплотою думати про минуле, аніж про теперішнє.
ЯК ПОВЕРНУТИСЯ У «СТАРІ ДОБРІ ЧАСИ»?
Відвідати улюблені локації минулого — наприклад, 58% мандрівників у всьому світі планують відвідати місця відпочинку своєї юності разом зі своїми дітьми.3
Пригадати ключові етапи життя, як-от студентська монада** чи медовий місяць, через атмосферу: концерт колись обожнюваного гурту, фестивально-дискотечний вояж абощо.
Поринути у ретро-естетику, адже вона нагадує про смаки батьків і часи, до яких ми якщо і були дотичні, то ні за що тоді не відповідали.
І не мандрами єдиними…
Ностальгія полонила різні сфери: розваги, моду, мистецтво. На екранах більшає римейків та сиквелів — навіть франшизу про Бріджит Джонс зачепило. Eminem вирушив у тур, Oasis возз’єдналися…
Культові медіаплатформи передбачали це у своїх прогнозах на 2025. Наприклад, чи ви знали, що…
- Користувачі Spotify активно слухають старі треки, які передають настрій минулих років і подій. На зумерів припадає 72% POV-плейлістів:4 уявіть собі музичні добірки з назвами «POV: мама забирає тебе зі школи», «POV: готуєшся до переїзду в нове місто».
- Торік зумери упродовж 86 мільйонів хвилин стрімили у Spotify плейлісти зі словом «перший» у назві (наприклад, перше побачення, перше розчарування, перша подорож, перший робочий день).4 Це немов півмільйона людей провело на ретро-фестивалі зо два тижні.
- А платформа Tiktok зафіксувала сплеск мікротрендів сімейства #nostalgiacore.5 Естетика 1990-х і 2000-х когось повертає у пам’яті на роки назад, а молодших глядачів надихає на «ностальгію за вигаданим минулим».
Буває так, що співаки-легенди вже не їздять у тури чи їхні концерти не метчаться з графіком відпусток. Дитячі відпочинкові спогади — з бабусиного села чи дитячого табору, а не з готелів на “все включено”. А веселитися з ночі до ранку хочеться, але ця ідея миттю програє марафону здорового сну… Подивимося, як же запустити машину часу в омріяне минуле з наших улюблених літніх напрямків?
ТУРЕЧЧИНА
Що в плейлісті?
Не всі назви виглядають знайомо, та щойно зазвучить легендарний шматочок рингтону чи приспів, як стане важко спинитися. Якщо на курортах Анталії чи в мандрівці Егейським узбережжям і вмикати будильник, то лише такий!
- Псевдонім DJ Quicksilver вам знайомий? А якщо так: Ameno 2003? Цей діджей із Туреччини родом.
- Однозначний краш у нульових — Tarkan: його хіти Şımarık і Dudu впізнавані з перших секунд. А ви знали, що преса називала його «Принцом Босфору» і за рівнем популярності порівнювала з Елвісом Преслі?6
- Трек Emre Altug: Bu Kadar Mi. У 2004 він був справжнім хітом, а минулого року знову заявив про себе, бо озвучив тренд у TikTok!7
Чим зайнятися?
Здається, повертається мода на турецькі серіали. Хтось є фанатом, комусь це нагадує приємне мурмотіння телевізора з безтурботних днів юності, та в будь-якому разі складно знайти людину, яка б не чула геть нічого про «Величне століття: Роксолана».*** І нехай насправді його майже повністю фільмували у декорованих павільйонах, дещо було справжнім.
Персні, намиста, підвіски — це ювелірне розмаїття виготовляли з реальних коштовностей і дорогоцінних металів. Можна пошукати у турецьких брендів колекції за мотивами показаних у серіалі виробів. Раптом ви таки знайдете ту смарагдову каблучку?
Можна присвятити подорож ритуалам хамаму та уявити себе в лазнях Роксолани.
А ще неодмінно завітайте на традиційний турецький sūq — ринок. Цікаво, скільки ви пригадаєте східних казок, де за обов’язковими торгами, закупами до застілля та нескінченними чаюваннями вирішувалася доля героїв?







ГРЕЦІЯ
«За часів давніх богів, воєвод і царів, багатостраждальна земля чекала героя…»**** Сюжет телефентезі, яке зустрічало нас по обіді з 1998, розгортається у Стародавній Греції. І хоча грецька міфологія та героїчний епос там густо змішані з авторськими вигадками, це радше родзинка сюжету. Дивно було б відправитися на Крит чи Халкідіки і жодного разу не згадати ту атмосферу див, дружньої підтримки, самоіронії та гарантованих хепіендів. І ще, звісно, як Ксена колесо крутила.
Що в плейлісті?
- Пропонуємо почати з доробків Йоргоса Мазонакіса — це один з найпопулярніших у світі сучасних грецьких співаків. 5 золотих альбомів і 5 платинових — то не жарти!8 Вмикайте хедбенгер To GUCCI Forema чи просто збірку Best Of.
- Вона здобула титул «королеви грецької музики» та нагороду World Music Awards як найуспішніша за кількістю проданих альбомів грецька співачка. Знаєте, про кого йдеться? А якщо ввімкнути: Despina Vandi — Ypofero? Цей трек став найбільш продаваним синглом усіх часів у Греції.
- Наступна кодова назва з дискотек нульових: Antique. Спершу в чарти видерся їхній дебютний сингл Opa Opa. З піснею I Would Die For You на Євробаченні 2001 Греція виборола третє місце.10 Ще за кілька років учасниця гурту Єлена Папарізу сольно виступила там із хітом My Number One і здобула перемогу.11 А у 2008 записала повністю грекомовний альбом — і він став золотим у Греції за тиждень після релізу і платиновим — за три місяці!12
- І нарешті, ідеальний саундтрек для останнього вечора на курорті: Demis Roussos — Goodbye, My Love, Goodbye 1973 року. Це одна з пісень, які й принесли виконавцю славу в європейських країнах, коли у вжитку були слова серцеїд і шлягер. А згодом Деміс Руссос продав понад 60 мільйонів альбомів по всьому світу і тому потрапив до “Книги рекордів Гіннесса”.13








ІСПАНІЯ
Як підготуватися до подорожі?
Приготувати в дорогу полароїд чи плівковий фотоапарат.
Передивитися фільми з Антоніо Бандерасом.
Вивчити приспів Bamboléo Gipsy Kings.
Дізнатися базові рухи фламенко, якщо колись вас оминула ця хвиля на дитячій хореографії.
Визначитися з дестинацією. Пропонуємо Аліканте: по-перше, на більшості дискотек тут грає музика 80-х, 90-х і нульових, або ж латина. А по-друге, деякі з них відчиняються одразу по обіді, тож можна натанцюватися і не збити собі режим сну!
Що в плейлісті?
Одноголосно, Енріке Іглесіас. Питання лише в тому, з чого почати: дует із Вітні Г’юстон Could I Have This Kiss Forever чи Bailamos? А може, Quizas — найуспішніший альбом Іглесіаса, записаний в іспанському стилі та рідною мовою?14
Якщо ж Іспанія ще тільки у планах, майте на увазі: 3-го травня Іглесіас виступатиме на пляжі Rixos Radamis Sharm El Sheikh у Єгипті.








Можливо, ви вже підспівуєте подумки. Чи не час дати своїм спогадам трохи місця у майбутній подорожі?
Примітка: назви творів, імена персонажів і виконавців наведені у тексті виключно для створення атмосфери й опису загальних культурних тенденцій. Вони не мають рекламного характеру та належать відповідним правовласникам.
1 https://globetrender.com/product/travel-trends-2025/
2 https://www.campspot.com/about/recreation-vacation
3 https://stories.hilton.com/2025trends
4 https://ads.spotify.com/en-US/culture-next/
5 https://ads.tiktok.com/business/en/trends-whats-next
6 https://en.wikipedia.org/wiki/Tarkan_(singer)
7 https://24tv.ua/show24/turetski-aktori-stali-trendom-tiktotsi-shho-znimayut-koristuvachi_n2679853
8 https://en.wikipedia.org/wiki/Giorgos_Mazonakis
9 https://en.wikipedia.org/wiki/Despina_Vandi
10 https://eurovisionworld.com/eurovision/2001/greece
11 https://eurovisionworld.com/eurovision/2005
12 https://en.wikipedia.org/wiki/Helena_Paparizou
13 https://www.telegraph.co.uk/news/obituaries/11369590/Demis-Roussos-singer-obituary.html
14 https://en.wikipedia.org/wiki/Enrique_Iglesias
*З англ. рожевий аналіз минулих подій
**Стадія у життєвому циклі сім’ї, коли людина виходить з-під опіки батьків, починає жити одна і самостійно про себе дбає
***Турецький історично-драматичний телесеріал про життя Сулеймана Величного та його законної дружини Хюррем Султан. Уперше українською транслювався у 2012
****Початок закадрового тексту з інтро до кожної серії фентезійного телесеріалу «Ксена: принцеса-воїн»