• [email protected]
  • +38 (044) 303 9 303
  • (0800) 30 97 97 - дзвінки безкоштовні по всій Україні

Агентам

Кабмін запровадив обов’язкове ПЛР-тестування для в’їзду в Україну: що змінюється для туристів. Оновлено 28.04.2021

Кабінет Міністрів України посилив правила в’їзду в Україну. Починаючи з 23 березня 2021 року, згідно з ухваленими змінами до Постанови уряду № 1236 від 9 грудня 2020 року, іноземці мають надавати негативні результати ПЛР-тесту, а українці — мати негативний результат ПЛР-тесту або відбувати 14-денну самоізоляцію. Розбираємося детальніше з новими правилами.

ПЛР-тест обов’язковий для всіх іноземців, які хочуть в’їхати в Україну або їдуть транзитом

Для в’їзду в Україну, незалежно від країни вильоту, всі іноземці мають надати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого щонайбільше за 72 години до перетину кордону. Вікових та інших винятків, включно з прямуванням територією України транзитом, не передбачено.

У разі відсутності негативного результату ПЛР-тесту іноземному громадянину буде відмовлено у посадці на борт літака.

Наявність полісу медичного страхування обов’язкова для всіх іноземців, які хочуть в’їхати в Україну або їдуть транзитом

Вимога щодо полісу медичного страхування, який покриває лікування на Covid-19 у разі виявлення захворювання, залишається чинною.

У разі відсутності полісу іноземному громадянину буде відмовлено у перетині державного кордону України.

Громадяни України, які повертаються з-за кордону, підлягають самоізоляції або мають надати негативний результат ПЛР-тесту

Після в’їзду в Україну з-за кордону, незалежно від країни вильоту, громадяни України підлягають 14-денній самоізоляції під контролем додатку системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатку громадянин України підлягає обсервації.

Звільняються від самоізоляції категорії громадян, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на Covid-19 особою:

 • Діти, які не досягли 12 років
 • Громадяни України, які можуть надати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого щонайбільше за 72 години****11 до перетину кордону.

Також залишається можливість дострокового припинення самоізоляції після повернення з-за кордону у разі здачі ПЛР-тесту в одній із акредитованих Центром громадського здоров’я МОЗ України лабораторій. Результат тесту може бути отриманий у паперовому або електронному вигляді.

Вимоги до нерезидентів залежать від виду посвідки на проживання5

До нерезидентів з посвідкою на постійне проживання застосовуються правила як до українців: після повернення з-за кордону вони підлягають 14-денній самоізоляції. Звільняються від самоізоляції у разі надання негативного результату ПЛР-тесту, зробленого щонайбільше за 72 години****11 до перетину кордону, або можуть зробити тест в Україні для дострокового припинення самоізоляції.

До нерезидентів з посвідкою на тимчасове проживання застосовуються правила як до іноземців: для в’їзду потрібні ПЛР-тест та поліс медичного страхування без жодних винятків.

Поділ країн на «червону» і «зелену» зони більше не діє

Норму про формування Міністерством охорони здоров’я переліку держав зі значним поширенням Covid-19, яка в попередній редакції Постанови була одним з критеріїв для визначення, чи підлягає людина самоізоляції, скасовано.

Відтепер, незалежно від країни, з якої прибувають українці додому, вони підлягають самоізоляції. Обов’язковою умовою в’їзду в Україну для всіх іноземців є негативний ПЛР-тест.

Де турист Join UP! може зробити необхідний для повернення додому ПЛР-тест*

Не більше ніж за 72 години для іноземців та громадян України****11 до перетину державного кордону турист має власним коштом зробити ПЛР-тест — самостійно або звернувшись до наших партнерів за місцем відпочинку**.

Тестування з нашими партнерами:

Єгипет

 • Шарм-ель-Шейх: в готелі; ціна — $40** за тест
 • Хургада, Сахл Хашіш: у клініці, з трансфером туди й назад до готелю; ціна — $35** за тест
 • Макаді-Бей, Сафага, Сома-Бей: у клініці, з трансфером туди й назад до готелю; ціна — $45** за тест
 • Марса-Алам: чекаємо на інформацію від партнерів

Туреччина6

 • Стамбул: в готелі або у клініці з трансфером туди й назад; ціна — 30-50 євро** за тест, замовити послугу можна у гіда
 • Анталія та Егейське узбережжя: в готелі; ціна — 30 євро** за тест, замовити послугу можна у гіда

Грузія

 • Тбілісі: у клініці, з трансфером туди й назад до готелю; ціна — $40** за тест

Екзотичні країни

 • ОАЕ, Мальдіви, Мексика, Танзанія, Домінікана: ціна — від $80** за тест

Кіпр14

Тест робиться в готелях, приїздять мобільні бригади. Результат — протягом доби, надсилається на електронну пошту туриста.

 • Протарас: ціна — 50 євро* за тест
 • Айя-Напа: ціна — 50 євро* за тест
 • Лімасол: ціна — 60 євро* за тест
 • Ларнака: ціна — 50 євро* за тест
 • Пафос: ціна — 60 євро* за тест

 

Що робити, якщо результат ПЛР-тесту для повернення додому позитивний

З позитивним тестом на борт літака не пустять. Лікуватися доведеться на місці. Страхування, залежно від виду обраного полісу, покриває не тільки лікування і зворотний квиток, але й витрати на проживання і харчування під час незапланованої самоізоляції. Більше подробиць в новині та експлейнері.

Надання послуги безкоштовного*** ПЛР-тестування після прибуття з відпочинку призупиняється

У зв’язку зі скасуванням норми про поділ країн на «червону» і «зелену» зони Join UP! призупиняє надання послуги безкоштовного*** ПЛР-тестування після прибуття з відпочинку.

Починаючи з 23 березня 2021 року українські туристи після повернення з відпочинку, незалежно від країни вильоту, мають можливість робити ПЛР-тест лише власним коштом.

ПЛР-тестування за спецціною для туристів Join UP!, які є громадянами України, для дострокового припинення самоізоляції

Починаючи з 23 березня 2021 року після повернення в Україну з-за кордону, незалежно від країни вильоту, громадяни України підлягають 14-денній самоізоляції. Звільняються від самоізоляції діти, які не досягли 12 років, та громадяни, які можуть надати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого щонайбільше за 72 години****11 до перетину кордону.

Всі інші для дострокового припинення самоізоляції можуть зробити ПЛР-тест — самостійно в одній з лабораторій з опублікованого на сайті МОЗ України переліку або звернувшись до партнерів Join UP!, з якими ми домовилися про спецціни на тестування для наших туристів.

Для міст прибуття Київ, Львів, Харків можна забронювати послугу завчасно, але не пізніше ніж за 2 дні до повернення в Україну. Її можна додати під час бронювання пакетного тура або, якщо тур вже заброньовано, Агент має написати повідомлення у заявці на Відділ бронювання з проханням додати послугу ПЛР-тестування. Вартість послуги для всіх заявок — 825 UAH брутто**12.

Тестування з нашими партнерами:

Київ2

Пасажири після прибуття до терміналу «D» аеропорту «Бориспіль» можуть здати тест на другому поверсі термінала в лабораторії «Пункт забору біоматеріалу для проведення ПЛР-тестування на COVID-19». Відеоінструкція допоможе зорієнтуватися на місці і дістатися лабораторії. Якщо послуга не додана до заявки, ціна — 790 грн** за тест, необхідно надати ваучер Join UP!2

Львів3

Під кожен рейс з туристами Join UP! до аеропорту «Львів» приїздитиме мобільна лабораторія UNILAB. Якщо послуга не додана до заявки, ціна — 800 грн** за тест, необхідно надати ваучер Join UP!3

Запоріжжя

Тестування буде робитися в пунктах здачі «Медлайф-Біо». Ціна — 800 грн** за тест4, необхідно надати ваучер Join UP!

Дніпро

Тестування буде робитися в пунктах здачі «ОН Лаб». Ціна — 720 грн** за тест, необхідно надати ваучер Join UP!

Одеса

Тестування буде робитися в пунктах здачі медичної лабораторії «Смартлаб». Ціна — 800 грн** за тест, необхідно надати ваучер Join UP!

Харків13

Тестування буде робитися в пунктах здачі лабораторії «Діагностика +». Якщо послуга не додана до заявки, ціна — 700 грн** за тест1, необхідно надати ваучер Join UP!13


*ТО не несе відповідальності за якість і строки надання додаткової послуги
**Ціна актуальна на момент публікації
***Послуга ПЛР-тестування додана як послуга до бронювання
***Згідно зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 270

1Інформація оновлена 19.04.2021
2Інформація оновлена 09.03.2021
3Інформація оновлена 09.03.2021
4Інформація додана 25.03.2021
5Інформація додана 25.03.2021
6Інформація додана 25.03.2021
7Інформація оновлена 25.03.2021
8Інформація додана 25.03.2021
10Інформація додана 29.03.2021
11Інформація додана 06.04.2021
12Інформація додана 09.04.2021
13Інформація оновлена 19.04.2021
14Інформація додана 09.04.2021
15Інформація додана 28.04.2021