Агентам

#якіновини: країни для воркейшену, тревел крінж, відкриття сторіччя

Наша добірка новин уже з квітневим вайбом: кортить збирати гардероб на море і то романтизувати моменти буденності, то потай складати в уявному щоденничку “топ крінжових ситуацій у подорожах”. Надихайтеся, дивуйтеся, смійтеся і пам’ятайте: нові історії починаються за порогом, треба лише зробити крок.

ЄГИПЕТ — КОЛИСКА ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Сюжет — наче слідами Індіани Джонса! Ось, послухайте…

У 1923 році Говард Картер зробив одне з найсенсаційніших відкриттів у єгиптології: віднайшов гробницю Тутанхамона. На те, щоб описати тамтешні знахідки, пішло близько трьох місяців — так багато всередині було артефактів! У центральній кімнатці стояв саркофаг, всередині труна з чистого золота, а там — мумія фараона. Власне, перша єгипетська мумія, що зустріла нашу епоху в первісному вигляді.

Понад сто років минуло, а знахідок такого рівня не траплялося. Аж ось у 2025 році 68-річний археолог Пірс Літерленд вів розкопки біля скель на південь від Долини Царів — і знайшов там сходи, які привели його до гробниці фараона Тутмоса II, попередника та чоловіка знаменитої Хатшепсут. Місце поховання цього фараона марно шукали вже близько століття. А відкриття може перевернути догори дриґом уявлення про розвиток некрополів, адже гробниця виявилася старішою за саму Долину Царів.

Більше тут.

КРАЇНИ-ЛІДЕРИ НА PINTEREST

Дослідники проаналізували понад 20 тисяч дошок на Pinterest, щоб дізнатися: про які країни частіше мріють користувачі соцмережі у 2025? Перше місце за популярністю на мудбордах посіла Франція, а ось які ще знайомі туристам Join UP!™ країни потрапили до топ-10: Греція, Іспанія, Таїланд та Індонезія.

Більше тут.

ДЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ЦИФРОВІ КОЧІВНИКИ

Знаємо-знаємо, отак туристи їдуть собі на відпочинок, а потім р-раз! — і базуються на воркейшен* ближче до моря та курортного вайбу.

Отже, віддалені працівники та вільні пташки-фрілансери пакують валізи — Південно-Східна Азія на піку популярності, якщо вірити новому дослідженню. І йдеться не про Балі! Дослідники проаналізували середню зарплату, рівень зайнятості, вартість життя, наявність коворкінгів та швидкість Wi-Fi, щоб оцінити кожну дестинацію. Провідним напрямком став Бангкок (Таїланд), а у список найкращих опцій також увійшли Ханой (В’єтнам), Джакарта (Індонезія) і Абу-Дабі (ОАЕ).

У Printful подивилися ще й на те, у яких країнах попит на віддалену роботу зростає найактивніше. І тут серед лідерів опинилися Шрі-Ланка та Греція: кількість запитів там злетіла на 100% і 84% відповідно.

Більше тут.

А от Digital Nomad Visa Index має інше бачення мапи можливостей. Вони у дослідженні відштовхувалися від податків, пільгового періоду після переїзду, мінімального доходу, вартості життя, стану медицини, привабливості країни для туристів. За такими критеріями рейтинг очолили Іспанія, ОАЕ та Чорногорія.

Більше тут.

ДОСЛІДИЛИ… ТРЕВЕЛ КРІНЖ?**

Що більш платоспроможним стає покоління, то активніше формує власні стандарти: що прийнятно і круто, а що — не ок. Виявилося, що зумери, яким зараз орієнтовно від 13 до 28, уже назбирали власний перелік речей, що їх дратують, дивують і непокоять у подорожах. Ділимося частинкою нового глобального дослідження — від деяких пунктів самі собою з’являються в уяві закочені догори очі невдоволеного підлітка, а під деякими хочеться й самим підписатися.

Що найчастіше змушує молодих мандрівників ніяковіти:

  • Тревел-інфлюенсери — здається, у кожного є двійка-трійка акаунтів, які водночас і дратують, і притягують. Ми наче і хочемо відписатися… але чомусь регулярно переглядаємо їхні сторіз.
  • Одяг, який не відповідає вимогам місцевої культури.
  • Драматичні прощання в аеропорту.
  • Шльопанці!
  • Банальний туристичний мерч (оті тонни футболок і магнітиків з написом I ❤️ Egypt).
  • Зйомка відео для TikTok чи Instagram у публічних місцях і документування кожного моменту подорожі у соцмережах.
  • Чохли на паспорт.
  • Очікування у черзі на посадку ще до відкриття гейту і загалом надто раннє прибуття в аеропорт.

Більше тут.

Світ змінюється, а разом із ним і подорожі. Вибирайте те, що підходить саме вам, і нехай персональний список ніяковінь дорогою не поповнюється.


* Від англ. workation, work — робота + vacation — відпустка — форма віддаленої роботи, коли ви працюєте, але не з кухні чи кав’ярні на розі, а, скажімо, з тераси біля моря, на готельному балконі з видом на гори, а у вільний час гуляєте, купаєтеся, досліджуєте нове місце
** Від англ. to cringe — ніяковіти — почуття дискомфорту чи сорому, зокрема за іншу людину, спричинене дивними чи неприємними подіями