Агентам

Справжня дика Африка: без чого поїздка на Занзібар не буде ідеальною

Летіти на Занзібар і не побувати на сафарі – це як бути в Неаполі і не скуштувати піцу чи як приїхати в Карпати і не піднятися на гору, хоча б на підйомнику, чи не поторгуватися за килим або намисто на турецькому ринку. Словом, це зовсім не пасує порядним мандрівникам. Тим паче коли є така унікальна можливість побачити «Велику п’ятірку» Африки, показати дитині справжнього Короля Лева з мультика або відчути себе фотокореспондентом National Geographic.

Тож не гаймо часу: кілька хвилин на надихаючий огляд того, що чекає вас на танзанійському сафарі з Join UP!™, і біжимо бронювати.

SELOUS GAME RESERVE – У ЧОМУ ЙОГО КРУТІСТЬ

За 10 років роботи з напрямком наша команда знайшла ідеальне місце для того, щоб показати туристам справжню дику Африку, з незайманою природою саван та екзотичними тваринами з енциклопедій чи шоу Discovery Planet. I це Selous Game Reserve.

Чому саме він? Ось кілька аргументів:

  • Найбільший природний заповідник Африки та друга за величиною природоохоронна територія в Африці площею понад 54 000 квадратних кілометрів1. А це більше ніж Серенгеті втричі! Селус займає 5% від загальної території країни і навіть у кілька разів перевищує площу деяких держав.
  • Входить до списку місць з найбільшими зонами незайманої дикої природи. Заповідник тут створили ще аж в 1922 році, що робить Селус однією з найстаріших природоохоронних територій в Африці.
  • У 1982 році парк отримав статус об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО завдяки багатству та збереженості дикої природи.
  • Одне з небагатьох місць на планеті, де ще можна зустріти чорного носорога, а значить і “Велику африканську п’ятірку”.
  • Це єдине місце в Танзанії, де можна побачити життя африканської савани з неба, а точніше – з повітряної кулі.

Переконливо? Ще б пак!

ЩО МОЖНА ПОБАЧИТИ В SELOUS GAME RESERVE

Пам’ятаєте шкільні уроки географії про африканські ландшафти, флору та фауну? Час трішки освіжити в голові конспекти і переходити до практичних вправ. Перевірте готовність інвентарю – біноклів та фотокамер.

Отже, дослідження перше – пейзажі 

Будемо прогулюватися саванами, лісами міомбо, лагунами і долиною однієї з найбільших річок Танзанії – Руфіджі. Вона утворює розгалужену мережу боліт, водних каналів і невеликих озер, що слугують… “барами” для тварин. Тут часто можна зустріти тусовки  слонів і антилоп, особливо у засушливий період.

Дослідження друге – птахи

У Селусі мешкає понад 445 різних видів птахів¹, серед яких гігантські зимородки, рожеві пелікани, орлани, ібіси, пурпурний чубатий турако тощо. А в період з жовтня по квітень на зимівлю до парку прилітає безліч птахів, що мігрують. Тож, бьордвотчери, це ваш золотий час побачити жайворонка шипокрилого, сенегальську чайку, бджолоїдку білолобу, рідкісну сову-рибалку Пела (один з найбільших видів сов у світі) чи білоголового грифа.

Дослідження третє – звірі

Селус слугує домівкою для близько 120 видів ссавців2. Це один із небагатьох заповідників дикої природи на африканському континенті, де можна зустріти антилоп пуку, соболиних антилоп та африканських диких собак.

Ну і звісно, зіркову п’ятірку. Знайомтесь:

Африканський слон – офіційно найбільша сухопутна тварина на планеті з надзвичайно гарною пам’яттю. А ще, уявіть, хобот слона складається з приблизно з 40,000 м’язів (для порівняння, у всьому людському тілі їх лише 639)3. Він допомагає слонам їсти, пити і спілкуватися. Звуки, що вони видають, чутно за 10 км. Таке воно – життя без месенджерів.
Буйвіл — це тільки на перший погляд, вони настільки спокійні та випромінюють ауру безтурботного життя. Насправді буйволи досить хитрі та можуть бути навіть небезпечними. Що ще казати, якщо навіть леви часто уникають нападів на них через їхню організованість і агресивність. Відомі випадки, коли буйволи організовували “рятувальні місії”, атакуючи хижаків, які захопили членів стада.
Леопард. Ці хижаки вражають своєю силою та унікальним візерунком плям, який з’являється від народження і ніколи не повторюється. Своєрідний аналог відбитків пальців у людини. Леопарди можуть розганятися аж до 60 кілометрів на годину, а ще вони – майстерні скелелази й часто піднімаються на дерева, щоб сховати свою здобич від інших хижаків, таких як леви чи гієни.
Чорний носоріг. Один з критично зникаючих видів тварин на планеті. У 20 столітті їхня популяція скоротилася більш ніж на 96%, і зараз у світі залишилося лише трохи понад 5 600 особин4. І уявіть, в Селусі у вас буде можливість побачити одного з них. Якщо вийде, зверніть увагу, у чорних носорогів насправді два роги. Вони ростуть протягом усього життя й можуть досягати довжини 1,5 метра (довший).
Лев. Дуже красиві, але ледачі кішки, які можуть спати до 20 годин на добу, щоб зберігати енергію для полювання. Ці ссавці можуть обходитися без їжі цілі тижні, але, коли вже організували собі обід, мають дотримуватися суворого ритуалу, як правильно ласувати здобиччю. І тільки так і ніяк інакше!
Мірʼям
Сікілінда
менеджерка зі зв’язків з громадськістю

Я вважаю: сафарі на Занзібарі – просто маст. Багато хто думає, що це лише про побачити екзотичних тварин, але насправді там ще купа інших класних емоцій та досвідів. Навіть переліт з острова на материкову Танзанію – уже частина пригоди. Маршрут займає близько години, але за цей час завдяки незначній висоті польоту можна добряче роздивитися різні регіони країни. Нам ще й пощастило летіти на світанку, тож панорами дійсно були неймовірні.

«Уже з посадкової смуги видно тварин і чудернацькі місцеві рослини, адже приземляєтесь ви прямісінько в сафарі парку. Одне вау-враження одразу змінюється іншим. Пересідаєте з цієї авіамаршрутки (так ми називали ці літаки) у відкритий джип і відчуваєте себе в пригодницькому фільмі. Навіть звичайний ранковий перекус, але посеред савани з видом на озеро та бегемотів, смакує як ледь не найкращий сніданок у житті. Ще й гіди додають особливого колориту і, здається, знають все про навколишню місцевість та її мешканців.

На сафарі дуже важливі терпіння і витримка. Так-так, адже це не зоопарк, тварин тут треба вишукувати. Але які ж це були емоції, коли ми зробили кілька кіл на джипі, щоб знайти слонів і зрештою, як у нагороду за наше терпіння, побачили одразу кілька родин, що насправді величезна удача, адже батьки зазвичай ховають своїх слоненят. Уся команда дивилася, затамувавши подих.

Ще з дитинства мій улюблений мультик – “Король Лев”, і тут, спостерігаючи за жирафами, антилопами та іншими тваринами, я дійсно відчула себе його героїнею. Ця екскурсія однозначно варта відвідування!»

Що обов’язково взяти з собою на сафарі:

✔ Бінокль – навіть якщо він і не дуже потужний, з ним ви побачите набагато більше

✔ Крем від сонця – ваша шкіра за нього точно подякує

✔ Щось для перекусу та українські смаколики – прикормити вашого рейнджера

✔ Павербанк – бо електрики в савані немає, а телефон дуже швидко розряджатиметься від тієї кількості фото і відео, які ви будете робити

✔ Засоби від захитування, бо савана – то бездоріжжя, і подекуди можуть траплятися “африканські” гірки.

САФАРІ З JOIN UP!™ 

Вибирайте зручний аеропорт вильоту. Пропонуємо рейси з:

  • Катовіце
  • Варшави
  • Кишинева
  • Бухареста

Готелі теж уже проінспектовані й дбайливо відібрані.

Наша рекомендація

Важливо: 1 жовтня 2024 на Занзібарі запровадили обов’язкове місцеве державне страхування Zanzibar Insurance Corporation, яке потрібно оформити заздалегідь. А після прибуття до Танзанії туристам необхідно відкрити візу вартістю $50 з особи.

Приймаюча сторона. Уже кілька років ми працюємо у синергії з MSG Touristik, адже вони знають, як наблизити Африку настільки близько, щоб пізнати її до деталей. Підібрати екскурсію? На раз-два!

А для справжніх дослідників, які закохані у природу та пригоди і прагнуть зануритися у ту саму колоритну атмосферу Танзанії, Join UP!™ пропонує тури на:

  • одну ніч, коли ви зможете присвятити весь день спогляданню та дослідженням на сафарі;
  • дві ночі, щоб встигнути вирушити на сафарі річкою Руфіджі, потім наземною частиною парку, а вже після цього приємним бонусом стане смачний пікнік!
  • три ночі, щоб насолодитися прогулянкою лісом з бушменом, пообідати на сафарі та відвідати сусіднє село, а потім ще спуститися річкою та побачити маловідомі гарячі джерела у Бехо-Бехо. Колоритненько!

Чим більше днів — тим більше пригод, нових місць та можливостей. Летімо!


¹ Selous Reserve
² Wanderer Tanzania
³ Nature
Rhinos.org