Агентам

Гастроекспедиції – улюблений тренд фудіз

Зізнайтеся, з кожним випуском “Їжі” Антона Птушкіна та Міші Кацуріна чи з кожною серією серіалу “Гордон Рамзі: Незвідане” від National Geographic вам усе більше хочеться опинитися на місці героїв. Відшукувати локальні делікатеси і маловідомі кулінарні техніки, куштувати страви та продукти, про які ніколи не чули, блукати рядами колоритних ринків, спілкуватися з шефами та майстрами, пізнавати секрети виробництва напоїв, солодощів чи сирів з усього світу. І не лише у вас такі бажання!

  • Ледь не кожна п’ята людина подорожує спеціально в пошуку нових ресторанів або кулінарних вражень3.

Про це ми розповідали в нашому попередньому матеріалі, де почали досліджувати сучасні тенденції гастротуризму. А ось вам ще трохи цікавої статистики.

  • У 2023 році більше половини мандрівників у світі назвали відвідування місцевих ресторанів своїм улюбленим гастродосвідом. Далі за популярністю ідуть фестивалі їжі (46%), екскурсії, пов’язані з локальною гастрономією, (41%) і дегустації вин (39%)1.

Що це означає? Гастроекспедиції у тренді! Тому разом з партнерами ми подбали, щоб наші туристи могли прожити цей досвід майже на кожному напрямку.

ТАНЗАНІЯ

Занзібар називають островом спецій, тому дослідити місцеві прянощі – маст4 усіх фудіз. І тут вам у пригоді стане наш тур на плантацію. Побачити, як вирощують кардамон, чорний перець, ваніль, лимонник, куркуму, мускатний горіх і гвоздику, понюхати, як пахне справжня кориця (адже у нас під цим ім’ям найчастіше продають касію), спробувати тропічні спеції та фрукти і, звісно, зібрати додому набір приправ до всього, що тільки можна.

ШРІ-ЛАНКА

Побувати на Шрі-Ланці і не скуштувати цейлонський чай – майже злочин. Так само, як і не побачити високогірні чайні плантації Нувара-Елія – одного з найвідоміших чайних регіонів. Тут можна детально прослідкувати кожен етап шляху: від листочка Camellia Sinensis до смачного напою з приємним терпкуватим смаком.

А як щодо Stilt fishing (риболовля на палях)? Цей традиційний метод рибальства уже став важливою частиною культурної спадщини Шрі-Ланки. Виглядає суперромантично та інстаграмно, але кажуть, треба мати неабияке відчуття балансу, щоб всидіти на тих палях під час хвиль та вітру. Зазвичай Stilt fishing практикують в автентичних селах, тож тут вам і можливість поспілкуватися за риболовлею з місцевими, і випробувати вдачу, і, звісно, приготувати свій улов like a local².

ДОМІНІКАНА

Маємо ідею туру, про який кажуть “рай для фудіз та гедоністів”.

Що в програмі:

У музеї шоколаду дізнаємося, чому домініканський шоколад вважається одним з найкращих у світі? Спойлер – какао-боби вирішують. Та скуштуємо найрізноманітніші шоколадні солодощі та лікери.
Далі за келихом місцевого рому, почуємо, у чому особливості домініканської технології «Solera», для чого змішують старий і молодий ром і як діжки та витримка впливають на смак.
І, зрештою, на фабриці Дона Лукаса побачимо, як виготовляють знамениті домініканські сигари.

КРИТ

Тут настільки розвинена гастрокультура, що Крит уже визначили Гастрономічним регіоном Європи на 2026 рік.

Що ж чекає на острові на наших фудіз?

  • Гастрономічна розвідка в колоритному селі Анойя. У програмі: приготування традиційного сиру з власноруч видоєного молока, смачний обід та майстер-класи з автентичних ремесел.
  • Дегустація оливкової олії. Оливкова олія – у топі гастрономічних символів Криту. Її використовують не тільки в кулінарії, а й у ритуалах та під час свят. Ледь не в кожному великому місті є музей цього продукту, а скільки крафтових виробництв з екскурсіями та дегустаціями!

КІПР

На Кіпрі усім фудіз та гурманам точно буде чим поживитися (в усіх сенсах).

Зберігайте чекліст:

Проїхатися одним із 7 винних маршрутів країни і скуштувати найстаріше у світі іменне вино, яке й досі виробляється – коммандарію, оголошену Річардом Левове Серце «вином королів і королем вин».
Скуштувати трояндове варення у мальовничому селі Агрос, де вже понад 70 років працює фабрика з виробництва найрізноманітнішої продукції з цих квітів. А ще ця місцевість славиться особливими м’ясними делікатесами, які маринуються у локальному вині, а потім коптяться.
Поласувати традиційним лукумом Lefkara delights у гірському селищі Лефкара, що відоме своїми майстрами та ремісниками. До слова, ще століття тому місцевий лукум отримав приз на Королівській виставці у Британії.
Власноруч приготувати традиційний хліб, халумі, оливковий пиріг чи навіть клефтико (локальну м’ясну страву) на майстер-класі у Музеї кіпрської їжі.

Ох, відчуваємо у когось уже не на жарт розігрався апетит. Час планувати гастроекспедицію із Join UP!™.


1 https://discover.hotelbeds.com/resources/insight/2024-travel-trends-luxury-culinary-tourism
2 З англ як місцевий
3 https://stories.hilton.com/2025trends/foodies
4 від англ. must – обов’язково