Агентам

Загальні відомості

Столиця — місто Абу-Дабі.

ОАЕ складаються з семи еміратів: Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа і Умм-ель-Кувейн. Емірат Абу-Дабі займає 85% площі всіх ОАЕ, а площа найменшого — Аджмана – всього 250 кв. км. Велику частину території Об’єднаних Арабських Еміратів займає пустеля. Країна омивається двома затоками Персидською та Оманською.

Телефони екстрених служб в ОАЕ: поліція – 999; швидка допомога – 998 або 999
Контакти посольства України в ОАЕ: адреса: Вілла №4, сектор 1-34, 13-а стріт, район Мадіна Заєд, Абу-Дабі; тел .: +971 (2) 632-75-86; факс: +971 (2) 632-75-06.


Час

Час випереджає київський на 1 годину влітку і на 2 години в зимовий період.


Клімат

ОАЕ — країна з субтропічним кліматом. Сезон комфортного відпочинку — з початку жовтня до кінця травня. Влітку середня температура повітря +35 °C (може досягати й +50 °C), тому не рекомендується перебувати на відкритому повітрі з 11:00 до 14:00. Бажано мати сонцезахисні окуляри і креми для догляду за шкірою з цифровими позначеннями (чим більше число, тим вище рівень захисту). Не нехтуйте головними уборами, якщо довгий час перебуваєте на сонці.


Гроші

Грошова одиниця ОАЕ — дирхам. 1 дирхам дорівнює 100 філсам. Курс дирхама до долара США стабільний (1 долар = 3,65 дирхама). Обміняти валюту можна в більшості банків і в обмінних пунктах. Банки працюють з 08:00 до 12:00-13:00 з суботи по четвер, п’ятниця — вихідний день. Обмінні пункти працюють з 08:00 до 19:00-20:00 з перервою на обід. У більшості торгових точок приймаються долари США, але курс конвертації може бути невигідним. У більшості готелів та у великих магазинах приймаються кредитні картки, такі як: Visa, Master Card, American Express, Eurocard. Просимо зауважити, що після Вашого повернення з ОАЕ картка може бути заблокована протягом 1,5-2 місяців.


Телефон

Всі види телефонного зв’язку в ОАЕ платні. Вихід на міжнародний зв’язок (Україна) — (0038), далі слід набрати код міста і телефон. Міжнародний код ОАЕ + 971. Коди міст ОАЕ: Абу-Дабі — 02, Дубай — 04, Шарджа — 06, Корфаккан — 09, Аджман — 06, Фуджейра — 09, Рас-ель-Хайма — 07, Умм-ель-Кувейн — 06. Ви можете скористатися як телефоном готелю, так і телефонами-автоматами. Телефони-автомати розташовані на всіх центральних і великих вулицях міст ОАЕ. Зателефонувати можна за допомогою телефонної пластикової картки, яку можна придбати в магазинах і на автозаправних станціях.


Мобільний зв’язок

В ОАЕ основний провайдер мобільного зв’язку — державна компанія ETISALAT. Якщо Ви телефонуєте в ОАЕ на мобільний телефон, код міста набирати не треба, замість нього набирається код мобільного зв’язку: 050.


Напруга в мережі

Напруга в мережі — 220/240 В/50 Гц. Стандартними є розетки англійського типу з трьома штирями. Адаптер можна купити в будь-якому магазині або взяти на рецепції готелю.


Транспорт

Для пересування містом зручніше користуватися таксі. Таксі тут державні, водії одягнені в уніформу і розмовляють англійською, оплата проводиться виключно за лічильником. За посадку в таксі в м. Дубай автоматично стягується тариф: 3 дирхама – вдень і 3,5 дирхама – з 21:00 до 07:00. Поїздка містом обійдеться в середньому в 10-20 дирхам. За поїздку у віддалені райони (наприклад з Дейри в Джумейру) потрібно буде заплатити близько 40-60 дирхам. Орієнтовна вартість поїздок на більш далекі відстані: Дубаї – Шарджа – 50-60 дирхам, Аджман – Дубаї – 80-90 дирхам.

Жінкам слід сідати тільки на заднє сидіння. У таксі заборонено паління, вживання напоїв та їжі. У країні діє повна заборона на автостоп. Стояти на узбіччі дороги з метою зупинити попутну машину заборонено, це є адміністративним порушенням.


Магазини

Більшість магазинів працює з 09:00 до 13:00 і з 16:30 до пізнього вечора, практично без вихідних (крім першої половини дня в п’ятницю). Приватні магазини можуть працювати за іншим, встановленим ними графіком. У магазинах з нефіксованим цінами і на ринках заведено торгуватися.

Дубаї — визнаний лідер серед еміратів в області шопінгу і торгівлі. У місті багато великих торгових центрів: EmaratesMall (розташований в районі Jumeirah), Dubai Mall (в новому районі Burj Dubai), Al Ghurair Center (недалеко від перехрестя Fish Roundabout), Deira City Center (поруч з однойменним готелем), Gold Souk та Deira Ald Souk (в історичному центрі). Торгові вулиці зосереджені в районі площі Baniyas Square (колишня площа Naser Square).

Шарджа — теж великий торговий центр в ОАЕ. Торгова вулиця Al Wahda – «вулиця магазинів» – відома серед любителів шопінгу своїми численними магазинчиками з низькими цінами на товари. Найпопулярніший торговий центр міста – Blue Souk, прозваний нашими туристами «паровозик» за характерний вигляд.


Мечеті

Туристи, що не є мусульманами, в ОАЕ не мають права відвідувати мечеті. Виняток становлять мечеть, що розташована в еміраті Дубай в районі Джумейра, і також мечеть в Абу-Дабі, відома як «Шейх Заїд Моск».