Загальні відомості
О. ХАЙНАНЬ
Історія острова Хайнань налічує не одне тисячоліття. Найдавнішими мешканцями острова Хайнань вважають представники народності лі – нащадки давніх племен, які переселилися на Хайнань з материка ще до нашої ери.
Пізніше на Хайнань прибувало багато військових та цивільних підданих Китайської імперії. Деякі – не з власної волі. Острів, що був розташований далеко від основних культурних центрів Китаю, у ті часи вважався місцем заслання.
Географія
Хайнань – найпівденніша провінція Китаю. Більшість території суші провінції припадає на однойменний острів – Хайнань. Він розташований на південь від материкової китайської провінції Гуандун, і відділений від Гуандунського півострова Лейчжоу вузькою та неглибокою протокою Цюнчжоу. На захід через Тонкінську затоку вже починається територія В’єтнаму. З півдня та сходу о. Хайнань омивається відкритим морем. Територія самого острова Хайнань становить близько 32 900 кв. км, що трохи більше площі такої країни, як Бельгія.
На величезній акваторії, що входить до складу провінції Хайнань, розкидано понад 300 малих і дрібних островів архіпелагу Саньша. Загалом сумарна площа суші цих островів складає лише 3% від площі всієї провінції, а от площа акваторії перевищує розміри будь-якої європейської країни.
Населення
Населення Хайнаня на 2017 рік становило приблизно 9,258 мільйона осіб.
Клімат
Острів омивається водами Південно-Китайського моря, середньорічна температура повітря складає +24 градуси, води +26 градусів.
Сезоном тайфунів вважаються серпень і вересень.
Про клімат на острові ходить багато чуток, постараємося дати максимально чіткі відповіді на ті питання, що виникають у туристів перед поїздкою.
Вважається, що літні місяці – це сезон тайфунів і дощів, проте це не зовсім правда. Так, влітку є дощі, адже це тропіки, але опади зазвичай бувають вночі, а зранку вже й не видно, був дощ чи лише здалося, оскільки щойно виглядає сонце, все швидко висихає. Так само буває, що дощ може раптово наздогнати вас будь-якої миті, але так само раптово може і закінчитися – і через 10-15 хвилин здається, наче його й не було. Трапляється і таке що за 2-3 тижні опади жодного разу не випадають, тому в те, що в цей період дощі ллють без упину, не варто вірити.
Мова
Державна мова – китайська, існують також діалекти, якими говорять місцеві жителі.
Релігія
Поширені буддизм, мусульманство, християнство.
Культура
Культура острова – колоритний сплав традицій та спадщини різних народностей, що його населяють. Населення Хайнаня за національною ознакою ділиться на:
ханьців
народності лі та мяо
чжуанців
Також на Хайнані мешкають невеликі діаспори малих національностей, таких як: хуей, танка тощо.