Сінгапур – це сучасне диво
Сінгапур ідеально підійде для тих, хто хоче чогось нового, цікавого і екзотичного. Але навіть ця екзотика буде відрізнятися від звичного розуміння цього слова. Тому в Сінгапур часто їдуть люди, які вже побували в багатьох цікавих куточках світу. Тут часто можна зустріти бізнесменів, які прилетіли на різні ділові виставки і грандіозні заходи, яких в Сінгапурі проводиться досить багато. Сінгапур цікаво вивчати хоча б тому, що ця маленька країна з населенням всього в 5,5 мільйони осіб змогла створити економічне диво. Прогнозується, що вже найближчими роками за кількістю розміщених в країні активів Сінгапур обжене Швейцарію.
Їжа як національна одержимість
Кухня Сінгапуру дуже цікава і різноманітна, незважаючи на зовсім маленький розмір держави. Адже в ній злилися традиції і рецепти різних країн-сусідів цієї невеликої країни. Мікс тут ще той: малайська, китайська, індонезійська, індійська, перанаканська та європейська, особливо англійська та португальська. Відчувається також вплив цейлонської, тайської, філіппінської та близькосхідної кухонь. Тож різноманітність смакових вражень вам тут точно гарантована! І, мабуть, недаремно в сінгапурської літературі їжу називають «національною одержимістю». Сінгапурці часто говорять про їжу. Крім того, місцеві жителі не тільки люблять поїсти, а й люблять добре пригостити туристів – кожного липня уряд країни організовує Сінгапурський фестиваль їжі. Серед відомих місцевих страв лідирує чилі–краб – з помідорами чері і соусом чилі. У малайців жителі Сінгапуру запозичили овочевий салат роджак, а також насі лемак – рис, тушкований в кокосовому молоці зі шматочками смаженої риби. Ну як, у вас вже прокинувся апетит?
Музей мистецтва та науки – досліджуйте по-новому
Красива будівля з незвичайним дизайном у вигляді чи то лотоса, чи то орхідеї одразу підкорює своєю пишністю. Можна довго і уважно вивчати вигадливу архітектуру будинку, перш ніж відвідати 6 тисяч квадратних метрів виставкового простору, де на 3-х поверхах розташувалися більше 20 галерей. Як вам масштаб? До речі, ви зможете зарекомендувати себе як справжнього дослідника – адже однією з постійних експозицій музею є «ArtScience Gallery». Це простір, де відвідувачі можуть самі створювати експонати, які потім виставляються в музеї. У цій же галереї є зали «Curiosity», «Inspiration» і «Expression», в кожному з яких представлені експонати і мультимедійні об’єкти, що дозволяють випробувати той чи інший інноваційний для своєї епохи винахід: від стародавнього китайського сувою і літаючих машин Леонардо да Вінчі до молекулярної моделі бакіболу і високотехнологічної риби-робота. Як вам така розвага? До речі, будь-який таксист скаже вам, що саме Музей мистецтва та науки – улюблена атракція туристів з усього світу. Вражаючі, надихайтеся – і знову в дорогу!
Життя в Сінгапурі у стилі фен-шуй
У це важко повірити, але весь Сінгапур побудований за принципами фен-шуй. Може, саме в цьому секрет такого стрімкого і успішного розвитку цієї країни? Сінгапур ділиться на три зони – туристичну, економічну і спальну. Кожна зона відокремлена від іншої кордоном – бездоганним газоном п’ять кілометрів завширшки, тож залежно від вашого настрою і справ, ви можете перебувати в тій чи іншій частині міста-держави. У Сінгапурі дуже шанують правила, яких тут, до речі, досить багато, і дотримуються усіх приписів. Воно й не дивно, адже, за плювок на вулиці з вас вимагатимуть штраф у 500 доларів, стільки ж вам доведеться заплатити і за паління в громадському місці. Тому дотримуйтесь правил і не порушуйте принципи фен-шуй, щоб у вас залишилися найприємніші спогади від поїздки в Сінгапур.
Сінгапурський фестиваль письменників
У Сінгапурі з 1986 року проводиться цікавий і непересічний фестиваль письменників. У ньому беруть участь як сінгапурські, так і зарубіжні письменники, які пишуть будь-якою з офіційних мов Сінгапуру: англійською, малайською, китайською або тамільською. У різні роки у фестивалі брали участь сінгапурські письменники Мейра Чанд, Елвін Пан, Сучен Крістін Лім, Ю Цзінь, Шаміна Флінт, з іноземців – Стівен Левітт, Майкл Шейбон, Ніл Гейман, Бі Фейюй, Ендрю Моушен, Гао Синцзянь і багато інших. Як для місцевих жителів, так і для туристів, цей фестиваль – чудова нагода познайомитися з національною і світовою літературою, поспілкуватися з відомими та молодими письменниками, купити нові книги і дійсно дізнатися багато нового і цікавого. До речі, саме в країні видається маса книг про бізнес від ділових гуру, тому якщо хочете придбати цікаву бізнес-літературу – приїжджайте в Сінгапур.
Сінгапурське колесо огляду
Це дивовижне колесо досягає висоти будинку в 55 поверхів і має загальну висоту 165 метрів, діаметр колеса становить цілих 150 метрів! Кожна з 28 обладнаних кондиціонером капсул здатна вмістити 28 пасажирів. Повний оберт колеса триває 28 хвилин. До речі, спочатку колесо оберталося в напрямку проти годинникової стрілки, але 2008 року напрямок його обертання було змінено за порадою фахівців в області фен-шуй. Як ви вже зрозуміли, тут без впливу великих гуру не обійшлося. Зараз покататися на колесі можуть всі бажаючі, але коли його щойно відкрили, була проведена трохи загадкова і незрозуміла для нас церемонія. Квитки на атракціон у перші 3 ночі після відкриття продавалися за 8888 сінгапурських доларів (6271 долар США за тодішнім курсом) – це число вважається сприятливим в китайській культурі. Ось де люди дійсно забобонні. Візьміть з собою з Сінгапура тільки найкращі традиції, які принесуть вам щастя.
Золоті орхідеї і лев з тілом риби.
Що ж привезти з цієї чудової країни? По-перше, обов’язково варто звернути увагу на Мерлайон – істоту, що вважається символом Сінгапуру, описати яку можна як напівлева-напіврибу. Ви можете купити будь-який виріб із зображенням Мерлайон – келихи, вази, ручки, футболки і ще багато чого, адже цю дивну істоту тут дійсно шанують. Також оцініть неймовірної краси і майстерності золоті орхідеї. Їх випускають в місцевій компанії «Risis». Поєднання унікальних технологій і мистецтво майстрів дозволяють досягти насправді неперевершеного результату – увічнити природну красу орхідеї в золотих прикрасах: сережках, каблучках, ланцюжках, брошках. Ще варто прихопити з собою пару упаковок справжнього тигрового бальзаму – ця маленька баночка знадобиться вам і вашим друзям не один раз, адже бальзам допомагає при застуді, головному болі, забоях тощо. Саме в Сінгапурі ви точно задовольните свою пристрасть до незвичайних сувенірів.
Потрапити в майбутнє на літаку
«Місто лева» – так перекладається Сінгапур з малайської мови. Чому ж це місто-країна називається саме так? Про це ми розповімо далі. Хоча, потрапивши в Сінгапур, ви не про це думатимете, бо у вас не вистачить на це часу. Ви будете весь час зайняті – будете постійно дивуватися і вражатися. Це ми вам гарантуємо! Неймовірні і вигадливі хмарочоси, найбільше в світі колесо огляду, звідки відкривається неймовірний краєвид міста. Готуйтеся до того, що вас постійно переслідуватимете відчуття, що ви потрапили в майбутнє. Ось так сіли на літак, поспали в ньому кілька годин, а прокинулися вже в майбутньому з фантастичних фільмів. Таким на вас чекає неймовірний Сінгапур!
Сінгапур – Місто лева
I love I know
мандрівників: 262839
рейтинг:
Сінгапур – місто-держава, розташоване на островах у Південно-Східній Азії, відокремлених від південного краю Малакського півострова вузькою Джохорською протокою. Межує із султанатом Джохар, що входить до складу Малайзії та з островами Ріау у складі Індонезії. До складу Сінгапуру входить один головний острів і 63 маленькі острівці, більшість яких безлюдно.
У Сінгапурі співіснують різні релігії: буддизм, конфуціанство, традиційний анімізм, мусульманство і християнство. Тому яскраві фестивалі та свята різних релігійних спільнот тут відбуваються майже щотижня.
Найбільш яскравими і колоритними національними фестивалями є святкування китайського Нового року та індуїстські свята Понггал і Тайпусам.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності