На Туманному Альбіоні, адже саме так ще називають Великобританію, ви постійно будете наспівувати собі під ніс одну з прекрасних пісеньок знаменитої групи «Бітлз». Особливо часто ви згадуватимете про неї в Ліверпулі, звідки родом ця безсмертна четвірка. А ще ви звикнете пити чай саме о 5-й вечора – щодня і навіть після повернення додому. Саме в Британії вам потрібно буде запастися заспокійливим, слухаючи все нові і нові історії про лохнесське чудовисько, яке мешкає в місцевих краях. А ще ви будете намагатися берегти свою голову, проходячи під яблунями, адже саме тут на голову Ньютону впало те саме яблуко, яке наштовхнуло його на відкриття закону всесвітнього тяжіння. До речі, нагадаємо, що всіма улюблений футбол придумали теж Англії, тому всім справжнім вболівальникам і любителям цього виду спорту просто обов’язково потрібно хоча б раз відвідати цю країну. Але найголовніше в Великобританії – це бездоганні манери і така ж бездоганна англійська, яку якщо і вивчати, то тільки в цій країні.
Приїхавши до Великої Британії, якщо вам сильно-сильно пощастить, ви зможете зустріти справжню королеву, а також її свиту: принців і принцес! Зараз королевою Великобританії є Єлизавета II, яка народилася 1926 року і стала королевою 1952. Єлизавета II – найстарший за віком британський (англійський) монарх в історії. Наразі вона займає перше місце в історії і за тривалістю перебування на британському троні (на другому місці – королева Вікторія). Ця чарівна пані є також найстаршою у світі серед жінок, які стоять на чолі держави. Примітно, що церемонія її коронації відбулася у Вестмінстерському абатстві. Це було перші урочистості такого роду, які транслювалися по телебаченню, і, як вважається, саме це і сприяло зростанню його популярності.
Ліверпуль – особливе місто в історії Великобританії. Промисловий центр, великий порт і місце, звідки в країну потрапляли культурні новинки. Сюди іноземні моряки привозили закордонні товари і, зокрема, найсвіжіші платівки з-за океану. Саме за ними і полювали тоді ще маленькі хлопчики, які не підозрювали, що колись стануть всесвітньо відомою групою. Славнозвісні «Бітлз» – британська рок-група з Ліверпуля, заснована 1960 року, в складі якої грали Джон Леннон, Пол Маккартні, Джордж Харрісон і Рінго Старр. Дискографія групи – 13 офіційних студійних альбомів, виданих в 1963-1970 роках, і 211 пісень. Почавши з наслідування класиків американського рок-н-ролу 1950-х років, «The Beatles» прийшли до власного стилю і звучання. Ці бадьорі хлопці мали значний вплив на рок-музику і визнаються однією з найбільш успішних груп XX століття, як у творчому, так і в комерційному плані. Культовий журнал «Rolling Stone» поставив «The Beatles» на 1 місце в списку найвидатніших виконавців усіх часів. Група завоювала десять нагород «Греммі». А тепер зізнайтеся, скільки їхніх пісень ви знаєте.
Туристи, які прагнуть потрапити до Англії, прагнуть скуштувати традиційний англійський чай і зрозуміти, чим він так подобається місцевим жителям. Важливий не тільки смак чаю і певний час для чаювання, а й саме проведення чайної церемонії, спілкування з близькими людьми, задоволення від проведеного часу за чашкою ароматного чаю. Поширення цього напою на території Англії почалося в XVII столітті, до цього найпопулярнішим напоєм була кава. Коли дружиною короля Англії, Ірландії та Шотландії Карла II стала португальська принцеса Катерина Браганська, все різко змінилося. Її посагом було індійське місто Бомбей, тож недивно, що саме вона ввела в Англії традицію чаювань в будь-який час дня, яка потім звелася до обов’язкового ритуалу саме о 5 годині вечора. В Англії часто чай п’ють з молоком, що надає цьому напою приємного солодкуватого смаку і підкреслює його шляхетне походження – гарний чай при додаванні молока набуває кремового відтінку. Молоко розвозять на світанку. Цікаво, що порожні пляшки господарі залишають на порозі, щоб обміняти на нову порцію корисного напою. Усі ми пам’ятаємо забавного Капелюшника і смішного Кролика з казки «Аліса в Країні чудес», які також віддають належне цьому міцному і смачному напою. Як щодо чашечки англійського чаю, сер?
Якщо ви не були в Британському музеї – ви не були в справжньому музеї! Головний історико-археологічний центр країни і один з найстаріших у світі (заснований 1753 року), де представлені не тільки експонати, знайдені в самому Сполученому Королівстві, але й предмети різних епох, привезені з інших країн і регіонів. Засновником музею вважається Хенсен Слоун – відомий лікар і натураліст. Його колекція – одна з трьох, покладених в основу музею. Спочатку головною цінністю музею була найбільша в Британії бібліотека, а створення музею планувалося для збереження предметів, що належали до культури Стародавнього Риму і Стародавньої Греції, разом з предметами мистецтва і археологічними знахідками, які звозилися в Лондон з усіх колоній Британської імперії. Також музей систематично поповнювався книгами, гравюрами, монетами, малюнками і медалями, різних епох і цивілізацій. Готуйтеся, що тут ви проведете не одну годину, адже культурне розмаїття дійсно вражає. До речі, вхід в музей – без коштовний. Поспішайте побачити.
Почнемо з того, що те, що їжа в Великобританії прісна і одноманітна – це все лише вигадки тих, хто просто сумує за місцевою їжею. Велика різноманітність страв, напоїв і всілякої смакоти підкорить будь-якого гурмана. Так, і винахідливість жителів Туманного Альбіону вас здивує. Наприклад, ви знали, що саме британці винайшли сендвіч – величезний багатошаровий бутерброд? Ну ось, тепер знаєте! Практично в будь-якому пабі можна замовити lamb shank – гомілку баранчика і сhicken curry – шматочки курки в соусі карі – страва, яку англійці запозичили у колоритній Індії. Запам’ятайте назву sunday roast – це традиційна страва для сімейних зустрічей, яка складається з запечених овочів, м’яса і особливого соусу gravy з насиченим смаком. У місцевих супермаркетах можна зустріти цілий набір продуктів для святкового меню, який містить в собі навіть вино і десерти. Правда, у свята британці себе не сильно обтяжують: готують звичайне картопляне пюре, а до нього підсмажують на грилі товсті сосиски або курячі ніжки. Рибу в Британії теж люблять, особливо з картоплею, звідси знамениті англійські fish & chips – місцевий фаст-фуд, що продається в кіосках, як і кебаб, шаурма та листкові пиріжки. Стримані англійці при приготуванні їжі часто використовують напівфабрикати, які перед цим піддаються шоковому заморожуванню, тому зберігають всі свої смакові якості після розігріву в духовій шафі.
Головне правило – не забудьте пройтися по Portobello Road – це найдовша пішохідна торгова вулиця в Європі, головною цікавинкою якої є знаменитий антикварний ринок, що працює у суботу. А з сувенірів точно варто пошукати класичний чайний сервіз, який в сучасній Великобританії складається з цілих тридцяти предметів. Вам припадуть до душі справжні англійські чаювання, адже тільки під час цього ритуалу можна дізнатися справжню сутність навіть малознайомої людини. Обов’язково придбайте речі з шотландської вовни, тому що Шотландія не змінює технологію її виготовлення з 18 століття. А набір речей, які можна придбати в магазинчиках одягу з вовни, насправді вразить бувалого мандрівника. Прихопіть в одному з магазинів традиційну англійську парасольку, яка, найімовірніше, стане в нагоді вам вже під час подорожі Англією.
Не повірите, але Біг-Бен – це не просто годинник, а справжнісінький дзвін! Так-так. Це назва найбільшого з шести дзвонів Вестмінстерського палацу в Лондоні, але часто це горде і відоме ім’я помилково відносять до годинника і Часової вежі в цілому. На момент виливки Біг-Бен був найбільшим і найбільш важким (13,7 тонни) дзвоном Сполученого Королівства. 1881 року він поступився першістю дзвону Великий Пол, який важить 17 тонн. Вважається, що дзвін отримав ім’я Біг-Бен (Великий Бен) на честь сера Бенджаміна Холла – куратора будівельних робіт. Згідно з іншою версією, він названий на честь Бенджаміна Каунта – популярного боксера у важкій вазі. Це було зовсім недивно, з огляду на те, що дзвін дуже важкий. Великий годинник Вестмінстера є найбільшим у світі чотиристороннім годинником з боєм. Тож тепер ви зможете похизуватися знаннями про те, що таке Біг-Бен насправді! А як щодо зробити пам’ятне фото або купити сувенір з його зображенням?
Велика і прекрасна Великобританія
Великобританія асоціюється у нас з лондонською стриманістю в емоціях, вишуканим стилем, справжній аристократизм, відмінним смаком і багатовіковими традиціями. Саме в цю країну хочеться їхати, щоб упевнитися, що існує у світі щось вічне і непорушне. А ще сюди хочеться приїхати і на власні очі побачити Біг-Бен, Вестмінстерське абатство, справжню королеву, непохитних вартових, які несуть свою службу немов стійкі олов’яні солдатики, ту саму Темзу, про яку писали десятки великих письменників і якій було присвячено безліч текстів на шкільних уроках англійської.
Так і хочеться запитати місцевих жителів: «Як це жити у справжньому королівстві?» Адже ми знаємо, що королівства і королеви здебільшого існують тільки в казках. Англія багата на таланти: Шерлок Холмс і його творець Артур Конан Дойл, Вільям Шекспір, Джейн Остін, Шарлота Бронте, Льюїс Керрол, сер Вальтер Скотт і багато-багато інших родом саме з цієї країни. Ось як надихає Велика Британія! Надихайтеся разом з Join UP! і ви.
мандрівників: 43695
рейтинг:
Лондон — город, столица Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии. Административно образует регион Англии Большой Лондон, разделённый на 33 самоуправляемые района. Население — 8,4 млн человек (2013 год), второй по величине город Европы и крупнейший в Евросоюзе.
Парасолька – це майже символ Великобританії, і особливо – Лондона. Адже тут без парасольки з дому майже ніхто не виходить, навіть якщо вранці за вікном світить сонце. Дощ може початися зовсім раптово. Завдяки погоді, тут є величезний вибір парасольок усіх кольорів і розмірів. І коли вони всі відкриваються на вулиці – створюється враження незвичайного свята!
Через особливості рельєфу велика частина Шотландії, а також горбиста місцевість Уельсу і Англії прохолодніші влітку і холодніші взимку в порівнянні з рештою Англії.
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie і з нашою Політикою конфіденційності