Агентам

Як завоювати чорний пояс зі складання речей у валізу

Взяти улюблену книгу чи краще ще одне худі? Білі кросівки чи чорні ? О, як би вмістити у валізу обидві пари? А в чому я поїду на сафарі, щоб і зручно, і на фото стильно виглядати? А ще ж треба лишити місце для сувенірів… Скільки ще подібних думок і дилем виникає, коли починаєте збирати валізу в подорож. Правда, в такі моменти здається, що допомогти спакувати все необхідне може тільки суперсила, якою володіють лише обрані? Чи цей скіл все ж можна набути якось інакше?

Ми поспілкувалися і попідглядали за бувалими мандрівниками та, озброївшись спільним досвідом, підготували інструкцію, як отримати чорний пояс у боротьбі з такою, здавалося б, маленькою валізою. Отож, у правому кутку рингу – турист, у лівому – та сама валіза. Починаємо двобій.

РАУНД 1: ПЛАНУВАННЯ

Складіть список речей, які потрібні будуть вам під час подорожі, і вважайте це потужним джебом* супернику. Але як зробити все правильно?

Проаналізуйте:

Тривалість подорожі.
Час у дорозі. (Особливо це актуально для українців, адже через війну наш шлях до омріяних країн ускладнився. Тож, якщо взимку туристи летять на сонячні курорти, доводиться подбати про одяг і на теплий, і на холодний сезон.)
Клімат і погоду в країні відпочинку.
Активності, які чекають під час подорожі.
Чи буде можливість прати та прасувати одяг у поїздці.
Що з речей буде в заброньованих апартаментах чи готелі. (Уявіть, скільки всього можна взяти замість капців, рушників і фена.)

Продумайте капсульні луки

Тут головне правило – мислити не окремими речами, а наборами. Тобто не брати просто все, що подобається, а ті речі, які вдало метчаться одна з одною і підходять під стиль поїздки. Пам’ятаєте, як вибирали одяг для персонажів “The Sims” або інших відеоігор? Настав час відчути себе цим героєм. Діставайте все з шафи і створюйте капсульний гардероб на цю подорож. Щоб не було відчуття, що валіза повна, а носити нічого.

Кілька правил для збору капсульного аутфіту:

  • Брати більше елементів верху (футболки, блузи, светри), ніж низу (спідниці, штани). Чому? По-перше, їх потрібно частіше змінювати. А по-друге, саме верхня частина формує візуальне сприйняття образу. Правда ж, не хочеться здаватися постійно однаковим, зокрема і на світлинах з подорожі?
  • Не забувати про аксесуари. Ювелірні прикраси та біжутерія, хустинки, шалики, окуляри, головні убори, стильні сумки… Усе це може зможе стати класним акцентом до образу.

РАУНД 2: СКЛАДАННЯ ВАЛІЗИ

Погралися у Travel Fashion Week**, тепер час це все пакувати. Знаємо, в цей момент від погляду на валізу одразу кидає в піт. Але ми ж не з тих, хто піддається на такі провокації.

Ловіть основні правила ефективного пакування.

  • Усе велике і об’ємне (худі, куртку, масивне взуття) одягайте одразу на себе.
  • Ніяких пакетів, адже вони можуть утримувати повітря, займаючи більше місця. Використовуйте тканинні мішечки для білизни, купальників чи навіть окремих образів. Або несподіваний аперкот*** – герметичний мішок для речей. Ви здивуєтеся, як компактно можна скласти цілу купу одягу.
  • Задійте вільне місце всередині речей для пакування інших елементів. Наприклад, ваші кросівки – це ж класний органайзер. Для чого? Для шкарпеток, звісно. Дійсно навіщо залишати їх порожніми, якщо в них можна засунути близько п’яти пар шкарпеток.
  • Взуття кладіть на дно по боках валізи.
  • Більшу частину одягу (футболки, шорти, світшоти) згортайте у трубочку, так вони займатимуть менше місця і утворюватиметься менше заломів.
  • Штани складайте на дно валізи так, щоб штанини залишилися зовні. Зверху додайте валики з іншого одягу і накрийте холошами. Якщо берете дві пари, складайте їх так, щоб штанини звисали в протилежних напрямках.
  • Об’ємні елементи, що не надягаєте на себе (куртки, светри, кардигани), залиште на кінець, ними можна накрити всі речі.
  • Використовуйте вільне місце по краях валізи для усіляких дрібничок: зарядних пристроїв, пасків, аксесуарів.
  • Якщо потрібно взяти рушник, купіть спеціальний для подорожей з мікрофібри. По-перше, він займає в рази менше місця, по-друге, швидко сохне.
  • Крихкі речі укладайте в центр валізи.
  • Подбайте про тревел-версії улюбленої косметики та доглядових засобів або ж перелийте все в маленькі пляшечки, навіть якщо подорожуєте не літаком. А якщо плануєте поїздку надовго, можливо, дещо навіть раціональніше буде купити уже на місці або ж у Duty Free.
  • Речі, які потрібні в дорозі, складіть у маленьку дорожню сумку або бананку: гроші, документи, навушники, зарядку для телефона, серветки, ключ для заміни сім-карти в телефоні, щоб швидко зробити це одразу при перетині кордону, ліки.

І фінальний хук***. Якщо не влізло ще кілька футболок, які так хочеться “вигуляти” у цій поїздці, можна спробувати лайфхак. Поставте складену валізу у вертикальне положення на деякий час, а потім зробіть нову спробу докласти в неї речі. Є шанс, що у вас все вийде.

Анна
Самсоненко
керівник операційного відділу Join UP!™

“Я можу вмістити в ручну поклажу до 10 кг усе необхідне для подорожі тривалістю навіть до тижня. Зазвичай пакування валізи займає у мене близько 20 хвилин, причому найдовше збираю косметику. Я не складаю список заздалегідь, але завжди тримаю все в голові: купальник, кілька комплектів білизни, змінних футболок, суконь, якщо це літо, куртка (за потреби), зручне взуття.

Якщо на курорті велика різниця температур вдень і ввечері, або я буду в різних місцях, то беру додаткову пару. Обов’язково зі мною у поїздках: ноутбук, зарядні пристрої до всіх девайсів, доглядова косметика, маленька аптечка з ліками від алергії, антибіотиками і ліками для шлунку, беруші та маска для сну.

Ось кілька лайфхаків, які допомагають мені при зборі валізи:

Брати косметичні засоби у мініупаковках.
Уникати об’ємних речей.
Брати одяг у плюс-мінус одній кольоровій гамі, щоб елементи можна було комбінувати і одягати в кілька шарів.
Білизну складати в органайзери, адже в них більше влазить і при цьому виходить компактніше.
Якщо є багаж і ручна поклажа, в останню я кладу маленьку косметичку з найнеобхіднішим, змінну білизну, кілька футболок, купальник, прикраси і тапочки. Щоб мати при собі потрібні речі на випадок, якщо загубиться основний багаж“.

Вуаля! Ви перемогли у двобої з валізою. Це феєричний нокаут. Усі речі спаковані. Ще й так, що вам точно позаздрять фанати ТікТок тренду “airport tray aesthetic”****. Тепер можете сміливо називати себе чемпіоном зі збирання речей у подорож.


* джеб – найпоширеніший удар у боксі, який також називають довгим прямим. Він виконується ближньою рукою і при частому використанні може втомити опонента.
** від англ. туристичний показ мод
*** види ударів у боксі, які часто передують нокауту.
**** TSA airport tray trend – тренд, що став популярним упродовж останніх місяців у Tik Tok та Instagram. Люди діляться у соцмережах фотографіями сонцезахисних окулярів, взуття, косметики, книжок, документів та інших речей для подорожей, естетично розкладених у лотках для проходження митного контролю.