Агентам

Єрусалим


Тури на відпочинок в Єрусалим

Єрусалим – столиця Ізраїлю (такий його статус і досі є невизнаним багатьма державами), єдине місто світу, у якого більше сімдесяти назв, що відображують любов і прагнення побувати в ньому; місто, зображене на стародавніх картах у центрі світу, яке завжди зберігає своє особливе місце в серцях людей.

Єрусалим – місто, що переповнює емоціями, дарує надзвичайні релігійні і духовні враження, радість і задоволення, пропонує цікаві тури та неймовірні пригоди. Поряд з найважливішими історичними та археологічними об’єктами, цінителі культури, мистецтва, театру, музики, архітектури та вишуканої кухні зможуть знайти в Єрусалимі багато цікавого, дивного і такого, що існує тільки тут.

У самому серці Єрусалима лежить Старе місто, оточене стіною і розділене на чотири квартали – єврейський, вірменський, християнський і мусульманський. В оточенні стін розташовані найголовніші святині трьох головних релігій: Стіна плачу – іудейська святиня, Храм Гробу Господнього – християнська і купол Скелі на Храмовій горі – мусульманська. Площа біля Стіни плачу ніколи не буває безлюдною – тисячі віруючих приходять сюди, несучи в серці молитви. Сама площа розділена на жіночу половину і чоловічу. Туристам слід подбати про закритий одяг, поважаючи релігійні правила. Тут, біля підніжжя гігантської стіни, що збереглася від Святого храму, промовляють молитви і закладають в щілини між величезними каменями записки з проханнями до Бога.

Навколо Стіни плачу розташовані й інші важливі для іудеїв місця – тунелі під Стіною плачу, унікальний Центр Давідсона, Єврейський квартал зі знаменитою вулицею Кардо і Вежею Давида, що гордо височіє над стінами у всій своїй красі. Південніше Старого міста розкинувся Давидів Град, з якого виріс древній ханаанський та ізраїльський Єрусалим. Це дивовижне місце, багате на відомі історичні об’єкти, яке справляє на гостей незабутнє враження.

Для християн Єрусалим має абсолютно особливе значення – саме тут розгорталася найдраматичніша фаза життя Христа, тут він жив, творив чудеса, був розіп’ятий і воскрес. В одному тільки християнському кварталі наразі існує близько 40 культових споруд (церков, монастирів і заїжджих дворів для прочан). Одним з найзнаменитіших об’єктів християнського кварталу вважається Віа Долороза – «Скорботний шлях», яким, згідно з християнськими переказами, йшов Христос від суду на Голгофу. Багато прочан прямують в Єрусалим, щоб пройти слідами Ісуса за маршрутом, який починається біля Левових воріт у мусульманському кварталі, проходить через 14 пунктів і завершується біля Храму Гробу Господнього. У цьому храмі зберігаються найважливіші християнські цінності, зокрема й Камінь помазання (на який було покладено тіло Христа перед похованням) і багато іншого. Храм Гробу Господнього – це місце паломництва мільйонів віруючих християн з усього світу.

На північний захід від Старого міста височіє гора Сіон, а на ній – храм Успіння, в якому, за християнськими переказами, мати Ісуса, Марія, провела останню ніч перед смертю. Цей храм був побудований близько 100 років тому, а в його підвалі можна побачити статую сплячої Марії. Поруч з церквою розташована і Світлиця Тайної вечері, де відбулася остання трапеза Ісуса з апостолами.

На схід від Старого міста можна побачити Оливкову гору, а на ній – інші важливі християнські святині і кілька церков: церкву Вознесіння, церкву Патер Ностер, церкву Домінус Флевіта, церкву Марії Магдалини, Гетсиманську церкву, церкву Лазаря і монастир Авраама. У долині Кедрон біля підніжжя Оливкової гори можна побачити гробницю Богородиці.

Крім святих місць, у Старому місті є ще кілька чудових, гідних уваги куточків. Тут розташований прекрасний ринок – справжнє свято для душі, на якому можна придбати керамічні вироби у вірменському стилі, красиві намиста, оригінальний одяг, розшиті подушки, барвисті вовняні килими, свічки і чудовий скляний посуд, а також численні сувеніри на будь-який смак. По стінах Старого міста проходить дорога-променад, з якої відкривається краєвид Старого і Нового міста. Прогулянки уздовж цих стін вважаються чудовим вечірнім дозвіллям, під час якого можна помилуватися на сяйво вогнів міста. Вірменський квартал також напрочуд привабливий, і в ньому теж варто обов’язково побувати.

Єврейські квартали Нового міста почали створюватися наприкінці XIX століття. Деякі з них зберегли свій барвистий первозданний вигляд, і прогулянки ними – це суцільне задоволення. Це квартали Евен Ісраель, Німецька колонія, Комеміют, Рехавія, Ейн Керем, Махане Ісраель, Нахлаот, Нахлат Шива, Ямін Моше, Меа Шеарім (відвідуючи цей район рекомендується одягати закритий одяг), Бухарський квартал, Ефіопський квартал тощо. У місті є також багато цікавих та унікальних пам’яток різних епох – таких, як Меморіальний музей Голокосту Яд ва-Шем, променад, Армон ха-Наців, монастир Мар Еліас, монастир Розп’яття, квартал Мішканот Шаананім і будівля асоціації YMCA. Серед найбільш сучасних об’єктів можна назвати будівлю Верховного Суду, Музей Ізраїлю, Зоопарк біблійних тварин, Кнесет, гору Герцля і ринок Махане Ієгуда, якому немає рівних у барвистості, різноманітності, п’янких ароматах і смаках товарів.

Молодим любителям вечірніх розваг неодмінно сподобаються райони Єрусалиму, де вирує нічне життя. Це Німецька колонія, пішохідна вулиця Бен Ієгуда, Нахлат Шива, вулиця Шломціон ха-Малка.

У Єрусалимі представлено чималу кількість музеїв з унікальними експонатами – таких, як Музей Ізраїлю, Музей природи, Науковий музей Блумфілда, Меморіальний музей Голокосту Яд ва-Шем, Музей Рокфеллера, Музей біблійних країн, Музей «Двір Старого Ішува», Музей ісламського мистецтва, Вірменський музей і Музей італійського єврейського мистецтва.

Одна з примітних дитячих атракцій – «Ліфт часу» (тривимірне шоу, яке розповідає про історію Єрусалиму). Також малюки з батьками прекрасно проведуть час в Зоопарку біблійних тварин і в Музеї Ейн Яель, де можна побачити діючі макети ремісничих майстерень біблійної епохи, а також побувати в тунелях Армон ха-Наців, в ботанічних садах і подивитися експонати в Науковому музеї Блумфилда.

Оскільки Єрусалим став домівкою для людей різних етнічних груп, з їхніми релігіями і традиціями, ресторани міста пропонують страви на будь-який смак. Поряд з дорогими ресторанами ви знайдете тут і трактири, де їжа повільно готується на стилізованих жаровнях, і кафе, де полюбляє сидіти молодь, ресторани національної кухні, а також кіоски з фаст-фудом і бари, які відкриваються у вечірні години. В Єрусалимі на туристів чекає не тільки калейдоскоп смаків різних кухонь світу, а й різноманітні місця для ночівлі, починаючи з розкішних готелів і закінчуючи недорогими молодіжними хостелами.

Як Єрусалим перетворився на центр релігій і духовності та став місцем паломництва для мільйонів туристів з усього світу? Повернемося в минуле на кілька тисячоліть назад. В історії Єрусалиму була безліч війн за право володіння містом. Його стратегічне розташування приваблювало завойовників з різних країн, і деякі навіть управляли їм у різні періоди часу. Це місто пам’ятає війни і мир, любов і ненависть, багатство і бідність, руйнування і відновлення, радість і біль свого народу. Сьогодні сюди приїжджають люди з усього світу з надіями і вірою.

Згідно з іудейською традицією, місцем, де 5769 років тому був створений світ, є камінь, що лежить на вершині гори Моріа (у наші дні – під Куполом скелі на Храмовій горі). Тут виникло місто, яке відігравало важливу роль в Ханаанському царстві (близько 4 000 років тому), а потім в 1004 році до н.е. було відібране у євусеїв царем Давидом, перетворене на столицю його царства і проголошене святим містом. Син Давида Соломон збудував тут Перший Храм, а його нащадки (Єзекія, Седекія і царі юдейські) зміцнили місто, розширили його межі і побудували в ньому систему водопостачання (тунель Єзекії). Ці зусилля принесли свої плоди: коли цар Ассирії Сеннахирим взяв місто в облогу, він не зміг захопити його і відступив. І лише в 586 році до н.е. вавилонському царю Навуходоносору вдалося підкорити Єрусалимом. Місто було зруйноване, а більшість його мешканців переселена до Вавилона.

У 538 році до н.е. перський цар Артаксеркс, який захопив Вавилон, дозволив вигнанцям повернутися в Юдею та в Єрусалим, після чого вони відродили місто і побудували Другий Храм. Протягом наступних 370 років Іудея була автономною територією, яка спочатку належала персам, а потім – грекам. Після повстання хасмонеїв у 168 році до н.е. Єрусалим знову став столицею Царства, яке пізніше перейшло під панування Римської імперії. У 73-74 роках до н.е. цар Ірод Великий розширив Храм.

Наприкінці епохи Другого Храму Єрусалим був центром гострих соціальних і релігійних конфліктів. У цей період в Назареті проповідував Ісус. У 66 р н.е. євреї повстали проти Римської імперії і оволоділи Єрусалимом. Придушення повстання завершилося в 70 р н.е., коли римляни під проводом Тита захопили столицю, вщент зруйнували Храм і вигнали жителів з міста. Протягом наступних 60 років Єрусалим залишався занедбаним, аж до повстання Бар-Кохби, коли євреї лише ненадовго повернулися в місто. У 135 р. римляни заново відбудували і перейменували Єрусалим, назвавши нове місто Елія Капітоліна, однак заборонили євреям в ньому жити.

Після прийняття в Римській імперії християнства в 324 р. (і пізніше її перетворення на Візантійську імперію) значення Єрусалима знову зросло. Були знайдені і проголошені святинями місця, пов’язані з життям і смертю Ісуса Христа, а також побудовані прекрасні церкви, зокрема Храм Гробу Господнього (Церква воскресіння) і «Мати всіх церков» на горі Сіон.

638 року Єрусалим був захоплений мусульманами, які володіли ним упродовж століть і збудували Купол Скелі і мечеть Аль-Акса. Після мусульманського завоювання в Єрусалим почали повертатися євреї, і приблизно в X столітті місто знову стало духовним центром євреїв Землі Ізраїльської.

Проте, хрестоносці також хотіли володарювати в Єрусалимі. 1099 року вони захопили місто, вирізали його жителів – мусульман і євреїв – і зробили Єрусалим своєю столицею. Однак менш ніж через 100 років після цього, 1187 року, хрестоносці зазнали поразки в битві з Саладином поблизу села Хаттин. У цей період євреї знову повернулися до Єрусалиму, тепер уже назавжди.

1250 року до влади в Єгипті прийшла династія мамлюків, її правителі захопили цей регіон і стали новими володарями Єрусалиму. У 1517 р. Єрусалим був захоплений Оттоманською Імперією і протягом 400 наступних років місто перебувало під владою турків. Перші 100 років місто процвітало, а його стіни були відновлені, проте в другій половині XVI століття Оттоманська імперія почала занепадати, і те ж саме відбулося і з Єрусалимом.

До початку XIX століття Єрусалим був маленьким запущеним містом, оточеним стінами. І лише у другій половині XIX століття (починаючи з 1860 р.) почався розвиток Нового міста, завдяки щедрості британського філантропа Моше Монтефіоре, за фінансової підтримки якого розпочалося будівництво кварталу Мішкенот Шаананім. Успіх будівництва нового кварталу привів до розбдови інших кварталів за межами міських стін. Усе більше євреїв переїжджало в Єрусалим, і 1873 року єврейське населення вже становило тут більшість. З початком періоду британського мандата в 1917 р. Єрусалим зберіг свій статус столиці. Після утворення Ізраїлю в 1948 р. Єрусалим був проголошений його столицею і в ньому були створені всі центральні органи влади – Кнесет (будинок парламенту Ізраїлю), Верховний суд та інші урядові установи.

Унаслідок Війни за незалежність, після кривавих битв і підписання угод про перемир’я Єрусалим був розділений між Ізраїлем і Йорданією. У 1967 р. після визволення столиці під час Шестиденної війни обидві частини міста були об’єднані і воно стало найбільшим містом Ізраїлю.
З моменту утворення Єрусалим завжди залишався великим, єдиним у своєму роді містом, рівного якому немає у всьому світі.

Опис курортів

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 632 [name] => Ієрусалим [slug] => jerusalem [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 641 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 2307 [count] => 67 [filter] => raw [term_order] => 5 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 283 [name] => Ізраїль [slug] => izrail [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 292 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 0 [count] => 52 [filter] => raw [term_order] => 11 ) )

Эйлат

Країна: Ієрусалим

мандрівників: 74618

рейтинг:


Город-курорт Эйлат - неповторимое сочетание красоты природы, отдыха , шоппинга, равзлечений и ночной жизни Эйлат расположен в самой южной точке Израиля. Он является зоной беспошлинной торговли. Этот город-курорт возникает перед взором путешественника почти без предупреждения.

Натания

Країна: Ієрусалим

мандрівників: 5181

рейтинг:


Жемчужина у моря! Нетания - это прекрасные песчаные пляжи, скоростной лифт, спускающийся к самому берегу, бесконечная набережная, утесы, возвышающиеся над волнами Средиземного моря, зеленые парки и природные заповедники. История . .

Хайфа

Країна: Ієрусалим

мандрівників: 6433

рейтинг:


Хайфа - северная столица Израиля, расположенная на отрогах горы Кармель вдоль берегов Средиземного моря. 5-ти километровые пляжи, одни из самых чистых и красивых в Израиле, а также зелень лесов парка Кармель, самого большого парка Израиля, предоставляют вам множество возможностей для отдыха и развлечений. Хайфа - город с прекрасными видами, открывающимися с любой точки, на залив и галилейские горы.

Рамат-Ган

Країна: Ієрусалим

Расположение Рамат-Ган - это город-спутник Тель-Авива, находящийся напротив него через шоссе Аялон, входит в район Гуш-Дана. Является крупнейшим в стране алмазным центром - на главной улице города - улице Жаботинского - стоит ряд внушительных многоэтажных зданий алмазной биржи. Здесь совершается более 70 процентов мировых сделок, касающихся этих драгоценных камней.

Мицпе Рамон

Країна: Ієрусалим

мандрівників: 2244

рейтинг:


Мицпе-Рамон — населённый пункт в Израиле, расположенный в 150 км к северу от Эйлата и в 80 км к Югу от Беэр-Шевы возле кратера Рамон. Климат пустынный, сухой, засушливый. Из-за высокого расположения (900 метров над уровнем моря), ночи в Мицпе-Рамон прохладные, зима относительно холодная, раз в несколько лет выпадает снег.

Тверия

Країна: Ієрусалим

мандрівників: 3504

рейтинг:


Это любимый город для отдыха у израильтян! История сочетается здесь с современностью, абсолютный покой - с активными водными видами спорта, а паломнические святыни - с уникальными туристическими маршрутами. И все это - удивительный город Тверия. Тверия, раскинувшаяся на побережье озера Кинерет, является самым “низким” в Израиле городом (примерно 200 метров ниже уровня моря).

Реховот

Країна: Ієрусалим

Реховот — город в Центральном округе Израиля, в 20 км к юго-востоку от Тель-Авива. Основан в 1890 году выходцами из Польши, в основном из Варшавы, как сельскохозяйственное поселение, независимое от барона Ротшильда. .