• [email protected]
    • +38 (044) 303 9 303
    • (0800) 30 97 97 - звонки бесплатны по всей Украине

Агентам

Влітку 2021 року українці подорожували активніше ніж до пандемії — дані Join UP!

Кампанія з вакцинації й поступове відкриття кордонів значно пришвидшили відновлення туристичного сектору в Україні. За даними Join UP! за три літні місяці 2021 року послугами туроператора скористалися навіть більше мандрівників, аніж у доковідному 2019 році. Проте подальший розвиток галузі залежить від успіхів у подоланні пандемії.

Нарешті у відпустку

Ще в 2020 році аналітики Join UP! вказували на відкладений попит — туроператор очікував збільшення бронювань після відкриття кордонів і спрощення умов пересування. Зараз статистика за період з 01.06 по 31.08 підтверджує, що прогнози справдилися: у 2021 р. послугами туроператора скористались 359 480 туристів, у той час як у 2020 р. таких було вдвічі менше — 168 106 осіб. Показники цього року навіть обганяють результати 2019 р., коли в подорож із Join UP! відправились 313 752 мандрівників.

Більше можливостей

Чим більше напрямків — тим більше мандрівників. Однак у 2021 році туристи їздили відпочивати активніше, навіть попри те, що наразі відкрились далеко не всі популярні маршрути. Так, разом із Join UP! влітку 2021 р. відпочивати їздили за 30 напрямками. Це значно більше, ніж рік тому, коли їх було лише 22, але менше ніж до пандемії — у 2019 подорожували за 39 маршрутами.

ТОП-5 найпопулярніших напрямків

Лідери вподобань залишаються незмінними — Туреччина і Єгипет. Це пов’язано як із спрощеними умовами перетину кордону, так і з доступними цінами на тури. Крім того, серед українських туристів залишаються популярними поїздки в форматі «все включено», а тому країни, де такий тип відпочинку поширений, традиційно займають перші сходинки. Проте цього літа до першої п’ятірки потрапила Греція, яка минулого року залишилася недоступною через протипандемічні обмеження.

Цінова політика

Зростання чи зниження цін на відпочинок у країні залежить від розвитку готельної бази, її завантаження, податкової політики держави, рівня життя в країні та ще багатьох чинників, що включають навіть погодні умов у той чи інший період. Так, серед найбільш популярних влітку напрямків можна спостерігати різновекторну динаміку. В Туреччині вартість туру за останній рік майже не змінилась: +1%. В Єгипті ціни зменшились на 2%, а от відпочинок у Чорногорії подешевшав майже на 19% у порівнянні з 2020 роком.

Тренд на спонтанні подорожі

Після того, як у 2020 р. країни почали змінювати правила перетину кордону залежно від рівня захворюваності, зберігається тренд на скорочення термінів раннього бронювання. У 2021 р. тенденція навіть підсилилась. Утім, поступово із стабілізацією ситуації з коронавірусом і поширенням COVID-сертифікатів терміни бронювання збільшуватимуться, адже дозволяють значно заощадити на вартості туру.

«Про літо 2021 року можна говорити з обережним оптимізмом: люди скучили за поїздками, а популярні країни поступово відкривалися, тому ми отримали непогані результати. Утім, для справжнього відновлення галузі ще потрібен час і дуже багато буде залежить від того, як довго протримається позитивний тренд і чи не зупинять його чергові локдауни», — зазначає Катерина Артюх, керівник відділу розвитку напрямків Join UP!