• [email protected]
    • +38 (044) 303 9 303
    • (0800) 30 97 97 - звонки бесплатны по всей Украине

Агентам

Важливо знати: як працює застосунок «Дій вдома» та ПЛР-тестування

Туроператор Join UP! дотримується вимог національних та міжнародних регуляторів щодо протидії поширенню COVID-19. З цією метою КМУ запустив мобільний додаток «Дій вдома», призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов’язкової самоізоляції на час карантину. Додаток дає змогу підтвердити місце проходження самоізоляції з визначенням геолокації, надати фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції, зробити екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України та здійснювати моніторинг розвитку симптомів. Встановити додаток слід особам, які прибули з країн «червоної зони» і мають пройти 14-денний карантин. Альтернативним варіантом самоізоляції є здача ПЛР-тесту у одній із сертифікованих лабораторій країни.

Де і як здати ПЛР-тест, щоб обійтися без 14-денної самоізоляції?

Українець, котрий повернувся з червоної зони не бажає проходити самоізоляцію 14 днів та хоче здати ПЛР-тест для скасування самоізоляції, має діяти за описаним алгоритмом. Встановити додаток “Дій вдома”, вказавши там свій номер телефона та місце проходження самоізоляції. Після перетину кордону протягом 24 годин дістатись до місця самоізоляції. Протягом цього часу додаток буде автоматично нагадувати відмітити чи прибули людина до даної локації. Протягом 24 годин є можливість здати ПЛР-тест у лабораторії/клініці. Лабораторії, котрих немає в переліку, не мають доступ до системи, а отже не можуть внести результат тесту для зняття самоізоляції.

Під час проходження тесту людина маєте надати представникам лабораторії номер телефона, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома” та заповнити інформовану згоду на опрацювання даних. У згоді необхідно вказати факт перетину українського кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів та точну дату прибуття до України. Після здачі тесту слід вирушити до місця самоізоляції та позначити у додатку про факт прибуття. Результат тесту буде готовий протягом 24-48 годин. Працівники лабораторії самостійно передають інформацію про негативний результат тесту у електронну систему Центра громадського здоров’я, вказавши номер телефона туриста, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома”. Більше подробиць щодо здачі ПЛР-тексту на сайті.

Встановлення та робота «Дій вдома»

Контроль дотримання самоізоляції з «Дій вдома» відбувається за допомогою регулярних повідомлень у застосунку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного застосунку, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч.

Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю – спочатку сказавши свій номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран застосунку працівнику Державної прикордонної служби.

Додаток «Дій вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380).

Для авторизації необхідно встановити додаток, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах у зонах проходження паспортного контролю, або знайти «Дій вдома» за допомогою пошуку в App Store або Play Market.

Після встановлення відкрити застосунок. Для початку роботи із застосунком «Дій вдома» необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів. На номер надійде смс з кодом, який необхідно внести для реєстрації, після дозволу надсилання пуш-повідомлень, слід заповнити дані про локацію місця ізоляції (потрібно вказувати локацію місця проживання, а не поточного місцезнаходження).

Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, з’явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції, адже в момент надсилання еталонного фото також фіксується ваша геолокація. Вона має співпадати із зазначеною під час авторизації у застосунку. З моменту авторизації особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою мобільного застосунку «Дій вдома» та може проходити самоізоляцію за місцем проживання. Після авторизації у застосунку з’явиться вікно з проханням підтвердити, чи прибула вже особа за місцем самоізоляції та визначить місце геолокації. Коли особа підтвердить прибуття до місця самоізоляції, адреса якої була вказана при перетині кордону, вона має зробити та надіслати своє фото через відповідну функцію у застосунку. Перше фото, зроблене під час авторизації у застосунку, буде вважатися еталонним. Саме з ним в подальшому штучний інтелект буде порівнювати наступні фото.

Після того, як користувач зробить своє еталонне фото, відкриється основний екран у застосунку з лічильником днів до кінця карантину. Відлік починається з 14 днів. В останній день самоізоляції лічильник буде показувати «0 днів самоізоляції або обсервації залишилось». Після завершення терміну самоізоляції замість лічильника з’явиться повідомлення «Завершився термін вашої самоізоляції або обсервації».

Після завершення 14-денної самоізоляції у застосунку стає активною кнопка «Вийти» та користувач може вийти із застосунку та за бажанням видалити його.

Деталі щодо роботи з «Дій вдома» та санкції за порушення режиму самоізоляції можна переглянути за посиланням.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо роботи застосунку або складнощів, ви можете звернутися за допомогою чат-ботів до служби підтримки застосунку.