• [email protected]
    • +38 (044) 303 9 303
    • (0800) 30 97 97 - звонки бесплатны по всей Украине

Агентам

У Стамбулі стало тихіше, але так само цікаво: нові антикоронавірусні обмеження майже не торкнуться туристів. Оновлено 30.12.2020

Відпочивати в турецькому мегаполісі цікаво, як і раніше. Нові обмеження, введені турецькою владою для боротьби з коронавірусом, зробили місто навіть ще більш безпечним і спокійним. Туристи можуть і надалі насолоджуватись відпочинком у Стамбулі. Відповідаємо на всі важливі питання щодо нових правил.

ЧИ ПРАВДА, ЩО ДЛЯ В’ЇЗДУ В ТУРЕЧЧИНУ ПОТРІБНО РОБИТИ ПЛР-ТЕСТ?4

Так, Туреччина посилила правила безпеки для в’їзду в країну. З 00:00 30 грудня (23:00 29 грудня за київським часом) для в’їзду в Туреччину туристам (включно з дітьми з 6 років) потрібно мати негативний результат ПЛР-тестування, зробленого не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону країни.

ЧИ ПРАВДА, ЩО НА НОВОРІЧНІ СВЯТА ВСЕ БУДЕ ЗАЧИНЕНО?3

Так, з 21:00 31 грудня та до 04:00 4 січня в Туреччині діє комендантська година. Це означає ті самі обмеження, які діють протягом звичайною комендантської години зараз. Це означає, що ресторани й бари в готелях працюватимуть, а туристи можуть пересуватись містом, маючи з собою паспорт та ваучер на готель.

Єдиний виняток: з 21:00 31 грудня до 10:00 1 січня туристам заборонено відвідувати центральні вулиці і площі міст, зокрема у Стамбулі — вулицю Істікляль і площу Султанахмет.

ЩО ОЗНАЧАЄ «КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА ПІСЛЯ 21:001»: ЗА ПЕРЕБУВАННЯ НА ВУЛИЦІ МЕНЕ АРЕШТУЮТЬ?

Ні, прогулятися вечірнім Стамбулом так само можливо. У Туреччині справді введено комендантську годину – після 21:001 громадянам країни заборонено виходити на вулиці. Також діють вікові обмеження на прогулянки протягом дня. Однак все це стосується саме громадян цієї країни. Щодо туристів, то вони можуть пересуватись містом і після 21:001. З собою необхідно мати паспорт та ваучер на готель.

УСЕ БУДЕ ЗАЧИНЕНО З ВЕЧОРА П’ЯТНИЦІ ДО РАНКУ ПОНЕДІЛКА?2

Більшість місць справді зачиняються. Однак, це не означає, що потрібно сумувати в номері. Туристи можуть гуляти (з собою необхідно мати паспорт та ваучер на готель), громадський транспорт працює. Та й це не все. Залишаються відкритими хамами, сауни, басейни в готелях, а отже це добра нагода організувати собі оздоровчі процедури.

НАВІЩО ВИХОДИТИ ВВЕЧЕРІ, ЯКЩО ВСІ РЕСТОРАНИ ЗАЧИНЕНІ?

Скажемо відверто: зачинено не все. Ресторани при готелях працюють, як і раніше, без обмежень. Заклади в місті також не зачиняються, але доставляють замовлення. Таким чином, всі мають вибір – провести вечір в ресторані чи кафе одного з безлічі готелів або замовити улюблені страви в звичайному ресторані та повечеряти в номері готелю. Однак залишатись у номері не є обов’язковою умовою.

А ТРАНСПОРТ ПІСЛЯ 21:001 ПРАЦЮВАТИМЕ?

Так, транспорт продовжує роботу навіть під час комендантської години. Можна як пересуватися містом, так і дістатися до аеропорту, коли це потрібно. Однак важливо мати з собою паспорт та ваучер готелю, або квиток на літак, якщо вже прямуєте до аеропорту.

ЗМІ ПИСАЛИ, ЩО МУЗЕЇ ЗАЧИНЕНІ, А ЕКСКУРСІЇ ПІД ЗАБОРОНОЮ, ЦЕ СПРАВДІ ТАК?

Більшість музеїв та екскурсій протягом дня працюють, як і раніше. Кілька місць, що базуються в підвальних приміщеннях із недостатньою вентиляцією, наразі зачинені. Також не працює Цистерна Базиліка.  Не вдасться ввечері прогулятись Босфором, але вдень такі подорожі чекають на туристів, як і раніше. Слід додати, що зважаючи на пору року, більшість екскурсій і так є набагато приємнішою протягом світлового дня. А вечір значно приємніше залишити для затишної вечері в гарній компанії.

ВЗАГАЛІ, ТУДИ БЕЗПЕЧНО ЇХАТИ?

Турецька влада дуже ретельно дбає про безпеку. Комендантська година – лише один елемент у комплексі дій. Готелі та ресторани дбають про санітарний стан, на вулицях обов’язково носити маски, в транспорті та публічних місцях діють вимоги соціального дистанціювання, а курити в громадських місцях заборонено. Разом із тим, влада намагається зробити все, щоб туристи не відчували проблем із подорожжю: ПЛР-тестування, як і раніше, не є вимогою в’їзду, проводиться тільки у разі симптомів ГРВІ під час проходження паспортного контролю.

ТОЖ У СТАМБУЛІ НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЬ?

Ні, зрозуміло, що карантин працює, а після 21:001 ви не зустрінете звичайних натовпів на вулицях. Але можна точно сказати, що місто, як і раніше, залишається привабливим напрямком для туристів. Туреччина робить все можливе, щоб зробити відпочинок безпечним і зручним для відпочивальників із усього світу. Залишається можливість відвідати історичні місця, торговельні центри, ресторани, прогулятись містом, чи покататись на катері Босфором. Крім того, вечірній Стамбул без зайвих натовпів та трафіку – це цікавий досвід, який справді вартий подорожі1.

ЧОМУ ВАРТО ЇХАТИ В СТАМБУЛ САМЕ ЗАРАЗ?

Стамбул – один з небагатьох напрямків, що відкриті для українців зараз. Подорож до Стамбула – чудовий спосіб перезавантажитись, змінити обстановку, розслабитись та надихнутись на нові звершення.

Це велике місто з тисячолітньою історією. Тут є на що подивитись попри будь-які обмеження. Стамбул став тихішим, але не менш цікавим: ресторани, музеї, екскурсії працюють. Потрібно лише спланувати свій час.

Прогулятись багатомільйонним містом у той момент, коли воно не завантажене натовпами – унікальний шанс, яким варто скористатись. Стамбул – кожного разу неповторний, але наразі він справді не такий, як завжди. І це слід відчути особисто.

Опубліковано на vokrugsveta.ua

1 Інформація оновлена 01.12.2020
2 Інформація додана 01.12.2020
3 Інформація оновлена і додана 30.12.2020
4 Інформація додана 28.12.2020