• [email protected]
    • +38 (044) 303 9 303
    • (0800) 30 97 97 - звонки бесплатны по всей Украине

Агентам

Майже мільйон туристів: Join UP! фіксує суттєве зростання подорожей в 2021 році

Український туроператор Join UP! підбив підсумки роботи в 2021 році. Протипандемічні обмеження залишились головним фактором стримування розвитку, але навіть у таких умовах туроператор пропонував затребувані варіанти відпочинку. Як результат, послугами Join UP! за даними компанії у 2021 році скористались 964 776 осіб. Це вдвічі більше за показник минулого року (449,35 тис.) та майже сягає рекордного 2019-го (1,015 млн). Загальна кількість заявок у системі бронювання Join UP! — 418 355.

«Подорожі активно повертаються, але про повне відновлення туристичної галузі говорити ще зарано. Проблеми, спричинені пандемією, залишаються, а країни на появу штамів відповідають поверненням обмежень. Крім того, темпи вакцинації не такі швидкі, як хотілося б,коментує Лариса Булатова, CEO Join UP!. — Утім, відкладений попит, на який ми розраховували, спрацював: показники майже досягли доковідного періоду. Найбільше зростання ми фіксуємо в демократичних за ціною напрямках, де уряди демонструють зважену позицію щодо відкритості кордонів. Сподіваємось, що вже в 2022 році такої політики дотримуватимуться якомога більше країн, адже ми готуємо багато цікавих пропозицій і нових можливостей для українських туристів».

Найпопулярніші напрямки

На тлі невизначеної позиції низки популярних європейських чи азіатських країн, де уряди то спрощують, то знову ускладнюють правила перетину кордону та відпочинку, виграють ті напрямки, що залишаються стабільно відкритими. Так, Туреччина є одним із головних центрів тяжіння для туристів із України — цього року в системі Join UP! було зафіксовано 100 549 заявок на відпочинок у цій країні. У порівнянні з 2020 роком зростання становило 168%, а з 2019 — 197%. При цьому слід розуміти, що в заявках може бути більше ніж один турист.

Ще один переможець року — Греція. Ця країна однією з перших у ЄС відкрила свої кордони на зрозумілих умовах, а туристи, що скучили саме за європейським відпочинком, були щасливі відправитись на грецькі курорти. Протягом 2021 року в системі бронювань Join UP! було зафіксовано 20 319 заявок на подорож до цієї країни. Зростання відносно 2019 року склало 150% (у 2020 країна не приймала туристів із України). Значно виріс попит на подорожі до ОАЕ — +190% у 2021 відносно попереднього року; та Чорногорії +700% за аналогічний період.

Лідером традиційно залишається Єгипет. Продажі турів у цю країну також зросли, але ще не досягли доковідного максимуму. У 2021 році було оформлено 195 258 заявок, що на 58% більше ніж у 2020 р., але майже на 30% менше ніж у 2019 р.

Високий сезон

Найпопулярнішим для відпочинку традиційно був літній період, але цього року продажі в так званому «оксамитовому сезоні» (вересень-жовтень) також були високими. При цьому найбільше заявок було в липні — 47 009, а серпень і вересень ідуть за ним майже з мінімальною дистанцією — 46 838 і 46 803 відповідно. В травні та червні подорожей було менше за середні показники попередніх років, адже тоді рівень вакцинації населення був ще доволі низьким, проте люди часто планували зробити щеплення у відправитись у поїздку влітку пізніше.

Подорожі з регіонів

Столиця України залишається головною точкою для початку закордонної подорожі. Утім, поїздки з регіонів також поступово зростають. Харків і Львів якщо й не наздоганяють Київ, то значно підсилили свої позиції завдяки відкриттю прямих рейсів з цих міст до популярних курортів.

Поїздки в Україну

Україна протягом усієї пандемії залишається однією з тих країн, де дотримуються зваженої позиції щодо правил безпеки та відкритості кордонів. Ця перевага дала певні результати: цього року до нас в гості активно поїхали туристи з Саудівської Аравії. Цьому також сприяла лібералізація візового режиму та відкриття авіасполучення. Загалом послугами Join UP! в Україні скористались 3 тис. туристів із цієї країни. Очікується, що тренд збережеться й наступного року, коли аналогічні програми стартують і для інших країн Перської затоки. Крім того, подорожі до нашої країни користуються попитом серед мандрівників із Молдови та Азербайджана.

Раннє бронювання повертається

Одним із найбільш оптимістичних індикаторів відновлення туристичної галузі є поступове повернення популярності раннього бронювання. Так, якщо у 2020 році, коли всі боялись, що кордони можуть в одну мить знову закрити, подорожі бронювали в середньому за 13 днів. Цього року показник збільшився до трьох тижнів.

Це означає, що люди знову не бояться планувати наперед та раді отримувати переваги завчасного бронювання. Вже зараз за даними Join UP! користуються попитом тури на 2022 рік до Туреччини, Греції, Іспанії, Єгипту, Албанії та інших країн.