Агентам

Основні курорти

Гудаурі

Гудаурі – молодий гірськолижний курорт, що активно розвивається. Він розташований у Казбеґському районі Грузії за 120 км від Тбілісі на висоті 2 196 м, поблизу Хрестового перевалу. Координати курорту 42 °27’39’’ п. ш. та 44°28’59’’ с. д. (парковка – біля готелю «Марко Поло», WGS84). Найголовнішою атракцією Гудаурі є фрірайд – спуск цілинними полями. Глибокий сніговий покрив, відсутність каменів та лавинної небезпеки роблять Гударі Меккою фрірайду. Також навколо курорту є величезна кількість позатрасових спусків для беккантрі та хелі-скі.

Сніг: Гірськолижний сезон у Гудаурі триває з другої половини грудня до травня, у цей час можливе комфортне катання на всіх трасах. У снігові роки в листопаді та травні можливе катання на третій та п’ятій черзі. У сезоні 2014-15 була успішно запущена система штучного осніження траси першої черги.

Коли починається зимовий сезон у Гудаурі? На це питання може відповісти лише небесна канцелярія, будемо сподіватися – як в 2007 (ще в листопаді). Сезони 2016-17-18 було відкрито 10 грудня, раніше запланованого терміну, через дуже велику кількість снігу. Сезони 2014-15-16 були дуже сніжними. До 2014-15 кілька років спостерігалася снігова аномалія. Сезон 2013-14 був офіційно відкритий 25 січня, але канатки працювали з кінця грудня, і сніг для катання був тільки нагорі. Сезон 2011-2012: на Новий рік сніг для катання на третій черзі був, на думку старожилів, але адміністрація курорту увімкнула канатки лише 10 січня. У сезоні 2010-2011 сніг в Гудаурі з’явився 26 січня.

Траси й підйомники: Нижня станція підйомника розташована на висоті 1 990м, а верхня – на 3 307м. Підйомники Doppelmayer, Poma. Довжина трас – 50 км. Загальна кількість трас – 22. Підйомники курорту можуть одночасно обслуговувати 11 000 осіб. 218 гектарів трас щоночі обробляються ратраками. 20% трас – для професіоналів, 80% – для любителів. На першій трасі встановлені снігові гармати.

  • Перша: «Пірвелі» 1 053м – трикрісельна (зі сніговими гарматами і ввечері освітлена);
  • Друга: «Соліко» 2 295 м – швидкісна чотирикрісельна;
  • Третя: «Кудеби» 1 063м – трикрісельна, (на вершину Кудебі);
  • Четверта: «Сноу Парк» 1 104м – трикрісельна;
  • Гондольна канатна дорога «Гудаурі» – 2 800 м завдовжки, місткість – 10 осіб;
  • 6-крісельна канатна дорога «Шино» — 2 800 м;
  • Навчальний схил «Зума» з бугельним підйомником POMA – 600 м завдовжки.

Сноу-парк для екстремального катання

Тюбінгова траса і рухома доріжка (SunKid people mover) – 300 м безкоштовні для відвідувачів курорту.

  • Розклад роботи підйомників: Підйомники працюють незалежно від кількості тих, хто катається на конкретній черзі. Зачиняються вони лише через погодні умови – за дуже поганої видимості або при сильному вітрі. На випадок відключення електрики канатні дороги обладнані аварійними дизелями.
  • Узимку: з 10 до 17 години.
  • Навесні (кінець, березня квітень): пн.-пт.: 9:00 – 15:00 суб., нед.: 9:00 – 16:00.
  • Вечірнє катання на першій трасі в суботу 20:00 – 22:00.

Підйомники для дітей до 6 років – безкоштовні. Є дитячі скі-паси для дітей від 6 до 16 років. Студентський скі-пас – при пред’явленні ISIC або грузинського студентського квитка. Пенсіонерам Грузії – 1 день катання безкоштовно. Wi-Fi уздовж трас і підйомників – безкоштовний для всіх. Страховка НЕ ​​входить у вартість скі-пасу. Гаряча лінія Компанії розвитку гірських курортів Грузії розповість про дороги та ситуацію на схилах Гудаурі: +995 322 051221

У Гудаурі з дітьми:

  • Дитячий садок «Щасливі Батьки» надає повний спектр послуг із догляду за дитиною під час катання батьків.
  • У ресторані Magi Style обладнаний безкоштовний дитячий куточок з яскравими карематами та іграшками, де батьки можуть залишити своїх чад на час трапези і спокійно поїсти двома руками.
  • Дитину можна залишити в дитячому клубі готелю «Марко Поло».
  • Є великі дитячі майданчики на початку першої черги і біля «Гондоли».
  • Біля «Гондоли» є тюбінгова траса, 300 м завдовжки, з ескалатором (SunKid people mover) для катання на «ватрушках». Безкоштовні для відвідувачів курорту.
  • Підйомники для дітей від 0 до 6 років безкоштовні.
  • Школа Skigudauri бере на навчання катанню дітей віком від 4 років.

Бакуріані

Розташований на висоті 1 700 м недалеко від мінерального курорту Боржомі, зимовий кліматичний курорт Бакуріані лежить біля підніжжя красивих гір Кавказу, за три години їзди від Тбілісі. Раніше він служив базою підготовки спортсменів-олімпійців, тому недивно, що інфраструктура та траси облаштовані на такому високому рівні. Гості Бакуріані можуть насолоджуватися катанням швидкісними спусками, тренуватися на бігових трасах, кататися на санях і ковзанах або влаштовувати довгі прогулянки красивим засніженим лісом.

Бігові траси Бакуріані приваблюють як експертів, так і новачків. Дві найскладніші траси починаються на горі Кохта (2 155 м) та горі Дідвелі. Якщо лижі та сноуборд – не ваша пристрасть, то можна прогулятися у парку Бакуріані або покататися на ковзанах. Гори і долини, де розташований курорт, ідеально підходять для катання на снігоходах. Також можна орендувати сани або навіть кінську упряжку, що в рамках сімейного відпочинку може бути дуже доречним і романтичним.


Зимові курорти Сванетії

Сванетія – один з найбільш, так би мовити, історичних та унікальних регіонів Грузії і справжня мрія любителів гірськолижного спорту. У Сванетії є два сучасні зимові курорти: Хацвалі та Тетнулді. Перший почав працювати кілька років тому. Він розташований за 8 км від центрального населеного пункту Сванетії – Местії. Верхня станція канатної дороги облаштована на горі Зурулді (2 347 м). Різниця у висоті між верхньою і нижньою станцією становить 482 м. Наразі тут існує три траси: червона (1 900 м), синя (2 600 м) і для початківців (300 м). Але лижники будь-якого рівня можуть насолодитися одним з наймальовничіших курортів світу. Оскільки курорт розвивається і росте, вже доступні пропозиції індивідуальних лижних турів у ще зовсім необкатані місця.

Другий завбільшки зимовий курорт (після Гудаурі) Тетнулді відкрився у грудні 2015 року. Він розташований на схилах однойменної гори. Три підйомника POMA доставлять на висоту від 1 600 м до 3 165 м. Траси мають різний рівень складності, найдовша з них – 9,5 км завдовжки. Курорт дуже молодий, тож все ще перебуває в процесі розвитку. Але оскільки Тетнулді розташований неподалік від Местії, можна оселитися саме там, а в Тетнулді їздити автобусом або таксі.

У вільний від катання час можна знайомитися з Местією, стравами місцевої кухні і прекрасним музеєм – справжньою скарбницею, де можна побачити ікони та артефакти, зібрані в багатьох віддалених селах і церквах Сванетії, де їх дбайливо зберігали від грабіжників протягом століть.


Тбілісі

Тбілісі – це столиця країни. І з нього зазвичай і починається дослідження Грузії. Оскільки країна невелика, то можна жити у столиці постійно, а в провінцію вибиратися в режимі окремих походів. Принаймні, Східна Грузія так обстежується найпростіше. Та й у самому Тбілісі є дуже багато загадкового і непізнаного. Тим більше що останніми роками місто стрімко змінюється.

Тбілісі – південне, на вигляд майже середземноморське місто, де багато скель і винограду. Він багато в чому нагадує Рим, тут так само багато старого, зруйнованого часом і перебудованого, і на усьому цьому побудоване місто XIX століття. Це місто в ущелині. Частина його вулиць розташована на висоті 400 метрів, частина – на висоті 500 метрів, а частина – ще вище. Тут трапляються дивні оптичні ілюзії – наприклад, якщо стояти в центрі, то всі гори здаються далекими і невисокими, а собор Самеба за відчуттями є найвищою точкою. Але якщо дивитися на місто з гори Махата, то здається, що і саме місто і Самеба – десь там далеко внизу.

На півночі біля озера Лісі починаються рівнини і долини, що нагадують американські пейзажі, там добре кататися на конях. А біля кварталу Ортачала тягнеться дикий, порослий лісом Саганлугський хребет, де легко заблукати. З іншого боку до міста підступають лісисті схили Сагурамського хребта. Від центрального проспекту Руставелі – два кроки до схилів Мтацмінда, а це теж ліс, який плавно перетікає в безлюдні хащі відрогів Тріалетського хребта. Тож прямо з центру можна звернути до лісу і пройти горами багато кілометрів до самого Боржомі.

Влітку тут буває дуже жарко, особливо в липні. Найспекотніше місце – це Старе місто, а квартали на схилах набагато прохолодніші. Спека ця суха і переноситься легше, ніж тропічна.

Узимку квартали на височині засипані снігом, а в центрі снігу може не бути. У квітні тут все розквітає, хоча погода інколи буває сіра і дощова.


Кутаїсі

Кутаїсі – столиця Західної Грузії, історично друга столиця країни. Розташоване місто на обох берегах річки Ріоні, яка тут тече майже строго на південь. Зараз центр міста розташований на східному березі, але історично він був на західному – на горі навколо храму і на сусідній висоті.

У Кутаїсі є дві надзвичайні пам’ятки – храм Баграта та монастир Гелаті, обидві є об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО. У місті працює міжнародний аеропорт імені Давида Будівельника. Ну і не можна не згадати чудову атмосферу Кутаїсі.

Кутаїсі відрізняється від Тбілісі дещо більшою затишністю і відсутністю столичних амбіцій. Місто цікавіше за Зугдіді та красивіше за Телаві і Горі.

Річка Ріоні ділить Кутаїсі на дві частини – лівобережжя та правобережжя. Частина правобережжя гориста, а частина – рівнинна. Лівобережжя все рівнинне: воно ділиться на центральну, північну та південну частини.


Казбеґі

Національний парк Казбеґі розташований на північних схилах могутнього Кавказького хребта. Його територія охоплює в цілому більше 8 700 гектарів.

Заввишки 5 047 метрів над рівнем моря, гора Казбек є третьою за висотою горою Грузії, і до того ж про неї існує безліч переказів і легенд.

Мінеральні озера оточують гору, і в цій місцевості часто відчуваються підземні поштовхи. Покриті льодовиком, що має площу 135 кв. км, схили гори Казбек є прекрасним місцем для занять альпінізмом.

У деяких місцях скелі досягають висоти понад 1 000 м, а середньовічні сторожові вежі, що височіють на них, стрімкі гірські водоспади і дика природа роблять Дар’яльську ущелину однією з найнеймовірніших доріг у світі. Скелі і долини з обох боків ущелини є прекрасним місцем для спостереження за птахами. Орли, яструби і стерв’ятники гніздяться саме там, серед скелястих круч.


Боржомі

Парк мінеральних вод Боржомі привабливий для туристів цілий рік. Він займає 30 гектарів ущелини Боржомі-Хараґаулі і є головним оздоровчим центром міста Боржомі.

Найвідоміше і найнеймовірніше в Боржомі – його мінеральні води, що мають сильні цілющі властивості. Їхня чистота і мінеральний склад роблять їх не тільки приємними на смак, але також і чудовим лікувальним та профілактичним засобом від багатьох хвороб.

Води Боржомі багаті необхідними для життя мікроелементами. Існують десятки різних джерел, і кожне з них має свій власний унікальний смак та температуру. Лікувальні властивості води були добре відомі місцевим жителям з давніх часів – свідченням цього є кам’яні ванни для купання, які були недавно тут знайдені.


Батумі

Батумі – місто, що лежить у зоні субтропічного клімату на узбережжі Чорного моря. Пальми, кипариси, магнолії, олеандри, лимонні та апельсинові дерева, туя і самшит ростуть і так чудово пахнуть у цьому квітучому прикордонному місті.

Батумі є промисловим містом і старим торговим портом. Тут велика кількість усіляких розваг, серед яких найбільшою гордістю місцевих жителів є дельфінарій. Батумі – чудова локація для прибуття в Грузію, якщо ваш маршрут пролягає через Туреччину. Дорога літаком від Батумі до Тбілісі займе близько години.

Одна з місцевих атракцій – унікальний ботанічний сад, що розташований за 9 км на північ від Батумі – у місці, яке називається Зеленим мисом.


Аджарія

Аджарія – один з найкрасивіших куточків Грузії, що лежить на крайньому південному заході країни і межує з Туреччиною.

Адміністративний центр – місто і морський порт Батумі – основні морські ворота Грузії. Вкрай багата історія цього регіону. З Аджарії почалася проповідь християнства в Грузії після приходу апостола Андрія Первозванного. На території регіону розташована стародавня фортеця римського періоду Гоніо, руїни фортеці Петра (6 століття), закладеної візантійським імператором Юстиніаном, мости епохи цариці Тамари (12 століття) та інші пам’ятки.

На півдні Аджарія межує з Туреччиною, із заходу та північного заходу омивається Чорним морем.

Аджарія ділиться на приморську та гірську. Приморська частина характеризується вологим субтропічним кліматом, у гірській області клімат сухіший. Нагірна частина розташовується на горах Малого Кавказького хребта (середня висота 2 000 – 2 500 м над рівнем моря).

Сьогодні Аджарія – це туристичний регіон, що швидко розвивається. Гостей приваблює прекрасна природа Аджарії, її багата культура, історія та гостинність місцевих мешканців. Близькість моря і гір створює хороші можливості для розвитку різних видів туризму. Відпочивальники з приморської частині регіону за 30 хвилин можуть дістатися до гірської частини і викупатися в одній з місцевих річок або водоспадів, побачити дику природу і відвідати будинок одного з місцевих жителів. Аджарія цілий рік потопає в зелені. Фрукти, цитрусові та інші сільськогосподарські продукти – екологічно чисті, відрізняються високою якістю.

Відвідування Аджарії – це можливість ознайомитися з одним з найважливіших і найкрасивіших регіонів Грузії.


Кваріаті

Селище Кваріаті розташоване за 15 км на південь від Батумі, недалеко від грузинсько-турецького кордону. Морська вода біля пляжів цієї курортної зони особливо прозора. Привабливий і тутешній підводний світ. Середня температура морської води курорту становить +25 °C. Готелі та котеджі готельного типу розташовані безпосередньо поруч із пляжем, повітря тут насичене гірськими та морськими ароматами, а атмосфера дуже затишна.


Кобулеті

Кобулеті відрізняється від інших приморських курортів Аджарії своїм особливим мікрокліматом. Бальнеологічний курорт Кобулеті розташований на Колхидській низовині за 25 км від міста Батумі. Він розташований ближче до морського узбережжя за інші чорноморські курорти Грузії, на висоті 3-5 м над рівнем моря.

Головним лікувальним фактором Кобулеті є теплий і вологий морський клімат, море та мінеральна вода, що рекомендовані не тільки для відпочинку, але й для лікування пацієнтів з хронічними серцево-судинними захворюваннями.

Курорт Кобулеті – важливий туристичний центр чорноморського узбережжя Грузії. Пляжі тут упорядковані; крім душових, парасольок, шезлонгів і пляжних кафе-барів, функціонують водні атракціони різних конструкцій. Родзинкою Кобулеті є Приморський парк зі стадіонами, літніми кафе-барами, бунгало та ресторанами.

Однією з найвизначніших пам’яток чорноморського узбережжя Грузії є городище античного періоду Пічвнарі, що розташовується в Кобулеті на території приблизно 100 га. Це городище, де ведуться археологічні розкопки, датується II-I тисячоліттям до н.е., тут добре збереглися культурні шари доантичного, класичного, елліністичного і ранньофеодального періодів, а також ремісничі райони і культові місця. Однією з важливих цікавинок Кобулеті є нещодавно знову відкритий краєзнавчий музей, де зберігається 3 500 музейних експонатів – предметів археологічної, історичної, етнографічної або природної спадщини цього регіону.


Цихісдзірі

Територія Цихисдзірі була заселена з найдавніших часів. У Західній Грузії, а точніше в Егрісському царстві тут було побудоване місто-фортеця, важливе завдяки своєму вдалому розташуванню. У VI ст. імператор Візантії Юстиніан побудував на цьому місці місто під назвою Петра. Територією міста проходила вузька прибережна дорога, яка з’єднувала Західну Грузію з Візантією, Вірменією та Іраном.

На зелених схилах Цихісдзірі розташовані санаторії, будинки відпочинку, ресторани, кафе, бари і бунгало. Пляжі упорядковані, функціонують морські прогулянкові транспортні засоби, які подарують вам неповторні відчуття.

Курорт Цихисдзірі розташований на висоті 60-90 м над рівнем моря за 17 км на північ від Батумі. Він побудований на Ціхісдзірській височині, що круто спускається до Чорного моря, утворюючи мис і розділяючи пляж на дві частини.

Унікальність клімату Цихисдзірі полягає в тому, що тут поєднується морське та гірське повітря, тому влітку тут трохи прохолодніше, ніж, наприклад, в Батумі та Махінджаурі, а взимку – тепліше.

Пляжі курорту розділені мисом на дві частини – південну та північну.

Південні пляжі з великою галькою відрізняються крутим узбережжям. Це робить їх привабливим для пірнальників та дайверів.

На північних пляжах навпаки – берег низький, що робить його зручним для купання (особливо з дітьми), а тому більш популярним, тож курорт також відомий як оздоровчий центр.

На зелених схилах Цихісдзірі розташовані санаторії та будинки відпочинку, ресторани. Морське повітря і соляні ванни прекрасно підходять для відпочивальників із захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинними захворюваннями і захворюваннями нервової системи.


Сарпі

Село Сарпі затишно розташувалося за 17-18 км на південь від Батумі, недалеко від грузинсько-турецького кордону. Тут напрочуд прозора вода, цікавий та різноманітний підводний світ. Середня температура морської води біля берегів курорту становить +25 °C. Готелі та котеджі готельного типу розташовані зовсім поруч із пляжем. У селі прекрасне повітря та надзвичайно приємна атмосфера.


Чакві

Невелике курортне містечко Чакві розташоване за 13 км на північ від Батумі. Воно знамените тим, що є батьківщиною грузинського чаю. Колись, саме в Чакві був висаджений перший у Грузії чайний кущ.

Туристам дуже подобаються готелі, вілли та дачні будинки в прибережній зоні курорту Чакві, що просто потопають у зелені.