Агентам

Ларнака


Тури на відпочинок в Ларнака

Ларнака – місто, що розташоване на південно-східному узбережжі Кіпру, приблизно за 70 км від Лімасола. Знаменита набережна Фінікудес («Пальмовий променад») усього на кілька десятків метрів відстоїть від межі, до якої доходять хвилі Середземного моря, що тихо набігають на берег. Головною цікавинкою набережної є алея високих і струнких фінікових пальм (звідси і назва), а також атмосфера особливого затишку, що виразно присутня тут всюди. Численні ресторанчики, таверни і кафе розкидані тут і там; з відритих веранд можна милуватися блакитною лагуною і гаванню з пришвартованими яхтами.

Під своїм нинішнім ім’ям місто відоме приблизно з 1600 року, але перші письмові свідчення про нього датуються ще дохристиянським періодом. Сьогоднішня Ларнака побудована на землі, що зберігає руїни античного міста-держави. Відомо, що на цьому місці був розташований порт Китіон – опорний пункт фінікійців і процвітаючий торговий центр. Одне з найдавніших свят, яке святкують в Ларнаці ось уже майже дві тисячі років – Катаклізмос. У перекладі з мови еллінів «Катаклізмос» означає «потоп». Для кіпріотів Катаклізмос, або Духів день, тобто наступний день після Трійці – це ціла феєрія, ярмарки, солодощі, сміх і танці, феєрверки до самого ранку, які сповіщають про те, що настало літо! Щасливчики, які приїхали до Ларнаки цієї пори, занурюються в атмосферу загального свята і радості.

Затишний морський курорт

Святкові дії починаються з набережної Фінікудес, де в давнину на честь Афродіти влаштовувалися пишні бенкети під шум морських хвиль. З раннього ранку городяни – безпосередні учасники і хранителі традицій, а також гості міста йдуть до храму на урочисте богослужіння. Після служби хресний хід виходить до набережної. Священик освячує хрест і кидає його у воду. Одразу ж за ним навздогін поспішають пірнути чоловіки. Той, хто знайде хрест на морському дні, стає королем свята, а решта – його свитою. Короля з криками і піснями саджають на дерев’яний трон, прикрашений водоростями і черепашками. З трону король проголошує свій наказ: «Усім купатися!» Публіці тільки того і треба: дорослі і діти прямо в одязі кидаються в море, а тих, хто не квапиться зануритися, затягують у воду силоміць. Адже промокнути до нитки в такий день – це святе, інакше ніякого очищення і відпущення гріхів тобі не буде. А потім на воді з’являються човни, вітрильники, дошки для серфінгу. Молодь грає у водне поло, влаштовує перегони на каное.

Затишний морський курорт і повноцінне зручне місто з безліччю цікавого для всієї родини Ларнака багата цікавими музеями і археологічними пам’ятками. За активністю курорт поступається і Айя-Напі, і Лімасолу. Візитна картка Ларнаки – знаменита набережна Фінікудес з алеєю високих і струнких фінікових пальм.

Більшість готелів Ларнаки розташована в туристичній зоні курорту, на прекрасних піщаних пляжах, безпосередньо близько від численних магазинів, таверн, барів і дискотек.

Відпочинок у Ларнаці підходить:

  • сім’ям з дітьми;
  • діловим людям;
  • тим, хто прагне бюджетного відпочинку.

Цікаві місця:

Набережна Ларнаки – Фінікова алея; фортеця Ларнаки; церква святого Лазаря; Окружний археологічний музей; Міський культурний центр Ларнаки і муніципальна галерея; Музей фонду Піерідіс; мечеть Хала-Султан-Текке; чоловічий монастир Ставруні; верблюжа ферма; туристичні пішохідні маршрути.

Опис курортів

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 2303 [name] => Кіпр [slug] => kipr [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 298 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 2307 [count] => 131 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 860 [name] => Ларнака [slug] => larnaca [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 869 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 2303 [count] => 46 [filter] => raw [term_order] => 3 ) )