Агентам

Бакуріані


Тури на відпочинок в Бакуріані

Містечко Бакуріані є одним з найкращих грузинських курортів.

Чому? По-перше, Бакуріані – це сонячний курорт, адже кількість сонячних днів тут становить понад 210 на рік. По-друге, в місці, де розташований курорт, за рік випадає менше 800 міліметрів опадів. Тому, тутешнє літо – трохи прохолодне (в середньому до 15° за Цельсієм), а зима, відносно тепла (до – 7°). По-третє, курорт Бакуріані розташований на висоті понад 1700 метрів над рівнем моря, на мальовничому північному схилі Тріалетського хребта, неподалік від Боржомі.

Крім всіх інших достоїнств цього чудового курорту, Бакуріані також є найкращим гірськолижним курортом в Грузії. Курорт Бакуріані прекрасно обладнаний для тих, хто любить прокататися на лижах взимку – численні підйомники, пункти прокату, кілька хороших готелів і багато іншого. А яка тут гарна природа! На нашу думку, сюди слід обов’язково приїхати, щоб подивитися на цю красу. Величні гори, засипані білосніжним снігом, численні зелені ялини і сосни, які об’єдналися в величезні ліси, галявини. Красу курорту Бакуріані не описати словами!

До того ж, цей курорт має вигідне географічне положення по відносно багатьох великих населених пунктів та аеропортів Грузії. Так, наприклад, від найбільшого аеропорту грузинської столиці Тбілісі до курорту Бакуріані – відстань в 190 кілометрів, яку можна подолати за пару годин на автомобілі.

Бакуриани map (3) Бакуриани map (2) Бакуриани map (1)

Історія курорту Бакуріані

Історія поселення Бакуріані, як курорту, бере свій початок в 30-х роках минулого століття. Засновником курорту Бакуріані вважається радянський державний діяч А. Жемчужников. Спочатку цей курорт був суто гірськолижним. Сюди їздило кататися на лижах багато політичних керівників того часу. Крім цього, в Бакуріані проводили змагання з зимових видів спорту.

Минуло кілька десятків років, і грузинський гірськолижний курорт Бакуріані став основною базою підготовки гірськолижної збірної Радянського Союзу, яка готувалася тут до багатьох змагань, зокрема і до Олімпійських ігор.

Коли на початку 90-х років Радянський Союз розпався, і Грузія, як і всі колишні країни Союзу, отримала незалежність, курорт занепав. Але зовсім нещодавно нинішньою владою країни було витрачено значні кошти на те, що б відновити цей чудовий курорт.

Адже саме в містечку Бакуріані Грузія хотіла провести Зимову Олімпіаду 2014 року, інвестиції на розвиток цього курорту перевищили 2 млрд. доларів. Сьогодні курорт Бакуріані абсолютно заслужено вважається одним з найбільш розвинених гірськолижних курортів не тільки у Грузії, але і у всьому Кавказькому регіоні.

Бакуріані: корисна інформація для туристів

Як відомо, Бакуріані є гірськолижним курортом. Спуски на лижах тут здійснюються на трасах «Кохта-1» і «Кохта-2», розташованих на однойменній горі. Власне, ці дві великі траси і утворюють курорт Бакуріані. Двоступенева траса «Кохта-1» оснащена великим крісельним підйомником (простягнувся на 3 кілометри) і бугелем. Довжина траси складає близько півтора кілометра. Також тут є крутий спад, що на самому початку спуску «Кохтев-1». Висота цього спаду перевищує 600 метрів. Траса «Кохта-2» призначена для більш досвідчених лижників. «Кохта-2» – це складна лижна траса понад 3 кілометри завдовжки. Старт траси – гора Кохта, фініш – село Діді Мітарбі. Крім великого крісельного підйомника, тут є також довгий буксир для лиж, кілька невеликих буксирів для лиж і одна крісельна дорога, яка веде до трампліна. Для тих, хто ще не вміє кататися на лижах, курорт пропонує кілька навчальних, нескладних трас, наприклад, «Плато».

Проте курорт Бакуріані цікавий для туристів не тільки тим, що тут можна добре покататися на лижах чи сноуборді. Самі ті місця, де зручно розташувався цей курорт, дуже красиві і цікаві для будь-якого туриста. Бакуріані влаштувався на самому перетині гірського хребта Малого Кавказу і різних природних зон з прекрасною флорою і фауною. Туристи, які приїхали на цей курорт, крім катання на лижах, можуть також вирушити у нескладні одноденні походи і помилуватись тутешніми природними красотами – горами, ущелинами, печерами, гірськими озерами і джерелами тощо. Так, наприклад, курорт пропонує сходження на гори Кохту, висота якої становить 2155 метрів, і Секвеломта, перевал Цхрацкаро (висота понад 2700 метрів), відвідування приголомшливого за красою гірського озера Табацкурі, найдавнішого монастирського комплексу Тімотесубані (XI століття), який в основному розташований в печерах, джерел Митарби, Ціхісджварі та багато іншого.

Одне з найкрасивіших і найцікавіших місць на курорті – це ущелина Боржомі. Недалеко від цієї ущелини є мальовниче село Даба, в якому туристів приваблює невелика стародавня каплиця, побудована прямо в печері (до речі, християнські споруди в печерах тут – не таке вже рідкісне явище). Тут же можна бачити одне з найстаріших дерев у світі – грузинський тис, вік якого перевищує 2000 років. Неподалік від Боржомі є й інша ущелина – Цагвері, що так само, як і Боржомі, багата на цілющі мінеральні води.

Ті туристи, які віддають перевагу екстремальному відпочинку, можуть відправитися з курорту Бакуріані в одне з найкрасивіших місць – ущелину Бакуріані Цкалі з дивовижними кристалічними породами, висота яких іноді сягає декількох десятків метрів.

В ущелині Боржомі можна зайнятися також парапланом, джипінгом, рафтингом і багатьма іншими екстремальними видами відпочинку. Любителі риболовлі можуть порибалити в численних гірських озерах, де водитися форель, причому у великій кількості!

Трохи цифр:

  • Висота курорту над рівнем моря становить понад 1700 метрів.
  • Максимальна висота гірськолижного підйому – 2850 метрів.
  • Загальна довжина всіх лижних трас на курорті складає понад 5000 метрів.
  • Курорт має три лижні трампліни – 45, 70 і 90 метрів завдовжки.
  • Курорт також має одну трасу для санного спорту, протяжністю в 1350 метрів.
  • Траса для лижників-початківців з бугельним підйомником (300 метрів), крутизна гори – 10-12 градусів.
  • Дві великі траси для досвідчених лижників – «Кохта-1» (двоступенева траса) і «Кохта-2» загальною довжиною понад 4500 метрів.

Підйомники

  • Одна черга теле-кабіни «Дідвелі» (2100м).
  • Крісельний двомісний (1200 м).
  • Дві бугельних канатних дороги (1400 м).
  • Бугельна канатна дорога «татрапома» (1640 м), лижна траса якої становить 2500 м.
  • Для дітей: 4 бугельні канатні дороги. Найбільша з них – 450 метрів.
  • Канатні дороги працюють з 10 до 17 години. Закриваються вони лише через погодні умови, при сильному вітрі або при поганій видимості.

Ski-pass

  • Один підйом на канатці – 3 ларі (1,75 $).
  • Один підйом на бугелі – 2 ларі (1 $).
  • Денний абонемент – 25 ларі (15 $).

Прокат гірськолижного спорядження

  • Прокат гірських лиж/сноуборду (година) – 5 ларі (3 $).
  • Прокат гірських лиж/сноуборду (день) – 20 ларі (12 $).

Аpres ski

Любителі Apres ski біля підніжжя гори Кохта можуть знайти невеликі затишні кафе. Працює дитяча гірськолижна школа, є досвідчені інструктори, прокат спорядження, відкритий каток, пропонуються прогулянки на конях, катання на снігоходах, катання на відкритих екскурсійних автобусах.

Поїздка в Грузію – це завжди гастрономічна пригода. Тільки тут дізнаєшся, що таке справжнє застілля – як священнодійство.

Бакуріані чудове місце для сімейного відпочинку, де можна вперше поставити дітей на гірські лижі.

Опис курортів

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 2296 [name] => Грузія [slug] => gruziya [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 291 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 2307 [count] => 82 [filter] => raw [term_order] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 1283 [name] => Бакуріані [slug] => bakuriani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1292 [taxonomy] => tax_region [description] => [parent] => 2296 [count] => 81 [filter] => raw [term_order] => 3 ) )

Тбилиси

Країна: Грузія

мандрівників: 13132

рейтинг:


Древний Тифлис на берегах Куры, Тбилиси — столица Грузии, её культурный, экономический и политический центр, а ещё безумно интересный и многоликий город. «Тёплый», по-грузински «тбили», Тбилиси был основан на горячих серных источниках. По легенде, которую так любят рассказывать всем приезжающим сюда местные жители, некогда царь Вахтанг Горгасали отправился на соколиную охоту, его птица бросилась за уткой, пытавшейся спастись в водоёме, и обе немедленно сварились в горячем источнике.

Уреки

Країна: Грузія

мандрівників: 73

рейтинг:


Уреки - уникальный климатическо-бальнеологический курорт на побережье Черного моря в Грузии в 50 км от Батуми, славящийся пляжами с черным магнитным песком, которому нет аналога в мире. Курорт у моря с песочными пляжами. Пляж в Уреки покрыт песком черного цвета, называемый магнитным.